Zabouchnuté klíče ve Fabii II

Od: Datum: 20.06.16 23:08 odpovědí: 9 změna: 21.06.16 23:28

Ač mám tohle auto už asi tři roky, žil jsem doposud v domění, že si tam klíče zabouchnout nelze. Evidentně to jde. Otevřel jsem dveře u spolujezdce hodil na sedačku věci (klíče a mobil) a dveře zabouchl (jako už tisíckrát). Jediný způsob, jak jsem si mohl zabouchnout, je, že jsem mobilem trefil tlačítko DO na klíčích (trefa za mega) a následně zabouchl dveře.

Otázka pro majitele a znalce - já to teď nevyzkouším (otvírák je pořád v konzervě): Pokud zamknu dálkou auto při otevřených předních dveřích a pak zabouchnu, jsou zamčené všechny dveře?

doplněno 20.06.16 23:16:

Oprava: v domnění

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 23:16

Mam sice F1 ale pocitam , ze to je to stejne. Kdyz mam otevrene predni dvere , nebo kufr , tak dalkou mi nejde zamknout auto.

Dalsi vec co se mi stavalo je , ze jsem si otevrel a auto se mi za par sekund samo zamknulo. Mel jsem KO mikrospinac a auto myslelo , ze jsem neotevrel dvere , tak se samo zamknulo. Sranda pak chodit zaknuteho auta a klice vevnitr.

Jinak kdyz se auto zamkne , tak vzdy cele.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.06.16 23:23

JJ: tuhle funkci, kdy auto zamkne, pokud je otevřené dálkou a do pár vteřin člověk neotevře dveře jsem měl (a mám) už na Feldě. Fabia II ji má taky. A ten vadný mikrospinač by to být mohl. Okolo byl rámus, takže přesně nevím, v kterém okamžiku se auto zamklo, ale nepřijde mi, že před nebo zároveň se zabouchnutím dveří.

Od: dota
Datum: 20.06.16 23:20

Mám Fábii I. Pokud jsou zavřeny dveře od řidiče, tak DO zamknu celé auto, i kdyby byly jakékoliv další dveře otevřeny a zamčou se všechny zámky. Běžně to tak dělám.

doplněno 20.06.16 23:26:

Byl jsem to ještě ověřit, jestli to funguje 100% u otevřených dveřích vedle řidiče a auto se mi celé zamklo.

Datum: 20.06.16 23:31

Jako že zamknete při otevřenejch dveřích a čudly zajedou dolů, pak zabouchnete a je zamčeno? To není moc blbovzdorný, poukázka na průšvih... Já byl vyzkoušet Feldu a ta je v poho. Pokud jsou jakýkoliv přední dveře otevřený, čudly v nich nezajedou a průšvih se nekoná.

Od: dota
Datum: 20.06.16 23:38

Tak je to u mého auta. Pokud jsou otevřené dveře řidiče, tak se auto nezamkne, ale jakmile jsou zavřené, tak se zamkne celé auto, bez ohledu na to, jestli jsou otevřené jiné dveře.

Datum: 21.06.16 00:23
Jo mas recht , ted jsem to zkousel. Mam to tez tak.

Od: mzxy
Datum: 21.06.16 07:42

vím o člověku co vylezl u NC z nastarované Audiony A4 aby bábě pomohl naskládat do kufru nákup, když kufr zabouchnul audinase zamkla...to musí báýt dobrý pocit, v sobotu v poledním vedru s nastartovaným motorem v místě kde se nesmí stát, jen zastavit...

od té doby co o otm vím když přijedu před garáž a nechám motor bežet při otevírání vrat, VŽDY nechávám otevřené dveře na autě, někdy i okénko...i kdyby pršelo...ale okénko se může teporeticky také při poruše zavřít...

Datum: 21.06.16 08:53

Svého času měla jedničková oktávka bezva funkci.: Když jste podrželi klíček při zamykání v koncové poloze, sjela dolů všechna okénka. Takže kolega dorazil v pátek odpoledne do firmy, zamknul auto (asi tam nebylo slyšet vlastního slova) a my jsme v pondělí ráno vymetali závěj sněhu ze sedaček

Datum: 21.06.16 23:28

Takže závěr: Logika zapojení ovládání zámků obou modelů Fabií je shodná, zabouchnout si klíče je tedy docela snadné. Vypadá to, že mikrospínač ve dveřích je OK. A protože jediné, čím jsem si jistý je, že tlačítko DO jsem nemačkal, bude pravděpodobnou příčinou zamčení ta trefa za mega.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.