Přepis vozidla

Od: Datum: 20.06.16 18:15 odpovědí: 3 změna: 20.06.16 23:31

Dobrý den,

dne 10.6.2016 (pátek) jsem koupil vůz v autobataru v Praze. Vůz byl prý v komisním prodeji. Majiteli autobazaru jsem zaplatil dohodnutou čásku a podepsal smlouvu. Bydlím kousek od Plzně a tak mi řekl ať zařídím vše potřebné k přepisu vozidla a doklady mu pošlu na jeho jméno a adresu autobazaru. V pondělí 13.6.2016 jsem zařídil pojisku a evidenční prohlídku. V úterý jsem poštou poslal majiteli autobazaru osvědčení o registraci, technický průkaz,duplikát zelené karty, protokol o evidenční prohlíddce a plnou moc, aby na mne vozidlo nechal přepsat. Pomocí internetu vím, že mu doklady dorazily ve středu 15.6.2016. Dnes je 20.6. a doklady jsou stále na poště. Pokoušel jsem se majiteli autobazaru volat, ale nezvedal telefon a po několika pokusech měl telefon vypnutý. Dnes má telefon zapnutý, ale stále ho nezvedá a na SMS zprávý nereaguje. Bohužel mi nereaguje ani na email. Prosím o radu jak mám v takové situaci postupovat. A jak mám postupovat pokud se mi doklady vrátí zpět, z důvodu nevyzvednutí. Předem moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 18:25

Štefane, ráno sedněte na vlak, autobus, nebo jiný prostředek a jeďte za prodejcema neodjíždějte bez přepisu.

V techničáku je uveden jako poslední kdo? Cizí osoba? Tak oslovte tuto cizí osobu.

doplněno 20.06.16 19:14:

Je třeba ho stále urgovat, nenechat odpočnout, ať můžete vozidlo používat. Jinak máte vozidlo zaparkované před barákem a nesmíte jezdit.

Ohodnoceno: 0x

Od: stefan
Datum: 20.06.16 18:50

Děkuji za rychlou odpověď.

Před chvilkou se mi majitel autobazaru ozval pomocí SMS zprávy. Příjde mi to velice neprofesionální, ale aslepoň něco. Napsal, že si doklady dnes vyzvedl a ve středu půjde auto přepsat. A v pondělí bych doklady měl mít doma. Přes internet jsem koukal, že doklady si na poště opravdu vyzvedl. Než jsem technický průkaz a všechny doklady odeslal, naskenoval jsem si je do počítače. V technickém průkazu je cizí osoba. Zatím tedy budu čekat jestli dodrží slovo.

Ještě jednou moc děkuji.

Od: ol
Datum: 20.06.16 23:31

Zduř, já bych se neplašil. Někteří lidi kolem aut jsou sice divní, ale nemyslím si že by bylo jeho záměrem to nepřepsat. Před prodejem a při prodeji je pro ně zákazník náš pán a jakmile dostanou peníze do kapse tak jste jim u hnědé části jejich těla, tudíž se s přepisem určitě nehoní. Navíc jim na přepisy choděj jejich splnomocnění sluhové třeba 1x za čtrnáct dní a hromadně přepíšou všechna prodaná vozidla. To stejný s poštou, vyzvednou ji třeba 1x za týden, prostě se nikam nehoněj. Počítal bych s tím že to v týdnu přepíše (pak pro něj bude strašná otrava to poslat ale dávám tomu cekem cca deset dnů)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.