Propadlá TK a policie

Od: Datum: 17.06.16 23:42 odpovědí: 11 změna: 22.06.16 09:02

Dobrý den,

Právě se mi stala tato situace. Jel jsem po městě a viděl jsem jak se zamnou otáčí hlídka Policie, tak jsem rychle zastavil na parkovišti a zaparkoval, vypnul motor a otevřel si dveře - až v tu chvíli zapli Policisté majáky a přijeli ke mně. Předložil jsem jim doklady a za pár minut přišli s tím, že mám propadlou technickou, že mě oznamují na magistrát, že pokuty se nedávají, že se to řeší takhle. Nezeptali se mně ani jestli se k tomu chci nějak vyjádřit nebo tak.

Chci se zeptat, když na magistrátu řeknu, že jsem automobil neřídil, ale pouze stálo na parkovišti, řeší to něco? Bez STK bych tam snad stát mohl, nebo se pletu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 17.06.16 23:58

Jestli se nepletu, tak bez technicky muzes stat akorat doma na dvore.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.06.16 23:58

Stát jo, ale Vy jste jel. Což je docela průšvih:

http://www.tipcars.com/magazi…propadla-stk-co-dal-1993.html

Datum: 18.06.16 00:13

Takže vás policie vyděla a možná i natočila a chcete na magistrátu tvrdit že auto nejelo *ee*.Nó to si troufáte.Jinak je to jak v odkazu nademnou-5 bodů,pokuta až 10 000,bez papírů až 1 rok.Raději bych se kál a tvrdil že jsem jenom přeparkovával

doplněno 18.06.16 00:57:

Jó čeština moja kobila *smich*,ale chtěl jsem upozornit že auta policie jsou většinou vybavena kamerama a jestli ho natočili a bude tvrdit že neřídil tak křivá výpověď je až 3 roky natvrdo a 50000 pokuty(jestli se něco nezměnilo)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.16 00:40

Magore, policie je sice blbá, ale dejme tomu, že vidí s měkkým. Jinak pro tazatele: Policie musí předložit důkazy že jsi vozidlo řídil, pokud máš koule na správní řízení. Na magorstrátu tvrď: Vozidlo jsem neřídil. Víc nic neříkej.

Datum: 18.06.16 18:38
Ernie, ne policie ale ty jsi blby, už jsem ti to psal několikrát! Chápu,ze rozvazet propisky může i cvičena opice :-D
Jízda bez platné TK - nehrozí zákaz řízení! Jinak v současné době ma každé hlídkové vozidlo policie za oknem kameru, takže tvrdit může co chce!
Magor: křivá výpověď v přestupkovém ( správním) řízení? :-D Jako vtip dobrý no..
doplněno 22.06.16 09:07: Zákoník pro rok 2016?:-D Jo jasně Co tam máš ještě?

Od: meat®
Datum: 22.06.16 09:02

máš spatné info a šíříš ho dál.. za jízdu bez TK ti hrozí zákaz řízení, zkus se podívat do zákoníku pro rok 2016 a hned potom otevři pravidla českého pravopisu..

Datum: 18.06.16 08:25

Pokud tě viděli, že řídíš vozidlo, tak to sice říci můžeš, ale bude ti to k ničemu. Správní orgán uvěří spíše 2 policajtům, než tobě.

A co ti hrozí.

Za propadlou STK určitě nehrozí zákaz řízení. To je hloupost. Ale o pár tisíc kč přijít můžeš.

Datum: 18.06.16 17:43

Asi jak píše Andělíček-*palec*.Každopádně nezkoušejte lhát,až dostanete předvolání,že jste s ním nejel atd,doporučím ihned udělat technickou a po předvolání doložit že je vše OK ,prostě jste zapomněl na STK.-pokuta třeba ani nebude nebo jen malá na rozdíl v případě lhaní!Tvrzení policisty má větší váhu než viníka,navíc na magistrátu (pokud bude zájem) lehce zjistí kdo měl pravdu .

Od: asd1
Datum: 18.06.16 22:54

Hlavně bych se zajímal o to proč to neřešili na místě, ale poslali do správního. Pokud se nepletu, tak do správního můžou poslat jen když řešení na místě odmítnete. Procesní chyba, díky ní nejspíš beztrestnost - právník poradí.

Pokud na autě nebylá vážná zavada, ale byla jen propadlá technická, tak za to je na místě sankce do 2000,-

Viděli vás jet svědci dva policajti, dost možná to je i na kameře - do parkování bych to nekormidloval...

Datum: 18.06.16 22:57
Jsi mimo- můžou každý přestupek oznámit správnímu orgánu! Pokud to posoudili taj,ze stav vážně ohrožuje besip, tak je oznámení na místě! Tam je postih úplně jiný! Správní organ samozřejmě může věc prekvalifikovat.
Ovšem procesní chyba pobavila max.špatná kvalifikace,jak jsem napsal, prekvalifikovat lze

Datum: 19.06.16 01:47

Já bych neprodleně absolvoval STK. Předpokládám, že projdete, pak bych na magistrátu při řešení vašeho případu požádal, aby se orgán zabýval "materiálním aspektem přestupku". Argumentujte tím, že uznáváte, že vaše auto nemělo při kontrole platnou STK (nemělo platnou červenou známku), ale tím, že jste ji následně provedl s kladným výsledkem. To znamená, že vaše auto spňovalo a splňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích a v době kontroly nebyl nikdo ohrožen jeho provozem. Požádejte o prominutí pokuty. Svoji žádost opírejte o rozsudek Nejvyššího správního soudu (NSS) ze dne 14. 12. 2009 pod č.j. 5 As 104/2008 – 45.

Správní orgány jsou povinny podle tohoto rozsudku zkoumat vždy, když rozhodují, zda určité jednání je přestupkem či nikoliv, také otázku, jestli došlo k naplnění obou znaků přestupku, tj. znaku formálního i znaku materiálního.

Jednoduše řečeno, vaše jednání nevykazuje zvýšenou společenskou nebezpečnost a v době kontroly policií nebyl nikdo ohrožen na životě ani zdraví.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.