Ruční brzda- jedno kolo nebrzdí

Od: Datum: 16.06.16 21:29 odpovědí: 8 změna: 18.06.16 18:08

Dobrý den,

řeším teď problém s ruční brzdou. Mám to takhle už jakou dobu, doteď jsem to neřešil, účel splnila, ale blíží se STK. Jde o to, že na jedno kolo (pravé) ruční brzda nebrzdí. Zkoušel jsem dotáhnout štelovací šroub, kdy jsem pak ručku zatáh sotva na 2 cvaknutí a sice bylo potřeba zabrat trochu za kolo, ale pořád se točí... Co navrhujete- co zkusit, na co se mrknout? Nemůže být nějaký problém u bubnu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.06.16 21:33

pro začátek zkuste uvést typ auta.. . ale od boku bych si tipnul na zadrhnutý lanovod

Ohodnoceno: 1x

Od: andygos
Datum: 16.06.16 21:48

peugeot 206

-napadá mě ještě demontovat buben

Datum: 16.06.16 22:48

pokud sou lanovody dobrý tak sundat buben kouknout na obložení,jestli neni vyjetej buben a rozhejbat a doštelovat to nejdřív na samostavu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.16 22:57

Pravděpodobně opotřebené bubnové brzdy, popřípadě i vadné tzv. prasátko. Pokud ano, pak je to na výměnu brzd a doporučuje se určitě v páru.

Datum: 17.06.16 08:55

prasátko nemá s ruční brzdou nic společného... může to dělat lanovod nebo je samostav spatně nastavený popř. je na dorazu...

Datum: 17.06.16 16:28

Pánové rádci přečtěte si řádně dotaz!Pak byste zjistili,že prasátko to asi horko těžko bude dělat, špatný buben? asi taky ne zbývá jen lanovod-nejpravděpodobnější - a pak sampostav ale pže tento přenastavil a nic nebo respektive stále málo,tak opět vychází lanovod na ono nebrzdící kolo!

doplněno 18.06.16 17:49:

Maro -*palec* a hezké video.Ale není až tak k dotazu jemu brzdí provozní dobře ale nejde jedna strana na ručku!

doplněno 18.06.16 19:20:

Hmm Honzo-teď jste mne zviklal! jak píše že zkoušel přitáhnout štelovací šroub-automaticky jsem bral -samostav,Takže sry*hi*.Já to bral- dotáhla a brzdí ale málo-zarezlý lanovod ručky.Každopádně být na tazateli- začnu od lanka a skončím dle videa Máry!

Jinak-na 405 jsem se s tím samostavem pěkně vyvztekal! Naštěstí na xantii toto není (4x kotouč a ručka na předek-štelování netřeba hydro srovná samo!)

Datum: 18.06.16 18:08

ja jsem to pochoopil tak ze pritahl lanovod.. jestli pritahoval samostav nevim.. u PSA myslim jsou ty sroubovaci nesmysly.. pokud mas blbe nastaveny samostav tak ti provozka bude brzdit vzdycky, ale rucka uz je problem.. ta paka na celistech se klidne zastavi o naboj a konec...

Datum: 17.06.16 23:34

Tady máš video čím by to mohlo být.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.