Zdražení povinného ručení

Od: Datum: 09.06.16 13:59 odpovědí: 13 změna: 10.06.16 10:08

O kolik vám pojišťovna zdražila povinné ručení s výmluvou na příspěvky hasičům a další nová nutné náklady?

U jednoho auta mi teď wustenrot zvedá pojistku skoro 40%. Je to sice jen pár stovek, ale docela mě nasr..., tak přemýšlím, že od nich půjdu pryč.

Kde najdu nějaký rychlý a rozumný srovnávač pojištění? Kdo dává rozumné ceny a váží si nebourajících přispěvatelů? Většina chce pro zaslání nabídky mobil (aby mě mohli otravovat ještě 5let) anebo mají jen pár vybraných pojišťoven.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.06.16 14:04

Srovnávačů jsou spousty - a když vám zavolají, proč jste nechtěl přes ně sjednat, řeknete si o 200,- nižší cenu a po telefonu ji máte :)

Každý rok si dělám porovnání pojištění a cca po 3 letech měním pojišťovnu. Můžete ukončit smlouvu i "nesouhlasem s navýšením pojistného".

doplněno 09.06.16 14:39:

já mám 2,0HDi 66kW, vesnice, věk akorát - částka 2150,- vč. připojištění skel s limitem 10tis BEZ SPOLUÚČASTI a dobrou asistenční službou - AXA.

Jednou měněno čelní sklo - komunikace na 1* jak s pojišťovnou, tak se smluvním servisem. 1* asistence zdarma (vada brzd) do nejbližšího servisu - opět na 1* jak servis, tak pojišťovna.

Řekl bych, že nějaká stovka rozdílu mne nezajímá, pokud ty služby jsou excelentní :)

doplněno 09.06.16 19:13:

Jako poškozený s plněním od Triglav jsem tuto pojišťovnu tak nějak vyřadil z mé obliby... Protože když (nejen tady) vidím, jak poškození bouchají na dveře viníkům a chtějí z nějakého důvodu "doplatit" - tak bych se sám bál, že v případě nehody a nespokojenosti poškozeného mi bude tento chudák vyzvánět 2x za hodinu a sem tam mne navštíví...

Někteří prostě nechápou, že POV hradí škodu prokázanou... A někteří zase myslí, že jejich favorit má hodnotu 50TIS *ee*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.06.16 14:10

No právě, že jich jsou spousty a většinou jsou to prodejci 2-3 nasmlouvaných pojišťoven. Hledám něco rychlého, nezávislého (něco jako kalkulátor energií na tzbinfo), abych jich nemusel obesílat 20.

Datum: 09.06.16 14:10

Tondo, ze zkušenosti poradím toto:

Ihned jim dejte písemnou výpověď. Pak oskenujte techničák, odešlete ho všem pojišťovnám po internetu, ať udělají nejlevnější nabídku pojištění. Pak na internetu najdete srovnávače, klidně asi 8 různých. Ozve se Vám makléř a vy sdělíte, že chcete tuto cenu a uvidíte, zdali Vám jí dají.

Já mám na Fabii 1.4, 16v, r.v 2005 necelých 1200Kč ročně. Vždy se ptám, má někdo levnější?

Zatím se nikdo neozval.

A co je rychle? toto Vám zabere jedno odpoledne.

doplněno 09.06.16 17:14:

Tondo, Uniqa

Datum: 09.06.16 14:14

Milane dík,

já to měl na 1,4 s nejvyšším bonusem za cca 1600 a teď to zvedli na 2200Kč.

A u koho jste Vy, že bych to zrychli a zkusil rovnou tam?

Datum: 09.06.16 15:38
Takto to nejde... musite zadat vase udaje a na zaklade toho se vam spocte cena.., nejlevnejsi pojistovna pro jednoho vubec nemusi byt nejlevnejsi pro druheho...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.06.16 18:22
Bohužel, uniqua je možná levná pro pojištěného, ale chudáci poškození, kterým má plnit...

Datum: 09.06.16 19:10

Libore, máte nějaká relevantní infa, abyste doložil svoje tvrzení? nebo znáte nějakou pojištovnu, která dává více nežli musí?

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 10.06.16 09:18

Spíš znám pojišťovny, které se snaží poškozeného odrbat co to jen jde a pokud se neumí bránit tak jim to prochází... Často až po návrhu žaloby postupují podle zákona.

Smlouvu ukončete (nesouhlas se zdražením) a jděte jinam, tam kde to bude nejvýhodnější...

Datum: 09.06.16 14:31

každý rok mi každá pojišťovna zvedne pojistku a já každý rok zařizuji nové pojištění. Pokud vyjde ta samá pojišťovna tak tam zavolám a řeknu jim, že je něco špatně, že platím tolik a přes srovnávač mi vychází míň. Tak jestli ho mám vypovědět a objednat přes srovnávač, kde ještě zaplatí provizi.

Za půl hodiny zavolají zpět a dají ještě lepší cenu než srovnávač. Opičárna, že se nejprve to původní vypoví a zařídí nové zůstává.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.16 15:36
Tady to resivam ja: top-pojisteni.cz, menim pokazde po cca 2 letech, kdyz mi prijde info o zdrazeni...
doplněno 09.06.16 15:41: Jakmile tam objednate, tak za tyden vam prijde smlouva + slozenka + 14denni zelena karta.. a po zaplaceni zbytek + celorocni zelena... Je to jak jakykoli jiny nakup v eshopu :)

Datum: 09.06.16 17:46

Nevím jak kdo ale mně v podstatě za dobu co jej mám uzavřeno tak jsem si zvýšil o 500kč (připojištění skel) a poj navýšila asi o 100kč (platil jsem při uzavření 1800,-nyní 2400)

Mám Xantii 1,8i16V-81kW město do 30 000 obyv.věk míň než 60 a víc než 50,připojištění skel+ 500 ročně (asi 4 roky) 2x výměna čelní 1x škodní událost asi 15 000 ! Mám to u ČSOB poj. a spokojenost.S výměnou skla ani nemusím na pojištovnu jen nahlásím dané firmě auto... a oni zavolají,dohodnou termím a v tom přijedou, nafotí ,vymění...Jen úpodmínka-při nepřízni počasí je nutno garage nebo krytý přístřešek pro auto!

PS letos i vloni před výročím jsem zkoušel srovnávače a žádný nenaleznul levnější ,pro mne!

doplněno 09.06.16 18:31:

Libor špatně .Pojištovna je VŽDY povinná plnit 100% škody,jsou jen postižení co si neumí zajistit 100% plnění od pojištovny viníka!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.06.16 22:16

Já myslím, že specielně u Wüstenrotu to není poslední zdražení. Protože celou Pojišťovnu Wüstenrot koupila jedna z nejdražších pojišťoven a to Allianz. Měl jsem u nich vytipované povinné ručení asi za 2300kč. Ale protože nejsem majitel auta já, ale moje postižená dcera, která neřídí, nemá řidičák, a nikdy mít nebude, tak je to za 2900kč. Vyčůranost pojišťoven je bezbřehá.

Datum: 10.06.16 10:08

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.