Jak postupovat při převodu auta

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den,potrebovala bych poradit,jak postupovat při převodu auta a co je k tomu vše zapotřebí.Jedná se o Fiata Uno,který má r egistrační značku v depozitu,auto je pojízdné,ale nemá TK ,emise ani pojištění.Chtěla jsem auto nechat ekologicky zlikvidovat,ale mám zájemce,který by jej chtěl na náhradní díly.Jedná se mi jen o papírový převod,aby bylo auto odhlášené na moji osobu.Za radu předem děkuji.

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

Trochu divná otázka, jaký převod a na koho? Máte Fiat UNO , je Váš, je v depozitu, a chcete "papírový přecvod", aby bylo auto odhlášené" na Vaší osobu? Nachápu...Proč papírový převod na Váš, když je auto Vaše? Předpokládám , že je registrováno na Vás...Tak co vlastně chcete?

Napište, kdo je zapsán ve velkém TP jako vlastník, dále od kdy je auto v depozitu, a nakonec uveďte, na koho chcete auto převést...pak odpovím...

 


0x

pokud to chápu dobře, paní má doma v garáži auto, které je pojízdné, značku v depozitu a chtěla to vyřešit definitivně - ekologickou likvidací. Nyní ale má zájemce, který by auto koupil na náhradní díly a jí jde o to, jak prodat auto na náhradní díly a zároveň zařídit, aby neměla s autem už nic společné..

Mám podobný problém - auto pojízdné, ale kvůli korozi prahu neprojde technickou, nicméně na díly by si ho někdo koupit mohl.. Klasický prodej patrně nebude kvůli eko dani 10tis realizovatelný. Lze to nějak vyřešit ke spokojenosti všech, včetně úřadů? Nechceme mít opletačky, takže pokud to nelze, auto půjde na ekologickou likvidaci..

Děkuji

Zákon je jasný, pokud má vozidlo zaniknout, tak jen v součinnost i se subjektem, který má oprávnění odebrat autovrak a vystavit potvrzení o ekolikvidaci.Pak auto trvale vyřaďte. Pokud chcete auto prodat, splňte si zákonnou povinnost, na registru vozidel nahlaště změnu vlastníka, tedy toho, komu auto prodáváte, auto mu předejte i s doklady , včetně značek,a tím to pro Vás končí...To samé platí pro paní, pokud má auto v depozitu, i u auta v depozitu lze provést odhlášku, na úřadu nahlásí změnu vlastníka a doklady, tedy jen velký TP mu předá. Sepiště také kupní smlouvy, kdo komu a co prodává, atd. Tím to pro Vás končí.Tak bude spokojen úřad, Vy, a nový vlastník at si s autem dělá co chce...Prodejem auta dochází ke změně vlastníka, nerozeznáváme vlastnictví na díly, vlastnictví za účelem provozu, vlastnictví je prostě VLASTNICVTVÍ, zapomeňte proto na přívlastky...Postup, tedy logický a zákonný postup je asi takový, že pokud ještě před prodejem auto dočasně vyřadíte, tedy uložíte značky a malý TO do depozita a provedete současně odhlášku na nového vlastníka, ten nemusí platit pojistku, Vy také ne...ani paní jí nemusí platit...nový vlastník z auta v depozitu bude postupně brát dobré díly a staré špatné házet do kufru, časem se dopracuje ke stavu, že nebude co brát...Pak dá auto k ekolikvidaci, která je za kompletní autovrak bezplatná...auto na sebe doregistruje bez jinak potřebných protokolů na základě potvrzení o ekolikvidaci za 800,-Kč, eko.daň platit nebude, ve druhém kroku auto trvale vyřadí svým jménem...Je to zákonný, čistý způsob, jak použít auto na díly a nic přitom neporušit...Takhle to zájemcům o auto na díly vysvětlete, je jedno na co auto prodáváte, doporučuji splnit si zákonnou povinnost a změnu vlastníka nahlásit...Možná Vám tady bude radit někdo jiný, jak na úřadu lhát a tvrdit něco jiného, na některém úřadu možná nakonec uspějete a auto skutečně vyřadíte...auto pak někomu prodáte "na díly:", ale počítejte s možnou variantou, že se časem auto může objevit, někde v provozu, například v souvislosti s nějakou - možnou trestnou činností...co a jak pak budete na policii a na soudu vysvětlovat a dokládat? Že auto, které už nemá být, najednou je? A že jste to nebyl Vy, kdo seděl za volantem? Nebo že to nejste Vy, kdo má platit jako poslední vlastník vysoký poplatek + plus úroky cizímu městu za to, že nepojízdný autovrak, posledně registrovaný na Vás, napůříklad už bez kol a bez motoru , museli pracovnící soukromé firmy na pokyn městské policie nechat odtáhnout na parkoviště proto, že někde překážel silničnímu provozu?Že máte platit pokutu, poplatek za odtah a likvidaci autovraku plus nějaké penále?


Děkuji za vyčerpávající odpověď,jsem v tomto oboru naprostý laik a přesto jsem to pochopila.Je to přesně to,co jsem potřebovala vědět,jak tuto situaci zvládnout ke spokojenosti všech, včetně zákona.Díky nespokojený úředníku.

Pokud chcet kupci "ušetřit 800Kč za přihlášení, tak vyřadte vozidlo z evidence vy. Ale máte s tím víc práce. Pokud je Vám kupující cizí, poslechněte NÚ.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]