Stání v obytné zoně

Od: Datum: 01.06.16 12:31 odpovědí: 9 změna: 01.06.16 16:22

Dobrý den,

Chtěla jsem se zeptat, zda-li můžu stát v obytné zóně, před svojí vlastní garáží pokud zbyde za mnou šířka pruhu na projetí ostatních vozidel 3m? A jak je to se stáním v obytné zóně před mojí garáží pro rodinné příslušníky a návštěvy (například opravář pračky atd.)?

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: crate*
Datum: 01.06.16 12:45

V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km/hod. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Crate

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.16 13:19

Ale toto já vím.

Já se ptám, jestli já můžu stát v obytné zóně před svojí VLASTNÍ garáží a rodinní příslušníci taky, opravář pračky atd.

Ptám se sama na svoje vozidlo, na vozidla rodinných příslušníků a na opraváře pračky.

Ještě jednou napíši: JE TO MOJE GARÁŽ.

Neřeším ani rychlost, ani chodce. Mám problém s parkováním.

Od: asd1
Datum: 01.06.16 13:52

Pokud toto víte, tak nechápu v čem nemáte jasno...

Od: celp®
Datum: 01.06.16 13:57

Pokud to není pozemek ve vašem vlastnictví,tak tam stát nemůžete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.06.16 14:12

A přesně na to Vám bylo odpovězeno. Konkrétně tučným textem "Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště." Takže pokud Vám to stále není jasné, je úplně jedno, zda je tam Vaše garáž, nebo opera v Sydney. A je úplně jedno jestli jde o Vaše auto, nebo o obrněný transportér funebráka ze Šnepova.

Pokud toto místo není součástí Vašeho pozemku, je součástí komunikace a není označeno jako parkoviště, tak prostě ne. Už to chápete?

Můžete ovšem na úřadě zažádat o zřízení parkovacího místa před Vaší garáží, patrně vyhrazeného pro Vaše účely. Zda Vám bude vyhověno, to už je úplně jiná pohádka. Opraváři tyle věci obvykle neřeší - prostě zapnou výstražná světla.

Datum: 01.06.16 14:19

zahud, N E M Ů Ž E T E, páč Vám to zákon 361/2000 zakazuje.

Pruh 3 metry je málo, parkovat můžete jen na místě vyhraženém. Je dovoleno jen stání, což jak určitě víte, není to, co chcete. I když je garáž Vaše, nesmíte parkovat před vjezdem.

doplněno 01.06.16 14:23:

chybko, zakaz zastavení, stání povoleno.

OK?

Od: chybka
Datum: 01.06.16 14:21

zastavení ;)

Od: peterson
Datum: 01.06.16 14:48

My tohle řešili před pár lety a bylo nám z úřadu sděleno, že pokud se návštěva/opravář pračky postaví v obytné zóně před můj vjezd do garáže či zahradu (tj- pravým kolem stojí na vybetonované příjezdové cestě, která navazuje na vrata a levým kolem v silnici) tak je to bez problému. Ale jak vidím, tak v zákoně o tom nic není :D

Datum: 01.06.16 16:22

Alespoň vidíte, že na úřadě nedostanete často správné info.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.