Nehoda dvou aut stejného majitele

Od: Datum: 29.05.16 16:54 odpovědí: 5 změna: 29.05.16 18:58
avatar

Ahoj, stala se mi velmi nepříjemná věc. Při vyjíždění z křižovatky se mi podařilo "ťuknout" auto jedoucí přede mnou. Jenže problém je ten, že jak auto, které jsem řídil, tak auto do kterého jsem narazil, jsou auta naší firmy a mají tedy stejného majitele. Šéf mi řekl, že v tomto případě nelze škodu na autě plnit z povinného ručení, protože by to mohlo být považováno za pojistný podvod. Vše se tedy řeší přes havarijní pojištění, tedy jak auto viníka (já), tak auto poškozeného (kolega). Nakonec to vypadá, že moje auto je prakticky bez škody (pouze naprasklý nárazník), což se asi oficiální cestou řešit nebude, radši než platit 5000 Kč spoluúčast (nastavené minimum dle pojistné smlouvy), to nechám svařit na vlastní náklady. Druhé auto je na tom o něco hůř (promáčklý nárazník, víko zavazadlového prostoru a prasklé zadní světlo), škoda letmo odhadnutá na 30 tisíc Kč.

Já jen trnu, zda lze na auto toho, kdo nehodu nezavinil, využít plnění z havarijního pojištění, nebo to dopadne tak, že budu muset celou škodu zaplatit z vlastní kapsy. Má někdo podobnou zkušenost nebo se v dané problematice vyzná? Budu moc rád za jakýkoliv postřeh, ale nechci spekulace od lidí, co o tom neví naprosto nic, jen hádají.

Díky moc ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.16 17:40

miki. Škoda LZE pochopitelně uhradit z povinného ručení. Možná se to zdá zvláštní, že se nabourají dvě auta z jedné firmy. Ale kdyby chtěl na pojišťovnu někdo podvod spáchat, tak by si k tomu těžko vybral právě dvě taková auta. Ale k Tvému dotazu. Každé nabourané auto se bude řešit zvlášť z jeho vlastního havarijního pojištění. Máš pojistku "na blbost"? Ta jde také využít. Ještě se zeptám. Byli u havárky policajti?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.16 17:43
avatar

U obou aut už jsou nahlášeny pojistné události u havarijního pojištění (samozřejmě každé na svoje), s tím že pokud u svého nakonec nebudu požadovat žádné proplacení opravy, neměl bych ani platit spoluúčast (doufám, že se nemýlím).

Bylo mi od šéfa řečeno že přes povinné ne, že by to mohl být problém, že to budeme řešit přes havarijko. Pojistku na blbost bohužel nemám, ale po tomto incidentu si určitě sjednám, nestojí to moc taková blbost se může stát kdykoliv. Policie u nehody nebyla.

Od: kakamila
Datum: 29.05.16 17:56

Jinak jste poškodili vozidla třetí osoby(firma),takže jste měli volat Policii...no snad Vám pojišťovna nebude dělat problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 18:01

tak pochopitelně. Jestli jedno auto opravíš sám, tak nebude žádná spoluúčast. Ale já bych to udělala jinak. Auto můžeš opravit sám, majitel auta řekne, že žádá pojišťovnu o plnění rozpočtem. Potom bude i Tvoje oprava zaplacena pojišťovnou. Teda jestli není škoda stejně vysoká jako spoluúčast. To jsem si nějak v dotazu nevšimla (nebo všimla a už jsem to zapomněla :-D)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 18:58

§7

3) V případě střetu vozidel, která jsou ve vlastnictví téže osoby, se újma způsobená této osobě hradí pouze tehdy, jestliže jde o různé provozovatele vozidel zúčastněných na vzniku škodné události a jestliže není současně tato osoba provozovatelem vozidla, na němž byla tato újma způsobena.

Takže povinné se skutečně použít nedá.

U havarijního záleží na pojistných podmínkách. Často ale také bývá výluka, ale jsou i bez.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.