Jak vyčistit přední světla Fabia

Od: Datum: 28.05.16 22:30 odpovědí: 11 změna: 09.06.16 18:26

Čím se dá odstranit povlak na předních světlech? Mám strach použít benzin, nebo ředidlo a saponátem ani kapalinou do ostřikovačů to nejde. Slyšel jsem, že "skla" nejsou skleněná, ale asi polykarbonátová a že ředidlo je nenávratně zničí. Taky snad někdo používá po vyčištění k ochraně povrchu lak na vlasy ve spreji. Máte s tím někdo zkušenosti? Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.16 22:34
To je polykarbonat a musi se bud koupit a pouzit set na renovaci svetlometu , nebo ti to udela firma.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.05.16 22:43

Já jsem je kdysi rozleštil normální brusnou pastou a filcákem... sice to vydrží tak půl roku, ale je to zadarmo a kdykoli se to nechá zopakovat.

Pokud chcete trvalé řešení, tak jedině koupit nové světlo.

Od: fik
Datum: 28.05.16 22:53

Jediný trvalý řešení by bylo nechat si vyrobit normální sklo-To nezežloutne nikdy. Jinak se to běžně leští takovou specilní pastou,ta působí i jako konzervace. Ovšem pokud je ten plast žežloutlý vevnitř,tak nepomůže nic

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.05.16 23:05
Rozleští se to svépomocí bez problémů. Pro výdrž je nutno použít uv odolný lak, aby to hned nezežloutlo. Na youtube je plno návodů... Dá se koupit sada s leštícími kotouči na vrtačku, jde to i jemným šmirglem na mokro...

Datum: 28.05.16 23:09

Občas to přejedu houbičkou na nádobí...tou abrazivní stranou a zubní pastou...vcelku mě to funguje...

Datum: 29.05.16 08:37

Nejlepší je to nechat rozleštit profesionálně v servisu nebo u někoho, kdo se tím zabývá. Je na to potřeba speciální vybavení, dodržet postup atp. Výsledek je velkolepý, neni-li plast poškozen UV zářením.

Od: jenda2
Datum: 29.05.16 22:08

Docela snadno to jde brusnou pastou Tempo. Jen se musí tvrzený povlak neprve pod vodou 1000 smirkem obrousit a pak elektrickou leštičkou s molitanovým kotoučem rozbrousit a pak vyleštit. Sám to máte za meteriál, firma něco kolem 1000,-. Jak kde.

Od: asd1
Datum: 30.05.16 09:40

Poškrábané jde rozleštit, zažloutlý samotný plast jedině vyměnit.

Od: jenda2
Datum: 30.05.16 10:47

Na Škodovkách jsem neviděl změnu zabarvení plastu. Starší typy Ford Mondeo měly tuto vadu a měnil se vnitřní kryt. Dělal jsem to na svému Superbu a výsledek je výrobný. Jen ta tvrdá vrstva dělala trochu problémy.

Teoreticky by přední plocha světlometu šla stříknout Clar lakem - krycím dvousložkovým lakem. Buhužel není jisté, jak moc by to na plastu drželo.

Jednou za 2 měsíce přední plochu natáhnu tvrdým voskem, přeleším a jako nové.

Od: jardas
Datum: 31.05.16 10:44

Dík všem za dobré rady. zkusím tvrdý vosk a rozleštit. Brousit se mi nechce,snad to pomůže.

Datum: 09.06.16 18:26
Teď byla kdesi sada za cca 300kč...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.