Po jaké době vyměnit motor. olej?

Od: Datum: 26.05.16 21:26 odpovědí: 8 změna: 27.05.16 12:30

Dobrý den,

mám v autě asi 2 roky motorový olej, najel jsem pouze 8000Kč za tu dobu.

Chci se poradit, je třeba olej měnit nebo můžu ještě počkat než najezdím více km?

Poté se chci zeptat, čím odtahujete olejový filtr? Posledně jsem ho nemohl za boha odtáhnout.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 26.05.16 21:30

Jedu do servisu, tam mi to dají se slevou na olej, která vlastně zaplatí práci. Nemám odpadní materiál a neřeším potíže s případnou chybnou výměnou...

Vyměnit se má po roce nebo po určitém nájezdu km dle typu motoru a oleje... po dvou letech už je nejvyšší čas...

A od/dotahuje se buď rukama nebo utahovákem... když ho někdo má...

doplněno 26.05.16 21:42:

po těch dvou letech to bude připečený i kdyby to bylo před tím namazané..., ale ono je to jedno... já měním 2x ročně kvůli nájezdu :(

Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 26.05.16 21:40

Zdravím, olej se mění po dvou letech (každý rok je zbytečně ekologicky zatěžující a navíc je to pouze z důvodu většího zisku servisů) nebo 10-15 tisíc km u benzínu. Olejový filtr se utahuje výhradně rukou (nutno před našroubováním natřít gumové těsnění trochu oleje či nějakého tuku); nástroj se může použít jen pokud je špatný přístup a jen zlehka dotáhnout (ne na krev).

Oprava: Dotaz byl na povolení-tak buď přípravek (řetězový či nastavitelná spona), nebo v nouzi ten šroubovák. V autě už jsem také v nouzi viděl olej 4 roky a max 10 000 km za tu dobu.

Datum: 26.05.16 21:40

Tak ten interval určuje výrobce motoru ale ty 2 roky je tak max.Ale já měl ve Favoritu 4 roky asi 25 tis. km a šlapal spolehlivě až do ekolikvidace :) Ten filtr pokud není povolovák,hasák... tak se dá provalit šroubovákem a povolit

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.05.16 21:42

já to měnim bud po dvou letech nebo 10000km u nafty a 15000km u benzínu

na filtry mám velký syko kleště a ještě klíč na filtry

Datum: 26.05.16 21:47

Pokud jste na ojel najel již 8000kč tak je nejvyšší čas jej vyměnit!*smich*

Jinak-oleje se měni zpravidla po ujetí 10 000 kč nebo 15 000kč (vyšší normy jsou dle mne kontraproduktivní snad s výjímkou kamionů tam nevím) anebo po jednom roce dle toho co je dříve.

Doporučím Vám ihned vyměnit.Olejový filtr se povoluje několika způsoby-pokud je hodně místa postačil by starý řemen, jeli málo tak klíč na olejoivé filtry (řetězový, páskový...viz odkaz: https://www.google.cz/?client=opera#q=kl%C3%AD%C4%8De+na+olejov%C3%A9+filtry&tbm=shop ) V nejhorším případě se probodne šroubovákem a tím se pak snáz povolí,opačná montáž rukou ,nezapomenout máznout těsnění olejem!

Od: fik
Datum: 26.05.16 22:12

To záleží na výrobci motoru,někde je napsáno třeba po 10 tisicích kilometrech,nebo 1 roce záleží co NASTANE dříve(příklad) Pokud jej tam máš 2 roky tak bych jej vyměnil,olej se znehodnocuje i stářím.

Samozřejmostí je koupit olej přesné specifikace co předepisuje výrobce a nejlépe originální olejový filtr-za to ti motor hodně poděkuje bezproblémovým provozem.

Filtr se povoluje přípravkem k tomu určeným,rukou to musí být člověk fakt rambo aby to povolil a pokud je blbý přístup tak je stejně v pr** jak baťa s dřevákama. Kup si pásový přípravek na filtr,jednoduchá obsluha,nízká cena

http://eshop.mototrade.cz/nar…/pripravek-na-povoleni-filtru

Odkaz jen pro názornost,jde koupit i levněji,já jsem jej koupil za 90 korun a slouží stejně dobře

Od: asd1
Datum: 27.05.16 11:16

Vyměň ho hned.

Obecně ideální je měnit po 10000km nebo 1 rok. S malým nájezdem se dá po 2 letech. Nejlevnější olej splňující specifikaci požadovanou pro daný motor, kvalitní filtr (Mann, Ufi)

Filtr se utahuje rukou, těsnění se musí máznout olejem.

Povoluju pevnější šňůrou a tyčkou - špagát se omotá "na prusíka" a pákou se snadno povolí. Žádný spec. klíč není potřeba kupovat, stačí metr prádelní šňůry a tyčka ;)

Od: fex
Datum: 27.05.16 12:30

Já na starším benzinovém autě měním olej co 10 000 km. Koupím si olej a filtr a vyměním si to na kanále. Povolím to utahovákemna filtry, který vypadá takto:

http://www.autobaterie-pema.c…roducts/2/053007/previewb.jpg

Náklady 500 Kč na 10 000 km.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.