Ukonceni povinneho ruceni, odpoved pojistovny

Od: Datum: 25.05.16 20:52 odpovědí: 6 změna: 25.05.16 22:18

Zdravim, poslal jsem pojistovne dopis ze chci ukoncit povinne ruceni duvod: zruseni 2 mesice od sjednani smlouvy. Pojistovna mi vsak nijak neodpovedela je to zhruba 14 dni, jeto normalni? nebo mi to nejak zamitli a ani nato nemuseji odpovidat nema stim nekdo zkusenost

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.05.16 20:58

například pojišťovna triglav odpovídala za cca 3 měsíce - proto ji už nemám...

Některé pojišťovny reagují do týdne... ale možná záleží i na způsobu odeslání a adrese. Jestli jste to odeslal na sídlo firmy místo na adresu korespondenční, může se to i ztratit.

Rozhodně se poptejte - mailem, telefonicky.

doplněno 25.05.16 21:30:

@hk - http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-168

Ale co se týče výpovědi smlouvy dle smluvních podmínek existuje výpověď do 2 měsíců od sjednání smlouvy s 8mi denní výpovědní lhůtou - tj. ukončí se 8 dní po obdržení výpovědi, pokud tato přišla do 2 měsíců od sjednání smlouvy

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.16 21:20

No ono je lepší zajít přímo k nim a nechat si výpověd potvrdit.

Od: hk
Datum: 25.05.16 21:24

Proč nejdete do zákaznického centra? Pokud máte ve smlouvě možnost do 2 měsíců od smlouvy odstoupit, pak zašlete doporučení dopis na dodejku s odstoupením od smlouvy. Ale vhodnější je osobní návštěna v ZC. Jinak zrušit pojištění nejde, pokud jste stále vlastníkem vozidla. Pojištění lze skončit výpovědí uplynutím výpovědní lhůty.

Datum: 25.05.16 21:55

Co mají odpovídat. Obdrželi výpověď a po 8 dnech jste bez pojištění, vše podle zákona. Už máte sjednané nové nebo jezdíte bez něho. Dopis přijde časem plus vyrovnání pojistného.

Datum: 25.05.16 22:00

"Jinak zrušit pojištění nejde, pokud jste stále vlastníkem vozidla. Pojištění lze skončit výpovědí uplynutím výpovědní lhůty." Hk - jak jste na toto přišel? Pojištění lze vypovědět-dohodou,při výročí smlouvy a při neměnícím se vlastníkovi ještě uložení do depozitu! Pokud byste napsal,že poj.nechtěji dohodou-pak byste měl pravdu!tazatel-pokud nemáte přímo ve smlouvě,že musíte konec pojištění doložit zápisem v TP ,pak bych jednoznačně sepsal fingovanou KS a zrušil PR nebo dal na jeden den do depozitu!

Od: stepand
Datum: 25.05.16 22:18

na odpoved cekam kvuli tomu ze mi dluzi penize, jinak s autem jezdim a pojisteni mam jine

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.