LED 12V světlo

Od: Datum: 25.05.16 10:01 odpovědí: 13 změna: 05.06.16 15:38

Zdravím. Koupil jsem do auta takové čínské světlo na 12V LED. V našich prospektech vždy bývá, že napětí, třeba na žárovkách je 200-240V, tedy je mi jasné, že počítají s poklesy i přepětím.

Jak je to všeobecně u LED? Jsou to takové moderní LED žluté čtverečky. V autě je nabíjecí limit pokud se nepletu 2.2 V na článek a běžně se může stát, že 14.4V se na kontaktech objeví.

Můj dotaz zní zda LED 12V ( nebylo zde napsáno, že je určeno do auta ) nebude zničeno když bude zapojeno do běžného auta s 12V baterií.

Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.16 13:24
Dobry den,
LED diody vydrzi i vetsi napeti. V aute mam dane LED pasky a nemam pred nimi dany odpor, sviti v pohode a funguji.
Nemohl by jste sem dat fotku jak to vypada? Nejsem si jist co mate doma
Ohodnoceno: 0x

Od: bg
Datum: 25.05.16 13:28

Těžko říct, záleží na specifikaci těch ledek, ale vydržet by to měly. Pro hasiče se standartně používají multivoltážní LED světla 10-30V...

Datum: 25.05.16 16:49

světlo to bez problému vydrží, ničeho bych se nebál .) max. nezapomenout to světlo resp. dráty odjistit pojistkou.

Od: majcoo
Datum: 25.05.16 17:23

Vydrzí, Neviem o ake led ide , ale mne v kudri odpalilo po case led pas a aj sulfidku. Pravdepodobne bude treba dat pred led nejaky preradny odpor. Dnesne auta su vybavene riadacimi jednotkami a pokial das led miesto klasickej ziarovky, tak ten odpor tej led bude taky maly, ze si riadacka bude mysliet, ze ta ziarovka tam ani neni a zacne obvod vypinat. U octavii som to tak mal..Potom tam treba dat paralerne vhodny odpor, ale potom uz nejde o setrenie energie.. Vtedy ledka bude hltat tak isto energie ako klasicka ziarovka

Datum: 25.05.16 19:12
Mám teprve velmi krátce v kufru a funguje. Ale kámoši fungují dlouhodobě bez problémů...

Od: majcoo
Datum: 25.05.16 21:43

zalezi od typu auta .. aj od elektroniky a skokoveho napatia

Datum: 03.06.16 18:07

Zdravím, tak jsem se konečně dostal k tomu kufru a LED. Cvičně jsem to dal k žárovce do kufru ( paralelně) a ty LED strašně blikají, jako když je nestabilní napětí ( 12-14V). Mám strach at se neodpálí ( státy 400Kč) a nebyly permanentně do auta.

Co když před to dám stabilizátor 7812? To by mělo být OK, ne? Na trafu doma na 12V svítili stabilně.

Datum: 03.06.16 18:57

s 7812 to nepůjde, nebo půjde, ale nebude pracovat správně, protože potřebuje pro správnou funkci alespoň 2 - 2,5 V rozdíl napětí. Takže když bude motor "zdechnut" a bude nějakých 12,6V na baterce, na výstupu ti napětí klesne tak, že budou ledky svítit málo.

Datum: 03.06.16 19:05

Děkuji, sice jsi mi napsal jak to nepůjde, ale porad jinou variantu? Co bys navrhl.

p.s. to svetlo je v kufru, takže prioritně bude použito při vyplém motoru.

a existuje stabilizátor na 14V? na 15 existuje, ale to už by asi bylo moc

Datum: 03.06.16 19:20

Doporučil bych tohle http://www.ebay.com/itm/Boost-Buck-DC-Adjustable-Step-Up-Down-Converter-XL6009-Module-Voltage-New-Best-/222110222831?hash=item33b6cd09ef:g:W2cAAOSwKfVXLW9w

Je to měnič napětí, kde si nastavíš, abys měl na výstupu 12V a to tam bude pořád, ať už budeš mít na vstupu napětí vyšší nebo nižší (tedy umí napětí jak zvýšit tak snížit). A na rozdíl od stabilizátoru se na něm přebytek nebude měnit na teplo, takže bude hřát jen minimálně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.16 19:59

no to vypadá zajímavě, ale nikdy jsem z ebay neobjednával a nevím jak na to a platby přes VISA nezadávám :(

Jak z toho ven?

podle obrázku jsem nenašel kde si zadám výstup 12V?

Světla mám dvě, takže to by mi stačil asi jen jeden , že?

Datum: 03.06.16 21:09

Tta modrá kostka je trimr, na jeho vrchu je šroubeček a tím se dá napětí nastavit, samozřejmě je k tomu potřeba voltmetr pro kontrolu nastavovaného napětí.

Platit se dá i přes PayPal tak, že si na ten účet pošlete bankovním převodem částku a z toho potom platíte, ale s tím nemám zkušenosti, platím vždy normálně kartou.

Datum: 05.06.16 15:38

7812 to půjde. Bude tam trošku míň bez chodu motoru. Ledkám to nevadí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.