Pneumaticky odpružené sedadlo řidiče autobusu

Od: Datum: 23.05.16 12:22 odpovědí: 5 změna: 24.05.16 09:02

Prosím řidiče z kamionů nebo autobusů o vysvětlení.

Před rokem jsem měl příležitost jet s autobusem v jenom areálu.

Při přejetí nějaké nerovnosti mě vyhouplo nahoru vzduchově odpružené sedalo řidiče. Samozřejmě jsem na moment ztratil kontakt s pedály (no ne úplně, ale nebyl jsem si jist citlivostí sešlápnutí - aby nebyla moc či málo), raději zastavil a vzduchové odpružení sedadla vypnul. Tedy aspoň myslím. Sedadlo se pak již tak nehoupalo.

Jel jsem teď (jako cestující) dálkovým autobusem a všiml jsem si jak moc se sedalo řidiče pohupuje nahoru.

V čem je tedy to odpružení sedadla řidiče dobré? Že to není pevné jako u osobního automobilu.

Nedělá vám problém, že při houpání sedadla dochází k pohybu noh a chodidel řidiče, a tím k zhoršenému odhadu citlivosti sešlápnutí pedálů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.16 12:38

Pokiaľ máte sedlo vodiča nastavé na dobrú polohu pre nohy,výšku podľa hmotnosti,tak ten kmit je minimály a pri prechode nerovnosti vyrovnáva nárazy na chrbticu.ten kto jazdí profesionálne tú citlivosť si tu citlivosť ani neuvedomuje a noha je pevne na plyne na zvolené otáčky motora a pri húpani sa sedačky sa tá noha kýva v kotníku a kolene.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 12:54
avatar
Měl jsi nejspíš staré a špatně nastavené sedadlo na jinou váhu, proto to s Tebou lomcovalo, chtělo to trochu seřídit tlak v měchu (je na to ovládání). Jinak dnes jsou sedadla modernější a nastavuje se zvlášť výška posedu a zvlášť tuhost toho pohupování. Dá se perfektně vyladit. Pohupování tlumí nárazy do páteře a tak méně bolí záda.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 23.05.16 15:22

Takto vyladitelná sedadla se montují více než 30 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 09:02
avatar
V loňské SORce ji teda nenajdeš.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 23.05.16 18:59

Sedadlo je odpruženo vzduchovým měchem, a tlumeno tlumiči. Pokud Vás prudce vyhoupne nahoru, tlumiče v sedadle netlumí - jsou opotřebované. To že se sedadlo stále pohybuje nahoru a dolu nevadí, protože řidič má stále nohy opřené patou o podlahu, takže poloha chodidel se nemění - pokud je správně nastavená výška sedadla. Výhoda odpruženého sedadla: snižuje otřesy - šetří řidičovo tělo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.