Spodní kryt motoru upadnutí

Od: Datum: 23.05.16 08:03 odpovědí: 19 změna: 28.05.16 09:35

Dobrý den. U Oktávie I. 1.9 TDI mi odpadnul spodní kryt motoru. Je to taková plastová věc. Má to nějaký vliv na chod auta nebo se bez toho dá nějakou dobu jezdit? Jde o to, že jsem tento měsíc měl velké finanční výdaje a na opravu momentálně nemám peníze. Kolik to může asi tak stát? Díky všem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.16 08:59
V podstatě to nemá na funkci vozu žádný vliv jen ti lítá od spoda bordel do motoru a pokud ti někde teče olej bude to hned vidět
Jezdit můžeš moje druhá okta ho taky nemá a neřešim to
Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.05.16 09:08

OK díky

Datum: 23.05.16 09:11
Nevím co u toho chceš dělat za drahou opravu. Většinou stačí nové šroubky a větší podložky, pokud jsi Teda ten kryt neztratil někde na cestě a nemáš ho.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.05.16 09:20

Kryt mám ale jak to drhlo o zem, tak je to celé obroušené a trochu potrhané.

Datum: 23.05.16 09:49

vykašlal bych se na nějaké krytování a jezdil bez krytu, spousta aut jezdí bez krytu, jestli máš prorazit vanu tak plastový kryt ti moc nepomůže

Od: mzxy
Datum: 23.05.16 10:37

já bych bez krytu nejezdil. abvy mi tam necákalao bláto a kamínky, kdyt se dá sehnat za cenu kolem 500,- Kč, jen pozor na některé výrobky které na auto nepasují a musí se upravovat

už jsem to několikrát řešil lepením a upevněním SK páskou, opravovaný kryt bohužel moc dlouho nevydrží, stačří přejet jednou přejetého ježka a je po něm

Datum: 23.05.16 11:42
Kryt nemam jiz 5roku.
Nema ho kazde druhe auto.
Nic se nestane , jen jde bordel zespoda , pri desti to umyjes.

Od: fik
Datum: 23.05.16 12:49

Jak už bylo řečeno,nemá to vliv na nic,dříve žádné auto nemělo ten celoplošný kryt motoru a taky to jezdilo. Jen se ti bude víc špinit motor

Datum: 23.05.16 12:55

Díky všem za názory. "Vox populi, vox dei", tudíž dám na Vás a prozatím budu jezdit bez krytu.

Od: mzxy
Datum: 23.05.16 13:05

nejde o hlas lidu, ale o vztah majitele ke svému autu:-P

když někdo přejíždí obrubník a uslyší škrtnutí plastu, je to jisté varování...vy možná uslyšíte zvuky až v momentu kdy prorazízte olejovou vanu...

Datum: 23.05.16 14:12

Ještě doplňuji diskusi: co tomu řeknou na STK?

Datum: 23.05.16 14:50

Na STK neřeknou nic.

Od: hk
Datum: 23.05.16 15:00

Chybějící spodní kryt bych viděl jako problém. Žasnu, že nemáte cca těch 1.200 za kryt a nějakých 6 kč/kus za šrouby. Práci si můžete udělat sám, pokud vám nevadí si lehnout na zem.

Při povolání učitele chápu, že nemáte nazbyt, máte staré auto, které chcete již vyměnit, ale i tak bych asi ten kryt koupil. Bahno a bordel, co se dostane do prostoru motoru vám může udělat násobně vyšší škody na jiných choulostivějších součástkách. O mechanické ochraně spodku motoru ani nemluvím.

Ohodnoceno: 1x

Od: fik
Datum: 23.05.16 15:35

Zase tak strašný to není,může to klidně udělat až bude mít čas. Mám auto co z výroby má jenom malé boční kryty motoru a taky normálně funguje a nic strašného se tomu neděje. Stejně pokud někde vezme nějaký velký šutr tak mu ani ten kryt nezabrání v tom aby provalil vanu,je to jenom tenký plast.

Samozřejmě jsem pro to aby ten kryt obnovil,ale nějaká neodkladná akutní oprava to určitě není

Datum: 23.05.16 16:32

ja jsem ten kryt sehnal na vrakači snad za 500.. je lepší když je ten motor aspon nějak chráněn od vody a bordelu.. voda v kabelovém svazku taky není ideální stav... jo a jak tady někdo tvrdil že na stk to projde, tak bych s tím tvrzením byl opatrný, protože vím o člověku, kterého za to vyrazili... nebo mužeš třeba bez podběhu přijet na stk a uvidiš jestli budou z tebe nadšení...

Datum: 24.05.16 10:00

Pro hk - Můžete žasnout, že nemám 1200Kč na nový kryt, ale bohužel je to tak. To víte, výdaje byly tento měsíc extra velké, do toho hypotéka, 2 děti, nějaké dluhy u příbuzných, manželka na rodičovské...to se špatně šetří. Jinak ten kryt si koupím, jen prostě nějakou dobu budu jezdit bez něho, a proto jsem položil otázku, zda to vadí či nikoliv.

Od: jenda2
Datum: 25.05.16 10:34

Nevadí. Je to spíše ochrana před znečištěním a u prosakujícího oleje u některých vraků to je dobrá záchytná vana. Ty špeciální šrouby jsou problém, často se samy povolují.

Od: karel1234
Datum: 23.05.16 16:32

Spodni kryt u motoru tdi ma i funkci tepelne izolace v zime,neochlazuje se tolik motor v mrazech.Jinak na motor nejde blato a bordel a jak uz tady nekdo psal,hluk od platoveho krytu motoru je prvni varovani,pred prurazem olejove vany.

Ohodnoceno: 2x

Od: nmd
Datum: 28.05.16 09:35

Ten kryt chrání motorový prostor - pokud tam není, motorový prostor není chráněn. Také u dieselů, jak už kdosi zmínil, pomáhá motoru rychleji dosáhnout provozní teploty a udržet si ji. Pokud Vám to nevadí, problém vyřešen.

Já jsem kryt (resp. to co z něj zbylo) kdysi odstranil z Twinga 96 s malým atmosférickým benzínkem v domnění, že u benzína to je už tuplem fuk - dokud jsem nejel v opravdu silném dešti, kdy mi voda nacákala úplně všude, včetně kontaktů baterky. Když jsem pak jel zpět, auto samozřejmě nechytalo, startér jen bzučel a já v tom slejváku sušil baterku. Po této příhodě jsem i na to staré Twingo kryt raději koupil.

Pokud bych měl moderní auto s pojistkami v motorovém prostoru (což - ale jen tuším - Oktávka má?), vznětovým motorem a především s turbem, postaral bych se o to, aby mělo kryt motoru.

Jistě se dá sehnat i za směšnou cenu na vrakáči, je to jen kus plastu. Přidělat si to jistě zvládnete sám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.