Podnikatelský účet

Od: Datum: 22.05.16 07:08 odpovědí: 17 změna: 22.05.16 20:40
Dobrý den, Musí mít OSVČ svůj vlastní podnikatelský či běžný účet ze kterého hradí zálohy na sociální a zdravotní pojištění, ze kterého platí faktury spojené s podnikanim a na který mu přicházejí platby od zákazníků, nebo je možné toto vše provádět z účtu vedeného na přítelkyni? Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 22.05.16 10:46
Stacu bezny ucet. Ale je lepsi mit to oddelene pro danove priznani. Pak nemusite lovit, co byla soukroma vec a co podnikatelska. Si zalozte zcet treba u fia nebo staci i klasicky u nejake nizkonakladove banky.
Ohodnoceno: 0x

Od: hk
Datum: 22.05.16 11:21

Vřele doporučuji si založit nějaký účet na vaše jméno. Být zákazníkem a zaplatit vám na účet a pak vidět, že mám na výpisu cizí jméno, tak jste u mne skončil jako řemeslník, protože nebudu mít k vám důvěru. První co mně napadne, že podvádíte nebo se vyhýbáte exekuci. Takového řemeslníka si do domu nepustím, byť muže dělat dobře.

Ohodnoceno: 1x

Od: cicko
Datum: 22.05.16 12:09

OSVČ nemusí mít žádný účet.

Datum: 22.05.16 12:16

Nemusí mít účet, zrovna tak jako člověk nemusí mít zuby nebo nohy...

Datum: 22.05.16 12:33

Ano, žádný zákon nepřikazuje OSVČ ,aby měl bankovní účet. A už vůbec nestanovuje, aby měl podnikatelský účet.

Já jsem tohle před více než 10lety nevěděl a úplně zbytečně jsem platil 500Kč měsíčně za vedení podnikatelského u KB.

Takže mít tenkrát tyto informace, tak jsme ušetřil pár desítek tisíc... *zed*

doplněno 22.05.16 13:37:

hk ty neumíš číst?

Před více než 10lety patřil měsíční paušál 500kč u podnikatelského účtu k tomu nejlevnějšímu na trhu.

Datum: 22.05.16 12:41

Prosím vás, co to vykládáte za nesmysly. V KB podnikatelský účet pořídíte do 200,- Kč/měs. A když pořádáte, jistě vám dají rok grátis. Nehledě na to, že si účet můžete založit kdekoliv a třeba levněji.

Datum: 22.05.16 12:50

Dá se i zadarmo

Od: cicko
Datum: 22.05.16 20:40

Jsou i tací, kteří nemají mozek a vůbec jim to nevadí.

Datum: 22.05.16 13:09
Ne, mam vsechno na jednom... nepodnikatelskem, ale cpou mi ho za odmenu 1000, ale nechci ho ikdyz je zdarma.
doplněno 22.05.16 13:38:

kontrolu uz jsem mel, podnikam od roku 2003, hodne let i pri praci... kdybych mel nejaky vetsi eshop nebo prodejnu, kam padaji furt nejake male castky tak budiz a ucet bokem je pak spis vyhoda, ale takto je mi to jedno, necham si zobrazit plusove hodnoty sectu ty spravne a udelam si priznani. Dokonce na mnoho prijmu mam jediny doklad vypis z uctu (Paypal) a nikomu to nevadilo.

doplněno 22.05.16 13:58:

jinak k tazateli je spousta bank, kde je to zadara mbank, equa, air.. kazda ma sve vyhody a nevyhody jak pro koho atd. Mbank ma ted do konce mesice akci 500 odmeny za kazdy ucet + 500 doporuceni nebo jak to probiha... kdyz si zalozite ucet mela byste dostat 500 a kdyz si zalozite a sama sobe doporucite podnikatelsky tak 1000 odmena... nebo nejak tak, moc jsem se o to nezajimal, musite sama, ja zakladal mbank ve chvili, kdy zadna akce nebyla.. Da se to stihnout...aktivovany ucet jsem mel druhy nebo treti den.. tyhle akce jim docela vychazeji, kdo si necha pro korunu vrtat koleno tomu je litr dobry :), podle me to zrusi malo lidi, protoze to i. bankovnictvi je supr a clovek se necha rychle rozmazlit. Mbank nema pobocky, to je supr, odmitam jezdit z diry na vesnici, kvuli kazdemu prdu na pobocku, jinemu tohle vadi.. ale ocenil bych treba klientsky online chat, ten me bavil v GEmoney.

Datum: 22.05.16 13:13

Až vám přijde kontrola, rád si založíte samostatný účet, kde budete mít jen podnikatelské aktivity. Vaše odmítání vásd bude jistě i něco stát - to si finančák jistě neodpustí.

Datum: 22.05.16 13:24

hk. A copak by to mělo joudice stát? nikde není povinnost mít účty oddělené.

Datum: 22.05.16 13:27

Viděl jsem to několikrát jako závadu při finanční kontrole - pravda na maloměstě.

Datum: 22.05.16 13:51

závadu? A copak z toho vyplívá? Psal jsi, že joudic bude za to cosi platit. Co bude platit? Opora v zákoně - kde? Tohle jsou totiž naprosté bláboly kohosi, kdo v životě nečetl zákon o účetnictví.

doplněno 22.05.16 13:54:

Jo a dokonce i na maloměstě platí stejné zákony jako ve velkoměstě ;)

Datum: 22.05.16 13:58

Zákony možýná platí stejné. Nicméně v reálu to tak není, resp. se každý FÚ drží svých výkladů.

Datum: 22.05.16 16:58

hk. to je naprosté hloupost, co píšeš. Zákon platí pro každého, kdo se nenechá oblbnout. Takže konečný verdikt - podnikající osoba NEMUSÍ mít účet, nebo může mít soukromý účet spojený s podnikatelským a nehrozí mu za to žádný postih. Tečka.

Datum: 22.05.16 13:18

Ne stačí běžný účet.

Dá se zřídit a provozovat zdarma - např. Equa nemá žádný poplatek.

Doporučuji, mít dva oddělené účty, osobní a pracovní - už kvůli lepšímu přehledu.

Datum: 22.05.16 13:21

Přesně tak. Finačáku je fuk, zda se účet jmenuje tak či onak. Jeho zajímá, zda zadníte případný úrok nebo to udělá banka. Banka zase až moc neřeší, který účet soukromý/podnikatelský na co použijete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.