Rozšíření ŘP sk. E

Od: Datum: 19.05.16 14:22 odpovědí: 11 změna: 20.05.16 21:30
Zdravím, mám dotaz, můžu si rozšířit ŘP o sk. E, když je mi 18 let a vlastním ŘP sk. B, C? (Nemám profesák)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 19:14

rozšířit můžeš ale jezdit (vydělávat) až v 21 letech.Jsou i vyjímky tady je to rozepsané: http://www.ridicak.cz/skupina-ce/

Ohodnoceno: 0x

Od: ctenar
Datum: 19.05.16 19:36

Vydělávat s C/C+E (řidič kamionu) může už od 18, ale musí udělat profesák v dvounásobném počtu hodin (280 vs normálních 140).

doplněno 19.05.16 20:25:

Na těch stránkách autoškoly mají myslím chybu v tom věku 18 pro C+E pro ty náklaďáky státní zprávy. Zákon zmiňuje jen C, nikoliv C+E.*nevi*

Datum: 19.05.16 19:44

C+E jde od 18 jen s profesákem - zákon (pozn.: to "vstupní školení" je kurz autoškoly na profesák).

To tvoje C od 18 (asi z automechanika na učňáku) je jen pro speciální případy - nejčastěji pojíždění s náklaďákem kvůli zjištění závady a opravy.

Datum: 19.05.16 19:49

Ano, můžete rozšířit řidičák o skupinu "E", klidně i bez profesáku, páč můžete vykonávat činnost, kde nepotřebujete profesák.

Datum: 19.05.16 20:17

Myslím, že se pletete. V těchto případech platí stejně jako pro C věk 21 let.

Datum: 19.05.16 20:25

ctenáři, nemýlíte se, páč se pletu já.

Je to od 21 let.

omlouvám se...

Od: user2
Datum: 20.05.16 14:16
Vím, že vydělávat jako řidič kamionu můžu až od 21 let, jde mi jen o to, abych tu skupinu měl a ve 21 letech mohl jít hned jezdit a nemusel se zdržovat autoškolou.
Datum: 20.05.16 21:02

Kdyby jsi četl pořádně to, co jsem napsal dříve, tedy že kamion můžeš řídit od 18, tak by ti to @zmizik níže nemusel opakovat.

Datum: 20.05.16 16:01

Je to od 18 let.

(6) Řidičské oprávnění pro skupiny C a C+E lze udělit rovněž osobě, která dosáhla věku 18 let, a pro skupiny D a D+E osobě, která dosáhla věku 21 let nebo 23 let. Toto řidičské oprávnění opravňuje do dosažení věku stanoveného v odstavci 1 písm. e) a f) jeho držitele k řízení

a) v rámci vstupního školení podle zvláštního právního předpisu9b),

b) je-li profesně způsobilý a podrobil se vstupnímu školení podle zvláštního právního předpisu9b)

1. v rozšířeném rozsahu, ...

Podle zákona o silniční dopravě je zde ještě další podmínka:

§9 Povinnosti podnikatele v silniční dopravě - (2) Podnikatel je dále povinen zajistit, aby

d) práce řidiče v mezinárodní nákladní dopravě, pokud se provozuje nákladním vozidlem o celkové hmotnosti vyšší než 7,5 tuny, vykonávala pouze osoba bezúhonná5), která před prvním nastoupením výkonu činnosti řidiče pracovala nejméně dva roky jako řidič nákladního vozidla o celkové hmotnosti vyšší než 3,5 tuny nebo jako řidič autobusu,

Datum: 20.05.16 21:11

"před prvním nastoupením výkonu činnosti řidiče pracovala nejméně dva roky ..."
Aha, tak odtud pochází ten požadavek většiny firem mít 2 roky praxi! Díky za informaci. *palec* Pořád mi to vrtalo hlavou, proč zrovna 2 roky.

Na druhou stranu jsou i firmy, které netrvají na celých 2 letech a některé přijmou na MKD i lidi čerstvě z autoškoly.

Datum: 20.05.16 21:30

Je to už od 18 a Dčko od 21. Ale je tam 240 hodin školení místo 120 na profesák.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.