Muze byt auto nejakou dobu nepojistene?

Od: Datum: 17.05.16 21:05 odpovědí: 7 změna: 19.05.16 07:44

Zdravim je nejaka doba kdy muzu mit auto nepojistene napr kdyz sem jedno pojisteni zrusil a druhe si jdu teprve zridit? za prepokladu ze v tu dobu nejezdim po silnici


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.05.16 21:07
avatar

povinné ručení platí i v případě nehod mimo pozemní komunikaci - tj. pokud někoho nabouráte třeba v lese...

Ale pokud je vůz např. v garáži na generální opravě, můžete mít nepojištěno "stále".


doplněno 17.05.16 21:14:

p. Milane - je tam i nějaký konkrétní postih? Nebo je to stále "nařízeno", ale postih nelze žádný nařídit?


doplněno 18.05.16 10:52:

@kolemjdoucí - hmm, tak vidím nějaký můj nesmysl.. při detailním pohledu na pojistné podmínky je "mimo pozemní komunikaci" ve výlukách... takže to se omlouvám. - Pokud tedy na vozíku přivezete vozidlo do lesa a tam si budete chtít rozbít jedno o druhé, plnění z POV nebude... jedině na výjezdu z lesa na pozemní komunikaci.

Hmmm, asi jsem včera večer byl moc pracovně vytížen a zbytečně a rychle reagoval... ale část druhá by mne zajímala - postih za nepojištění...

Před týdnem jsme řešili dodatečnou plnou moc na klienta, co si nepřepsal auto v září 2015 a jezdí stále na původního vlastníka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolemjdouci
Datum: 18.05.16 10:05

"povinné ručení platí i v případě nehod mimo pozemní komunikaci - tj. pokud někoho nabouráte třeba v lese..."

fakt? A jak a podle ceho se urci vinik nehody, kdyz tam neplati pravidla silnicniho provozu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 21:11
avatar

Ano, maximálně ale 14 dní, aby Vám nevzniklo porušení jiného předpisu.

Zákon 168/1999, §15, bod č. 5

5) Pokud pojištění odpovědnosti zaniklo a nebyla-li ve lhůtě 14 dnů ode dne tohoto zániku pojištění uzavřena nová pojistná smlouva týkající se téhož tuzemského vozidla, na základě které vznikla nejpozději uplynutím této lhůty povinnost pojistníka platit pojistné a povinnost pojistitele poskytnout pojistné plnění pro případ pojistné události, je vlastník tohoto vozidla povinen nejpozději ve stejné lhůtě požádat příslušné registrační místo o vyřazení vozidla z provozu podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.16 21:11
avatar

par dni ano, sveho casu chodila hned po mesici pokuta 2500 za neodevzdane reg. znacky... to nevim jestli porad plati

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumak
Datum: 17.05.16 21:39

samozrejme ze muze

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 18.05.16 14:17

Pokud není provozované tak pojištěné být nemusí (je mimo veřejně přístupné komunikace. U neprovozovaného je povinnost do 14 dnů dát značky do depozita.

Viník nehody bez pojištění = celá škoda jde za viníkem (a to se vyplatí)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 19.05.16 07:44

provozovat neznamená jen jezdit po silnici

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.