Výběr ojetého auta

Od: Datum: 17.05.16 15:19 odpovědí: 21 změna: 23.05.16 17:23

Zdravím.

Jsem nucena si pořídit "nové" auto. Bohužel jako žena se absolutně neorientuji a netuším dle čeho vybírat..

Mám dvě děti a jezdím denně za prací cca 130 km celkem. Líbí se mi auta, ze kterych je lépe vidět, tj. vyšší posez.. Ale bohužel jsem od značky Renault odrazována... Auto potřebuji nutně, ale finančně zatím pouze do 50 tisíc. Zřejmě bych pořešila na přechodnou dobu, ale abych stále nebyla v servisech a na auto se mohla spolehnout..

Poradíte mi? Značku, typ? Mám dva názory a každý zcela jiný :-/ Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kuky®
Datum: 17.05.16 16:32
Zkuste nám sdělit svoje názory ať víme jakým směrem se ubírat.
Jednoduché a spolehlivé auto je Dacia Logan I.gen. s motory 1,4 a 1,6
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.05.16 17:10

Moje nazory? Ja si dokazi vybrat pouze dle vzhledu :-/

Jinak: Levne, spolehlive auto, co bude jezdit 130 km denně, vyšší posez. Chtěla jsem Renault Scenic, ale jsem odrazovana pro poruchovost,... :(

Od: michalos
Datum: 18.05.16 12:14

doporucuji se vyhnou sceniku, je to poruchove, asi bych volil neco jako sharan, v bazaru se da sehnat za pekny peniz uz...

Ohodnoceno: 2x

Od: asd1
Datum: 17.05.16 16:50

To chcete dost kočkopsa... Levné spolehlivé auto které bude jezdit 120 km denně... 2 děti = kočárek = kombík? Vyšší posez? Chce to rezervu na opravy, takže v reálu hledejte auto za 20 - 30 tisíc, na víc nemáte... Všechno s vyšším posezem je dražší, leda Panda, ale to je malé auto do města (i když jezdit se s tím dá), nebo stará olítaná plečka..

Focus MK1 benzín 1,6 nebo 1,8. Pozor na korozi. Fiat Marea nafta 1,9 JTD. Punto MK2 po FL (velká světla), nafta 1,9 JTD (pozor na zadírání čerpadla), 1,3 multijet, benzín 1,2 8V

Nebo auto o které není zájem a je levné a není shnilé a všechno na něm funguje..

Renault (Scénic?) - dost se sypou, nutno pečlivě vybrat a i tak je to loterie...

Datum: 17.05.16 17:08

No od renaulta me odrazuji, ze jsou poruchove.

Presne tak: Levne, spolehlive auto, co bude jezdit 130 km denně.

Za typy dekuji, podívam se

Od: asd1
Datum: 17.05.16 17:25

Něco takového, s dovozem ca 35 tisíc... Hnusné auto, ale jezdí se v tom hodně dobře. Pohodlné, velký kufr, dost místa i pro lidi, výborný výhled i na couvání. Nikdo to nešlohne ;) JTD motory patří k držákům.

http://suchen.mobile.de/fahrz…ant1.modelId=23&pageNumber=1#

Datum: 17.05.16 16:57

Berla nebo Partner v naftě? Dle vašich požadavků-minimálnnícvh co jste uvedla- by bylo s klasickou 1,9 ať již přeplňovanou či atmosféricky plněnou.Jenže to jsou "dělníci" a v této cenové relaci to už budou staré vylítané vrány ,stejně jako třeba Kangoo od renaultu. možná scénic?(berla=citroen berlingo,partner je dvojče od Peugeotu)

Od: michalos
Datum: 18.05.16 12:16

Berla alias skokan :) jezdil jsem v 1.6 hdi rok 2010 byl to docela dobrej stroj a drzel na to ze byl z bazaru volitanej :)

Od: jmlc®
Datum: 17.05.16 17:34

Jak už zaznělo - v dané relaci jsou hodně MPV Renault Scénic - a asi je zřejmé, z jakého důvodu jsou levné. Přesto můžete mít štěstí a koupit super kus.

Zatracovány na zdejším fóru můžou být i citroeny, ale podle mne neprávem - motor HDI 2,0 66/80kW jsou výborné a při tankování kvalitní nafty vydrží bez potíží půl mega km... Xsara picasso je uvnitř super variabilní - pro dvě děti nebo různé nákupy výborné, ale má oproti xsara N2 kombi i o litr vyšší spotřebu kvůli své výšce.

Seat alhambra 1,9tdi - super motor, dobrý vůz - jen je třeba najít dobrý kus, protože seat hnije.. na těch pár let by stačilo.

VW Sharan - v dané kategorii bych před ním varoval - prodává se spíše nad 50ti - levnější musí mít někde zakopaného psa.

Berlingo, Partner - pro 3-4 členou rodinu a psa je také super! Bohužel u francouzů je problém se zadní nápravou a brzdami - pokud ale najdete dobrý kus, najedete 50tis km bez oprav.

U fiatu bych viděl ještě Dobló 1,9D

Kupovat se musí s rozmyslem a jelikož tomu nerozumíte, potřebujete někoho s sebou - nejlépe servisáka z okolí, kterého znáte a důvěřujete mu. Také počítejte s počátečním servisem - tj. cena vozu do cca. 35-40tis!

Dále pozor na past EKO poplatků!

doplněno 17.05.16 20:45:

sorry pánové, ale 120km denně v hnusné fabii, kde po 20ti km mne bolí záda, se spotřebou nad 7 litrů benálu, minimální výbavě... do toho bych teda nešel

to už najít raději starou R25 - to je aspoň stylová rakev

Datum: 17.05.16 17:53

Určitě sama nepůjdu nic kupovat, to je jasné!

Datum: 17.05.16 19:56

Na rovinu. Za 50 tisíc Kč nemůžete očekávat zázraky. U auta za 50 tisíc Kč počítejte s tím, že bude hned ze začátku vyžadovat investice ve výší cca 10 tisíc (např. pneumatiky, výměna rozvodů, oleje atp).

U Renaultů se obloukem vyhněte motorům 1.5 dCi a vyšším výbavám, naopak třeba malý Renault Clio s benzínovým motorem je OK, ale nemá vysoký posez.

Doporučuju požadavek na vyšší posez vyškrtnout a vybírat z běžných malých aut: Renault Clio, Fiat Punto, Ford Fiesta, Opel Corsa atd., pro jistotu vždy s benzínovým motorem. Pokud Vám nevadí menší komfort, tak lze doporučit auta v nižšách výbavách, protože když něco v autě není, nemůže se to pokazit. Většina moderních aut má relativně vyšší posez a lze výškově nastavit sedačku řidiče, takže i pro ženu by to neměl být problém.

Od: harley
Datum: 17.05.16 20:31

Jak píše tycoon - za 50 to bude vždy kasička na peníze , např Fabia je bezpečnější než starý Scenic , a tady je dobrý kus -

http://auto.bazos.cz/inzerat/…-jako-14-Mpi61-000-km-TOP.php

doplněno 17.05.16 21:28:

jmlc - doporučovat 30 roků staré auto může jen člověk smyslů zbavený - naštěstí pro paní české inzertní portály nenabízí ani jeden kus .

Od: jmlc®
Datum: 17.05.16 21:32

jj, souhlas - ale přiznejte si, že je to s fabií MPI na úplně stejné lajně.. možná ne, ve fabii nebude mít klimu, abs,...

Datum: 18.05.16 13:27

Právě kvuli pohodlí nechci auto typu Gauč :-/ Jelikož nesedím nalepená na volantu, preferuji pohodlí, což v nízkých autech není. Na značky Vámi uvedené jsem koukala, dekuji. Slevila jsem u auta ze vseho mozneho, ale pohodli kdyz s tim musite vyrazit každé ráno 30 minut po probuzení se proste nechci vzdát. Nějaká varianta existovat musi :-D Ale děkuji.

Datum: 18.05.16 17:27
Jedine co me napada je Honda HR-V ale tam bude cena vyssi asi o 20 000 se vsim vsudy...
Za tuhle cenu vyssi auto je orisek, kdybyste mela vice slo by doporucit vice aut

Datum: 18.05.16 17:47

Každý si pod pojmem pohodlí představuje něco jiného. Já rozměrné sedačky s nastavitelnou bederrní opěrkou a možnost odložit si lokty.

Pokud potřebujete sedět opravdu hodně vysoko, tak to většina malých aut nenabídne. Ale najdou se dvě výjimky a to jsou Toyota Yaris a Fiat Panda, ale nevím, jestli bude výška sezení dostačovat. Pak samozřejmě auty typu MPV a SUV, tam se sedí vysoko, ale u za 50 tisíc seženete jen ty nejhorší a musí se u nich počítat s vyššími servisními náklady.

Datum: 23.05.16 17:23

Pokud budu preferovat pohodlí,tak jedině citroen XM s motorem 3,0 i V6 nebo novější C6 s motorem 3,0i V6 nebo 2,8HDi v automatu!Ale tyto pak nejsou na každodenní dojíždění do práce tyto jsou určeny na let nízko na dálnicí a na hooodně dlouhé cesty!

Od: jizan8
Datum: 19.05.16 17:48

Datum: 23.05.16 14:49

Sice jsem to tu cele nepřečetl, ale do 50.000 bych vam doporučil Mercedes A třidy. Neni to velke auto a taky neni drahe na servis. No anebo octavku (ikdyž škodovky vubec nesnašim) To, že někdo furt vypravi, že mercedes, bmw ma drahy servis - je hloupost. Vychazi mě to už po dobu 5 let levněji nežu nějake fabie (fuj)

Jinak pokud chcete opravdovou kvalitu a spokojenost, tak jedině JAPONCE - ato mazdu nebo toyotu corolu.

U coroly je nejlepši motor 1.4 nebo 1.6 (ted nevim) TDI D4D - krasna spotřeba a auto sloužilo rodičum 4 roky a vubec do nej neinvestovali

Datum: 23.05.16 15:19

Dobrý den.

Mám to samé doporučení a hledam. Take jsou mi Japonci doporucovany... Ja hlavne škodovku nabourala a nebyla jsem s ni nijak spokojena :( Proto se nezenu do oprav, a radeji shanim jine.

Konkretne koukam na mazdy a nebo Nissana..

Datum: 23.05.16 16:45

na vaší otázku neexistuje odpověd.. žádné auto není 100% spolehlivé.. ani fungl natož tak nějaka vybydlená herka za 50 klacků.. od toho bych si moc nesliboval.. ještě tady neuvádíte, jestli to má být nafta, benzín nebo plyn... protože jezdit s nějakym slabym benzinem 130km denně, tak vás to auto sežere.. pokud se nebavíme o nějakem yarisovi apod.. jestli chcete pohodlne auto, tak nějakeho citrona třeba.. ale s takovou cenovou představou to bude dost o držku.. a dávat pak dokupy třeba ty japonce nebude až takový med pro vaší peněženku...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.