Přepis vozidla

Od: Datum: 14.05.16 15:43 odpovědí: 2 změna: 14.05.16 16:24

Dobrý den, poslední dotaz ke koupi vozidla :) Zvolila jsem nové téma, protože v původním byl dotaz na něco jiného. Už jsem našla vůz, s člověkem, který ho předvádí na prodej, jsem dohodnuta. Je to člověk X, který měl autobazar, tak myslím, že se vyzná a nechci dělat zbytečné problémy, ale připadá mi to zvláštní.

Jde mi o tohle, v TP je uvedený člověk Y, který mu vůz před časem nechal protiúčtem, odvezl si rovnou jiný - ale je stále uvedený v TP. Pán X mi teď poslal smlouvu, kde je jako prodávající uvedený on sám - X a já jako kupující.

Moc se mi nelíbí, že nemám smlouvu vlastně s prodávajícím - nikde tam není uvedený. Dojde vůbec k přepisu? Nevystavuji se nebezpečí, že se po čase ozve původní majitel a prohlásí, že on vůz neprodal?

Třeba má tedy prodávající v plánu nechat vůz přepsat na sebe a až potom na mě (dá se to udělat v jednom dni?), ale o tomto zatím nic neříkal - ptám se, než mu budu volat..

Doufám, že je to pochopitelné, už se tu v tom nějak motám..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.16 16:12
avatar

V KS klidně může být uveden jako prodejce prezident p.Zeman..Vám jakožto kupující ,může být téměř jedno také kdo je ve smlouvě.ALE!pro vás je důležité ,pokud prodává osoba co není vedena v TP plná moc,ověřená,od osoby psané v TP!

Takže v TP je veden pan YX ,v kupní smlouvu sepsal bazarista AB s Vámi. V pořádku-bazarista vykoupil auto a Vám prodal ale musí mít PM na sebe (od p.YX!) aby mohl zajistit přepsání na kupujícího tj, na Vás.Jasné?

doproučuji.než podepíšet KS a zaplatíte jak EvK tak kuponí cenu,tak nejprve jak to bude s převodem má-nemá ověřenou PM.Má klidně kpoupím,nemá-NEKOUPÍM.Osobně takto jedu ve stř.koupit auto-plácli jsme si včera ale peníze mám já a auto stále ON,do středy uděláme EvK ,pak zajdeme společně na úřad zaspat změnu-a pak teprve dostene peníze a já auto a klíče od něj /po ev.k,před zápisem na úřadu!/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: flip
Datum: 14.05.16 16:24

Díky za podrobný popis, snad to bude ok tedy :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.