Auto z DE

Od: Datum: 09.05.16 11:19 odpovědí: 4 změna: 09.05.16 12:11

Ahojte, mám dotaz :) Chystám se koupit auto, zatím jsem koukala hlavně na původ ČR - teď jsem objevila něco co se mi líbí, ale je z DE. Má už české doklady, je z bazaru. Na co si dát pozor, co si pohlídat, kde co ověřit? Může nastat nějaký problém?

Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.16 11:33

taky sem bral auto který pocházelo z DE a bylo v českým bazaru na čistopisu

auto sem si prošel,okoukli sme ho v předem mnou domluveném servisu,auto sem vzal ,pojistil dohlásil na sebe a jezdim

kouknout kolik majitelů v česku auto mělo,dále okouknout technický stav vozu a zda vše funguje jak má,pokud tomu nerozumíte domluv te si prohlídku servisem či prohlídku na STK

nevěřte prodejci že je auto v pořádku a že má např i novou stk,vše se snažte prověřit sama s mechanikem

dále počítat s tim že do auta okamžitě vrazíte cca 10-15000kč -měli by se vyměnit komplet rozvody,vodní pumpa,olej,filtry-je to hodně důležitá věc pro další bezproblémový chod motoru auta

tvrzení prodejce že to bylo měněný bych moc nevěřil musel by mi fakturou tuto práci doložit a asi bych do toho servisu volal

co se týče papírů pokud to bude na čistopisu tak bych žádný obavy neměl

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.05.16 11:42

U aut z DE je problém stav KM, některé značky aut mají servisy propojené a jsou schopni zjístit skutečný stav km.

Od: mzxy
Datum: 09.05.16 11:51

neověříte NIC, auto z DE kupujte s DE doklady a s DE protokoly z TP a s DE servisní knížkou a s DE fakturami

auto o kterém píšete není z DE ale je z ČR)

běžný trik překupníků, na chvilku auto přihlásit na babku a pak tvrdit že je z DE a že babce nevyhovuje, nemáte origo dokaldy a nevíte co tam bylo napsáno , tachometr může být stočený už před první návštěvou české STK atd...

měl bych obavy jak z auta s čistopisem ( proč stálo 2 roky nepřihglášené) tak z auta přihlášeného účelově na kohokoliv

a vůbec měl bych obavu z bazarů které ojebávají slušné občany

Od: flip
Datum: 09.05.16 12:11

No já už od soukromníka vybraný auto měla, bylo i po prohlídce v servisu, měli jsme si plácnout ve středu a paní ho prodala někomu jinýmu v pondělí no.. Do toho bazaru si chci přivést mechanika nějakýho, ať se na něj mrkne.. Konkrétně je to tohle http://www.sauto.cz/osobni/de…ndai/i10/16559484?goFrom=list . Tak uvidíme co vše prodejce ukáže.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.