Punto potečený motor od oleje

Od: Datum: 08.05.16 15:54 odpovědí: 6 změna: 09.05.16 14:09

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat,mám možnost koupit fiat punto II 1.2 r.v.2000 44kw ,ale co se mi nezdá,je že motor je celej potečenej od oleje i vana,ale nekape.Jakoby "prosakoval", a když na to chytnu ,tak jako kdyby to bylo čerstvý ,nevím čím to je ,mohli byste mi někdo prosím poradit ,co by to tak mohlo být a kolik by stála oprava.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 08.05.16 16:31

Jestli je potečenej celej motor tak to teče nejspíš těsněním ventilového víka,to nemusí kapat,když to prosakuje málo,postupně se do toho nachytá prach a vytvoří to takový černý mazlavý sajrajt který tam zůstává.

Těsnění máš pár kaček,vyměnit,dotáhnout šroubky na předepsaný moment a po problému

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.16 21:29

Je to těsnění pod víko.Není drahé.A s trochou znalosti si to i sam-a vyměníte.Do půl hodinky.Můžete se podívat,jak je to jednoduché.Stačí jenom ho vložit do té drážky na tom víku.Prsty zatlačit.

http://www.autotechna.cz/tesn…enzin-44kw-1242ccm-0999-.html

Od: kuky®
Datum: 09.05.16 09:33
Jednoduchá rada zní: NEBRAT!
Fiatů jsou plný bazary...jděte jinam

Od: asd1
Datum: 09.05.16 10:43

Nebrat proč? Pravděpodobně jen netěsné víko ventilů = oprava za pár korun. Při koupi ukecá slevu větší než je cena opravy.. Pokud je jinak auto v pořádku tak tohle není důvod proč ho nebrat...

Lepší je Punto 2 po FL (velký světla), od roku 2003

Od: fex
Datum: 09.05.16 13:33

Já mám zkušenost osobní s Fiatem Punto II a nemůžu doporučit. Pořád se něco "sralo". Velký problém je i elektrické servo. Někdy vynechává, pokud vynechá za jízdy, tak to je průser.

Světla absolutně nesvítí, nepomůže nic. Nedoporučuju.

Od: asd1
Datum: 09.05.16 14:09

Já ho zase naopak můžu jen doporučit. Nes. se mi vůbec (v Puntech mám najeto asi 300kkm). Světla svítí dobře (aspoň ty po FL). Zašedlý plast, vypálené paraboly, žárovky s modrým světlem?

Servo je slabina, řekl bych že odejde u čtvrtiny aut, zlatá klasická hydraulika... Přesně tam odchází snímač natočení volantu, repas asi 5kKč. Většinou o sobě dává vědět předem. Náhle vynechá servo na začátku zatáčky = ano průser, ale platí to pro každé auto. U hydrauliky praskaj hadice atd. S el. servem má problém i Fabka... Mít jistotu = jezdit autem bez posilovače ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.