Kontrolka zhaveni

Od: Datum: 06.05.16 16:58 odpovědí: 6 změna: 07.05.16 08:04

Mam transporteka t5 2009 .1.9 tdi zazala mi blikat kontrolka zhaveni a pisemi to motorstorg werkstatt co to je za zavadu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zakuj
Datum: 06.05.16 17:31
Copy..motorstorg ja snad zkráceně motorstörung? což je porucha motoru
a werkstatt je dílna
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.05.16 18:23

načíst diagnostikou ta řekne co je špatně

může to bejt třeba porucha brzdového spínače nebo stačí aby vzadu nešly brzdový světla -spálený žárovky

pak to může dělat i špatný žhavič

Datum: 06.05.16 18:24
Na Fabii to znamená, že nesvítí brzdová světla, logické, že? :) opravdu se mi to stalo, já nejdříve vyměnil žhavící svíčky (stejně měly léta za sebou) a nic, pak jsem brouzdal na netu a našel radu, že mám zkouknout brzdová světla a ono fakt jo. Jezdil jsem bez nich 14dní, vždyť kdo to dnes před jízdou kontroluje. Spálená pojistka, vyměnili jsem ale žhavení přestalo blikat až po ujetí pár desítek km. Tak zkus toto, třeba to bude stejné. Kdyby byla pojistka v poho, tak brzdový spínač u pedálu brzdy.

Datum: 07.05.16 07:54

je to pravda opravdu mi nejdou brzdovy svetla ale pojistky jsou vsechny ok

Datum: 07.05.16 08:04

Pokud je to u Transporteru stejné jak u Fabie, tak je to na 99 % vadný spínač brzdových světel, co je u pedálu brzdy. Musí se vyměnit. Stojí cca dvě stovky. Můžeš tady pak napsat, jaký spínač si tam měl, jestli byl černý nebo zelený.

Datum: 06.05.16 21:33

Mně ta kontrolka u Tranzita 2,5 td svítila stále.8 roků jsem s tím jezdil bez žádné poruchy.Jediný problém byl,Jak bylo -5 stupnů.Problém se startováním.Jak bylo víc,nebo mín,problém nebyl.Dle mého tam strkají kontrolku jen pro návštěvy servisů.Vlej si do oleje -milikek-A vše se ti utěsní a rapídně se motor ztiší.Na motoru jsem mněl nalítané 560 tisíc.Dokud synovi nedal přednost strom.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.