Postih řidiče

Od: Datum: 06.05.16 10:50 odpovědí: 11 změna: 07.05.16 16:15

Hezký slunečný den všem ! Dotaz : Co hrozí řidiči, který v autě určeném pro 5 osob veze osob 6. Ty čtyři jsou malé děti. Prosím, nechci rozpoutat diskuzi, že je to nebezpečné, páč děti nebudou připoutány. To ponechme stranou. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 06.05.16 10:57

Dle mého to hrubé porušení předpisů a zakáže vám dál pokračovat v 6ti lidech. Když narazíte na blbce, tak i kvůli přepravovaným dětem vás dá do správního řízení, nahlásí sociálce. Je to můj laický odhad... To je jako byste v dnešní době chtěl jet na červenou přes závory - trest bude horší než smrt.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.05.16 11:22

hk. Děkuji za laický odhad, ale ten mi je naprosto k ničemu. Prosím diskutující, kteří se budou také POUZE DOMNÍVAT, nechť se zdrží komentářů, nebo ať si založí svoje vlastní diskuzní vlákno. Za konkrétní odpovědi moc děkuji

Datum: 06.05.16 11:35

Nepoužití dětské autosedačky-4 body,pokuta do 2000 kč na místě nebo ve správním řízení 1500-2500kč §125c/1k ( http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php) ale v případě vícero dětí?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.05.16 12:27

diesel. Děkuji. No, pokuta je za každé dítě a body se za děti sčítají. Teď jde o to, co je za to, že je tam více převážených osob.

Datum: 06.05.16 12:44
Pokuta je jedna a body se nescitaji.
Tuším,ze to je do 2000 a bez bodu,pokud samozřejmě nelze uložit za bodovaný přestupek jak psal kolega.
Když tak ctu vaše arogantní odpovědi, tak si to najdete sama. :-D
Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.05.16 12:54

danys. Ale to se pleteš. Směrem k dieslovi to není arogantní odpověď. Naopak. Takže mu děkuji ještě jednou. A co se týká odpovědi hk - já opravdu nepotřebuji vědět, co si kdo myslí. Potřebuji vědět fakta. Fakt se domníváš, že když v autě budou dvě děti, ani jedno nebude mít sedačku, tak je jen jedna pokuta a body se opravdu nesčítají? Body za to opravdu jsou. Mě spíš zajímá to, co se děja, když je v autě více osob. A vlastně je jedno, jestli to budou děti nebo ne.

Datum: 07.05.16 12:36

body se nesčítají nikdy... když se řidič dopustí dvou přestupků za body, dostane body za ten horší z nich

Od: jentak
Datum: 06.05.16 13:48

Děti se nepočítají na kusy. Takže když se Vám, úplně teoreticky, povede sehnat zadní sedačku se zádržným systémem pro 4 děti, tak vepředu zcela legálně pojedou ještě dvě dospělé osoby.

Od:
Datum: 07.05.16 11:25

Počet přepravovaných osob starších 12 let nesmí překročit počet povolených míst určených k přepravě osob (§ 48 odst. 1). Takže v autě, které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, na zadním sedadle nic nehrozí.

Od: uska®
Datum: 07.05.16 15:26

Vezla jsem 4 děti do 12 let vzadu a v předu jednoho dospěláka. Dvě děti neměly sedačky a pásy. Usmlouvala jsem to na tisícikorunovou pokutu zaplacenou na místě. Bylo to asi 100 m před cílem (turnaj v pincu).

doplněno 07.05.16 19:14:

jo jo sebod - já říkám, blbá můžu být, hlavně že mám štěstí

Datum: 07.05.16 16:15

usko, tos měla štěstí. Kápnout na blbce...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.