Jak to mají teď bazary s přihlášením auta?

Od: Datum: 05.05.16 16:18 odpovědí: 5 změna: 05.05.16 21:56
avatar

Např. velké bazary se chlubí, že všechny auta vlastní? To znamená, že si je na sebe přihlašují? Nebo mají nějakou vyjímku? Nebo nějak obcházejí zákon? Jak to dělají?

Protože pokud si auto přihlásí, tak už nemohou inzerovat, že je po prvním majiteli, tím pádem se druhým majitelem stává bazar. Hmmmmmmm hlavy mi to nebere, nevíte někdo jak je to teď po novém?


doplněno 05.05.16 18:21:

Dík za reakce, ale asi se nechápem, já dotaz upřesním.

Rozhodnu se prodat auto do AAA, oni si ho po prodeji na sebe přihlasí na základě mé plné moci? Nebo s někým od nich půjdu na dopravku a tam na ně auto přepíšeme? Nebo zůstanu v RV jako vlastník zapsána já dokud to někomu neprodají? A kdo by po tu dobu co stojí v bazaru platil povinné ručení?

Ptám se na to, zda má někdo z poslední doby tuto zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.16 16:24
Vykoupí od majitele,ten jim da plnou moc a pak prehlasi na nového majitele ( v lepším případě)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.16 16:32
avatar

Tam není zákonem stanovená lhůta do které se musí vozidlo od popisu kupní smlouvy přihlásit?

Od: mzxy*
Datum: 05.05.16 17:53

auto se "vlastní" předáním auta a zaplacením kupní ceny.Vlastnictví, jeho vznik nebo zánik s evidencí auta nijak nesouvisí. Tam se změny jen dodatečně hlásí a zapisují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.16 18:06
avatar

slzičko, vy si koupíte auto a sdělíte sousedům, že je to po prvním majiteli. Stejně jako bazary.

Vlastnictví vozidla se děje dle kupní smlouvy. Vy si koupíte auto a jste majitelko, bez ohledu na to, co je v registru zapsáno.

Vozidla na evidenci musí nahlásit na sebe, přesněji prodejce převede vozidlo na bazar, aby jim nehrozila sankce od úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: w69®
Datum: 05.05.16 21:56

Před měsícem jsem prodal auto do jednoho z velkých bazarů. Mimo jiné jsem šel při výkupu na nedaleký městský úřad, kde jsem nechal ověřit svůj podpis na plnou moc, kterou jsem od nich dostal. Byl jsem informován, že auta na sebe po výkupu přepisují, mají na to firmu, která objíždí registrační místa podle bydliště původního majitele vozidla. Po týdnu jsem šel na svůj městský úřad přihlásit svúj nový vůz, a při tom jsem se dozvěděl, že dopoledne tam byla paní, a moje bývalé auto přepisovala na onen bazar. Takže to tak funguje. Byl jsem v techničáku druhý majitel, a auto je inzerováno po druhém majiteli. Poviné ručení jsem rušil na základě kupní smlouvy, druhý den po prodeji, bazar si hned udělal svoji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.