Změna SPZ- nelíbí se mi

Od: Datum: 04.05.16 15:00 odpovědí: 41 změna: 19.05.16 13:37
avatar

Čauky :)

Mám nově koupeno Auto z autobazaru ale je na něm SPZ Prahy . Což se mi nelíbí ale auto mám na splátky a velký tech. průkaz v autobazaru . Takže , když jim napíšu , že mi někdo poničil SPZ a že potřebuji Velký tech. průkaz , tak by mi to měli bez problémů poslat ne? A já bych pak zašel na úřad a oni by mi změnili SPZ za poplatek a napsali by to do Velkého TP , říkám to dobře nebo ne? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 04.05.16 15:04

já myslím že bazar techničák nevydá dokud vše nesplatíte, protže evidentně auto není vaše...kdyby bylo vaše dlužil by jste peníze, kdyžý není vaše máte auto jen pronajaté a tP má bazar...

co se zeptat v tom autobazaru, který je majitelem auta a který poskytuje tak zajímavé služby?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.16 15:07

No to by meli. Jen nechapu proc ma TP autobazar, kdyz jsi vlastnik. Nebo nejsi vlastnik? Jak jsi auto prihlasoval?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 15:23
avatar

@godfrey Jsem provozovatel vozidla do doby než splatím auto :) Ale třeba sestra si taky od samého autobazaru koupila auto ale o 50 000 levnější , taky na splátky ale ji Velký TP nechali .

Od: jmlc®
Datum: 04.05.16 15:12
avatar

TP jistě obdržíte dle smluvních podmínek. Např. TK musíte zajistit jistě sám a proto si na vyžádání TP necháte TK zapsat - že? Jakákoliv podobná věc také bude mít tento postup. Tj. zažádáte si, že potřebujete TP pro změnu SPZ. Obdržíte TP, zajdete na úřad a přinesete si značky, které budou deformované! - Z důvodu deformace po zaplacení poplatku získáte nové SPZ.


doplněno 04.05.16 15:24:

krádež musíte hlásit PČR - deformace je prostě znehodnocení na parkovišti někým s koulí... vypadla z úchytů a je pokrčená, musíte ji vyměnit


doplněno 04.05.16 19:34:

Zapůjčení TP pro opravu nebo změnu je naprosto běžná praxe. Většinou mají nějaký časový limit na vrácení TP - např. 30dnů. Každý majitel typu leasingové společnosti prostě nebude jezdit na každou TK - to by se zbláznili... Změny jako montáž LPG nebo tažné zařízení jsou také běžné. SPZ je v podstatě nutná a jiná možnost prostě není.

Faktem je, že SPZ bude mít číslo podle sídla firmy - tj. zřejmě PHA - pokud ovšem nebudete požadovat speciální SPZ ... To bych ale už měl strach, že bude nutný písemný souhlas společnosti-majitele. Ona SPZ s textem UZ NIKDY GE asi neprojde.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.05.16 15:21
avatar

Takže v tom nebude problém OKA. a nebo je lepší říct , že mi je někdo ukradl? Opravdu nechci jezdit na přažských SPZ 5 let co budu splácet auto :)

Datum: 04.05.16 15:49
avatar

"...nechci jezdit na přažských SPZ..."

No to jste si holt neměl kupovat auto v Praze, jistě byste ho sehnal i tam někde u vás. Pak byste nemusel řešit takové strašné problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 18:27
avatar

Nekupoval jsem ho v Praze ale na Kladně :) Je to zatím spolehlivé auto i moji rodině se líbí i známým, jsem spokojený až na tu SPZ .

Datum: 04.05.16 16:01

vocko, nic proti tobě, ale ani se nedivím, že jsi koupil auto v bazaru, ještě mu nasypeš pěknej ranec navíc. Víc než pražská RZ by mně točilo, kolik nasypu "poctivcům" z bazaru! Být tebou, radši si šetřím korunky na to, až se ti to začne sypat..a věř, že začne.. auto z bazaru a ještě z Práglu.. děkuju pěkně*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.16 18:31
avatar

@danys Auto je z Kladna ale i kdyby z Prahy , tak mi to nějak nevadi . Tohle auto je v perfektním stavu . Ford f , 2011, 77 kw nemůžu si stěžovat :)

Ale je pravda , že přeplatím , stím se počítá ale zase za celou tu dobu je vtom započítáno havarijní pojištění , který za nějakých 6 let dává 80 000 kč . A já v podstatě za auto přeplatím asi 70 000 kč . Ale když jsem auto potřeboval , tak jsem si ho koupil . Doufám , že ho splatím tak max . za 4 roky. Dávám si peníze stranou , abych měl vždy rezervu na zaplacení + šetřím .

Datum: 04.05.16 16:24
avatar

Je v tom problém,protože pokud je majitel bazar tak Vy nemáte jakékoliv právo cokoliv na autě měnit ,např ona výměna RZ nebo třeba změna barvy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 15:58
avatar

OK, Já to udělám teda takhle , že mi ji někdo na parkovišti zdeformoval . Oni by mi teda měli poslat velký TP je to jejich povinnost teda? stou poničenou SPZ už jen zajdu na úřad i s velkým TP a oni to do něj nějak jen přepíšou a nebo budu muset čekat pár dní než mi vystaví nový velký TP a ten pak zase pošlu autobazaru? což vím , že musím udělat jak tohle vyřídím .

Datum: 04.05.16 16:01

Půjdete s oběma značkama (jedna bude poničená), rovnou vám vydají nové značky a udělají zápis do TP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 16:21
avatar

Výměna RZ se nedá udělat pokud nejste v registru jako majitel a to i když budete mít TP! Nejprve si pročtěte smlouvu a zjistěte jaké jsou podmínky bazaru,dával jste jim ověřenou PM na zapsání změny byla provedena technická či evidenční kontrola na Vaše jméno?

RZ či postaru SPZ se mění jen při ztrátě nebo poškození jedné tabulky za poplatek 400Kč osobě psané v TP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolec
Datum: 04.05.16 16:24
To mate tak obrovsky a neprekonatelny mindrak z Prahy? Protoze vymyslet podvody kvuli spztce, to je na vysetreni u Chocholouska.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 05.05.16 12:43

Možná by jste se divil, kolik lidí jezdí na pražských značkách, a vzadu mají dost výraznou samolepku s nápisem: "Nejsem pražák". Pán není sám, kdo má averzi vůči pražským značkám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 17:31
avatar

Vocko, odkud je vlastník vozidla? Myslím ten, kdo je zapsán v registru vozidla. Z toho kraje budete mít i značky, bez ohlednu na Vaše bydliště.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.16 18:25
avatar

Původní majitel byla nějaké firma v Praze , která to prodala do Autobazaru , který je na Kladně .

Datum: 04.05.16 18:59
avatar

Na toto jsem se neptal, kdo jevlastník vozidla? Leasingová firma a odkud je? Kde sídlí?


doplněno 04.05.16 19:55:

I po výměně značky, budete mít pražskou značku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 19:30
avatar

sídlí v Praze :(

Od: gjvdh
Datum: 04.05.16 17:33
Nejste majitel, takže nic nevyridite bez plné moci od vlastníka, to zaprvé. Za druhé je auto registrováno v Praze, takže pořídíte jen na pražském úřadě a logicky dostanete opět pražskou značku.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.16 18:23
avatar

Takže kdykoliv , když budu žádat o velký TP kvůli technické kontrole , tak mi musejí poslat plnou moc Autobazar + velký TP? ( Vím , že v tomhle případě mi to musí poslat )

Co kdyby se mi to stalo doopravdy , teda já to beru jako kdyby mi doopravdy někdo na parkovišti zdeformoval značku .

Tak jak to je? Ono nestačí napsat dopis autobazaru , že mi někdo poničil SPZ , že potřebuji poslat od nich TP? A já bych si to pak vyběhal v mém kraji , kde mi udělí novou registrační značku? Proč bych musel mít znova nějakou Pražskou? Sice nejsem majitel vozu ale jeho provozovatel a jako provozovatel vozidla nemám nárok , když se mi stane tahle věc , aby mi změnili SPZ na čísla mého kraje?

Datum: 04.05.16 18:32

RZ budou podle toho, kde je vozidlo hlášeno. No čekej jak ti bude bazar posílat TP a ověřenou plnou moc! oni potřebují prodat ne se s tebou jebat, protože ty něco potřebuješ! a až bazar změní pole působnosti nebo zanikne, tak si to užij.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 04.05.16 23:07

Pokud je vlastník Pražák, tak když oznámíš poškozenou značku tak musí buď on nebo přes plnou moc ty pořádat o výměnu, a tu novou dostaneš zase pražskou (protože vlastník pražák a auto registrované v Praze). = Zaplatíš poplatek a budeš mít to samé. To se vyplatí :D

Neřeš značku, radši si na zadek vylep nápis "nejsu pražák ale Kolín" nebo tak něco...

Sis měl koupit za hotový něco na co máš, byl bys vlastník a značku bys změnit mohl na kraj, nebo na přání...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nomad*
Datum: 14.05.16 10:15

Technická kontrola je něco jiného, týká se pouze vozidla a to může na kontrolu odvést kdokoli. Mně ji několikrát objezdil švagr či známý automech, který mi auto před ní dával dohromady. Na technickou kontrolu tedy plnou moc jistě nebudete potřebovat. Značky se týkají auta I majitele, jelikož majitelem nejste, budete plnou moc potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel124
Datum: 04.05.16 18:32
ja si myslim ze velký TP nemá bazar ale ma ho v úschově uverova společnost u ktere plati splátky tudíž je majitelem vozu on.a pražskou značku muže mit auto kupovane i jinde než v praze.dnes jsem šel kolem auto esa a třetina tam měla pražskou značku
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.05.16 18:41
avatar

Ted jsem si uvědomil , že ten TP nebude mít Autobazar ale Ge Money Auto - Ale v malém TP jsem uveden jako provozovatel vozidla.

Zkusím jim napsat dopis , o tom , že mi někdo zdeformoval SPZ při parkování ať mi pošlou velký Techničák . Máme známýho na tom dopravním úřadě , kde se dělají tyhle věci , tak to zkusím přes něj . Uvidíme držte palce : )

Nechci prostě jezdit na pražškých číslech , aby každej říkal hele pražák :D no znáte to ty kecy . radějí svůj kraj .

Datum: 04.05.16 18:58
avatar

Tu poslední větu si říkají jen takový lidé, jako jste Vy, páč mnoho lidí již dávno ví, že se nepozná ze značky, odkud je majitel, či řidič.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 19:28
avatar

Mě to prostě vadí mít pražské SPZ, někomu by to nevadilo ale patřím mezi lidi , kterým ano a určitě nás neni málo :)

Datum: 04.05.16 19:00
avatar

Vy to furt nechápete! Nejste majitel auta, tudíž se s Vámi nikdo o výměně značky nebude bavit. O výměnu musí požádat majitel, zapsaný ve velkém TP, on musí požádat o výměnu. Na základě plné moci byste asi mohl i Vy, ale pokud je auto stále registrované v Praze, dostane současný majitel (ne Vy) znova pržskou značku. TP Vám nikdo posílat nebude, proč by to dělal? Ani to není dovolené. Riskoval by, že už Vás, peníze ani auto nikdy neuvidí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.05.16 19:25
avatar

@magdon" P Vám nikdo posílat nebude, proč by to dělal? Ani to není dovolené. Riskoval by, že už Vás, peníze ani auto nikdy neuvidí"

Proč by to měli riskovat , že už auto nikdy neuvidí? Určitě na úřade , kde přepisují veký TP by chtěli doklad o tom , že jsem vůz splatil , protože by viděli , že majitel je někdo jiný a já bych po nich chtěl přepsání na sebe. ( Tohle jsem napsal čistě teoreticky jako příklad , protože tady se nedá nic riskovat )A navíc mám u té společnosti GE Money zařízený trvalý příkaz každý měsíc splátka , takže rozhodně by neměli důvod se něčeho bát . Za rok se bude muset udělat Technická kontrala , takže stejně budu muset poslat žádost o vydání velkého TP.

Datum: 04.05.16 21:06
avatar

Komnečně to pochopte Vy nemůžete žádat o změnu RZ nejtse majitel-zatím! Pokud by To nějak šlo,jakože nejde,pak OPĚT bude nová RZ PRAŽSKÁ.Až splatíte-automaticky by lízíngovka /banka měla podstoupit TP a umožmit převod na Vás!Zatím -asi smolík,neměl jste kupovat auto s pražskou RZ ale s jinou!Až bude akutní periodická kontrola STK tak zažádáte o TP a velmi pravděpodobně Vám sdělí kam a kdy máte dojet na TK a kde bude čekat někdo od oné společnosti a nechá udělat TK (pravděpodobně toto nevím ale z výměnou RZ je to jasné!)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel124
Datum: 04.05.16 21:17
nikdo od lizinkovky nikam na stk jezdit a čekat nebude normalne mu pošlou velky TP a bude mit 10 dni na to aby udelal technickou jedno kde pak posle TP zpět
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 04.05.16 21:11
avatar

nejrychlejší a nejlevnější řešení - https://www.google.cz/search?q=samolepka+nejsu+pra%C5%BE%C3%A1k&hl=cs&biw=1745&bih=905&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9mtDEj8HMAhXSbZoKHaziDXwQsAQILA

Je hodně lidí s firemními auty, které mají pražskou značku a v praze nikdy snad ani nebyli... - prostě je tam sídlo firmy kvůli menší pravděpodobnosti kontroly od FÚ.


doplněno 04.05.16 21:26:

Praha, předměstí Kolín *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.16 21:24
avatar

nechapu, proc vam vadi prazska znacka ... kor kdyz jste prazak... sorry, ale Kolin je par minut od praglu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.16 23:51
avatar
ještě se zkusím zeptat známého co dela na tom úřadu. Napíšu jak to dopadlo
Datum: 05.05.16 12:28

Řešíte kraviny. Od té doby, co se značky při převodu vozidla mezi kraji nemusí měnit, jezdí spousta lidí na původních značkách. Navíc nejvíc "pražáků" jezdí s písmenem "S".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 14.05.16 11:56

Mal som posledné auto na lízing. Prihlášku do evidencie som muse vybaviľ ja, ako užívateľ. Liz. spoločnosť mi dala papiere, kde sa rozlišoval majiteľ - lízingová spoločnosť, a užívateľ, ako klient lizingovej spoločnosti. Po splatení lízingu som dostal splnomocnenie, že si môžem zapísať auto ako moje vlastníctvo. Myslím, že podobný postup bude aj v autobazároch.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.05.16 09:53

spz s písmenem A taky nemusim jen u nás na severu čech co jich ale jezdí,hold firemní auta

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.16 11:25
Ujendys: firemní auta? :-D když koupis auto v Praze už nedostanes RZ svého kraje,ale zůstane ti pražská RZ! Zkus lépe číst,už to tady bylo napsáno
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 19.05.16 12:25

souhlasím s tím že se tady řeší zbytečné hlouposti, od 1.1.2015 se při převodech značky nemění, platí to už rok a půl tak by to snad motorista mohl vědet...

Značky lze vyměnit z důvodu 1.) odcizení (dokládá se policejním protokolem )

2.) ztráty ( musí se oznámit - vrací se druhá "neztracené" tabulka )

3.) poškození ( vrací se značky poškozené)

Když se někomu značky nelíbí, může si za 5000,- Kč/tabulku OBJEDNAT ZNAČKU DLE SVÉHO PŘÁNÍ - ZNAČKY NA PŘÁNÍ. Tato možnost také funguje od 1.1.2015.

Pokke chcete jiné značky než značka na přání, a nevzutahuje se na vás bod 1, 2 ani 3, budete muset porušit zákon a LHÁT.

Ale LEŽ, to je typická česká vlastnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.16 13:37

Tak jak to čtu vidím že skoro nikdo nechápe proč nechce pražskou značku a všichni se do něj obouváte.

Je to jednoduché - taky jsem po přestěhování jezdil na HK s pražskou značkou dlouhou dobu , ale protože venkovský policajti a městská nebo co to dneska je , jsou alergičtí na pražáky tak mne daleko častěji zastavovali ke kontrolám v podstatě jenom kvůli té značce.

Tak jen na vysvětlenou .Zdarec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.