DRL - zapojení

Od: Datum: 27.04.16 10:57 odpovědí: 4 změna: 27.04.16 14:32

Zdravíčko!

Prosím o radu ty, kteří mají zkušenosti se zapojením těchto světel pro denní svícení. Dva dráty do krabičky (asi relé?), potom tři - červený, bílý a černý. Jak to, prosím Vás, zapojit? Mám tip, že červený na spínané +, bílý na kostru a černý na + k parkovaččce? Nebo bílá na parkovačku a černý na kostru? Bohužel v balení nebyl žádný návod... Je to nějaká čína z aukra pod 400 Kč, ale zpracováním nevypadají zle a mají překvapivě hliníkové tělo...

Děkuji všem za rady.


doplněno 27.04.16 12:03:

Díky za odpověď, mám Xsaru II ročník 2002, motor 1.4i. A je fakt, že na ebay nebo aliexpresu se dají světla sehnat levněji, ale bez homologace.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 27.04.16 11:55

na aliexpresu to občas koupíte i za 100 Kč s dopravou zdarma

ze světla vedou 2 kabely , pokud máte jedničkovou nebo dvojkovou Oktávku nebo Passata 3BG s unifikovaným koncernovým přepínačem světel pod kterým je svorkovnice T17a s volnou pozicí na PIN, do které teče prout od nastartován í do zapnutí jakéjhokoliv světla, montáž je jednoduchá a napíšu Vám návod. Pokud máte jiné auto, bude dobré specifikovat jaké

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.04.16 14:12
avatar

přesně tyto jsem měl - zapojil jsem je jak jsem v jiném vláknu uváděl a vy jste se toho bál... tj. odstřihnul krabičku, tuším červený drátek dal do té pojistkové skříňky a bílý na parkovačku. Nicméně ta chytrá krabička má udělat právě to, že změní příjem při sepnutí parkovačky - proto neimprovizujte a zapojte podle tohoto návodu :

http://www.xsara.cz/phpbb3/vi…pic.php?f=58&t=6343&start=240

místo žlutého máte červený


doplněno 27.04.16 14:14:

vedle té označené zelené zásuvky je vpravo kostřící šroubek - tam dáte kostru... když už se to tahá, ať to není na motoru...


doplněno 27.04.16 14:34:

no vychází mi to logicky - černý kostra, bílý kostra plus přes parkovačku, červený klíček... zkuste, řekl bych, že to jde jen tak v ruce s těma prodlužkama, které jste jistě dostal v balení.

Nicméně upozorním znovu na vodotěsnost - i tyto "vodotěsné" měly do půl roku vodu na ledkách a skle! - vezměte si nějakou pásku - http://www.srovnanicen.cz/q/medvedi%20hovno/ - a přelepte spáru mezi sklem a kovem! Je tam minimální těsnění, které jistě do půl roku odejde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.04.16 14:27

Díky jmlc. Pokud se ale dívám na ten plánek, co uvádíte na xsaraforu, tak spíš mi přijde, že místo žlutého drátku je v mém případě ten černý. Dnes ještě zkusím proměřit dráty, třeba něco zjistím. Každopádně po prodejci požaduji návod - ten už ho poptává po distributorovi.


doplněno 27.04.16 15:03:

Díky za upozornění, určitě spáru něčím napatlám. Medvědí hovno zrovna doma mám.


doplněno 28.04.16 22:26:

Pane "Jmlc" měl jste pravdu. Dnes jsem zkusmo připojil světla na 12V baterii, co mám jako náhradní. Černý kabel je kostra (-), červený + na klíček a bílý nejspíše na parkovačku. Takže Vám děkuji a jakmile budu mít čas, montuji je na auto.

Datum: 27.04.16 14:32
avatar
Na fóru Xsara se řešil jako dobrý drát pro napojení tuším přívod proudu k větráku. Je pod napětím od otočení klíčkem a při startování ho řídící jednotka odpojuje aby nezatěžoval odběrem baterku při startu. Jinak ale doporučuju projít si patřičné vlákno na fóru, protože dvojkové xsary mají většinou z fabriky už zabudované automatické zapínání denních světel, jenom je softvérově v počítači vypnuté.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.