Prodané nepřihlášené vozidlo

Od: Datum: 21.04.16 08:49 odpovědí: 1 změna: 21.04.16 16:07

Dobrý den,

před 14 dny jsem si koupila vůz s tím, že jsem vozidlo na sebe nepřihlásila a auto do týdne prodala novému "majiteli" s tím, že jsem mu odevzdala všechny doklady od vozidla ohledně vyřízení evidenční kontroly, ale s domluvou, že po vyřízení evidenční kontroly pošle dokumenty k přihlášení vozidla na mé jméno zpět a já vozdilo na úřadě rovnou přihlásím na něj. Nový "majitel" se mi však vyhýbývá, vymlouvá se a dokumenty k přihlášení vozu do ted neposlal ...jak mohu tuto situaci řešit? Vozidlo je přihlášené stále na původního majitele od kterého jsem vůz zakoupila.

Děkuji Vám za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 21.04.16 16:07

řešte to podle zákona, nový majitel spolu se starým ( s tím který je registrován) podávají jednu společnou žádost o zápis změny vůastníka a přikládají doklady podle zákona...

Kdo to nesplní tomu hrozí sankce 0-50 tis Kč, odpověd je proto jednoduchá, postupujte podle zákona

k čemu jsou vám dokumenty k přihlášeníé na vaše jméno když chcete přihlašovat auto rovnou na něj?

A jak to budete přihlašovat na něj, když nejste v evidenci vedena jako vlastntík vozidla? nejste oprávněna o cokoliv žádat, nejdříve se tam musíte nechat zapsat...nebo si nechat vystavit písemnou plnou moc od evidovaného vlastníka, s úředně oveřeným pdopisem...a jednat jeho jménem..

V podstatě jste způsobila problémy i poslednímu evidovanému majiteli, a on také prošil zákon když nepodal žádost o zási zápis změny vlastníka v 10-denní lhůtě..

Myslím že všichni tři nakonec dostanete pokutu kolem 2 tis Kč, ale úiřad sám od sebe z moci úřední nikoho jako nového majtele nezapíše, protože pod zákona to nelze "z moci úřední", ale pouze na základě podané žádosti.

No tak registrovaný majitel by měl konečně podat tu žádost, sám za sebe , a vy také...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.