Na červenou jsem zastavil za čárou

Od: Datum: 14.04.16 22:42 odpovědí: 11 změna: 27.04.16 11:31

Dobrý den, minulý týden jsem jel ve městě, a když padla červená zastavil jsem až za čárou, za čárou jsem měl jen přední kola, ihned jsem vycouval.
Hrozí za toto pokuta?
A jentak pro zajímavost, jde nějak rozeznat jaký semafor fotí jízdu na červenou? Jaké tam jsou třeba kamery?
děkuji předem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.16 22:43

Moc to řešíte. Žádný postih za to nehrozí.

Kamery na semaforu jsou věšinou vidět. Ale zda je tam jen na monitorování nebo záznam to nepoznáte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.16 22:46

Rozeznat to jde - vypadá to třeba takto :

http://technet.idnes.cz/nenec…71207_163517_tec_technika_pka

seznamy kamer jsou běžně na internetu, mnohé navigace varují také - třeba Waze.

Přejíždět čáru by se nemělo, ale není to totéž, jako profrčet na červenou. Nevím teda zatím o nikom, kdo by to schytal za přejetí čáry o metr.

Datum: 15.04.16 06:14

Zákon hovoří jasně, musíte zastavit před čárou. Porušení to sice je, ale nikdo Vás za to nebude stíhat. Nebyl naplněn materiální skutek přestupku.

Datum: 15.04.16 07:58

Záleží na tom, kde to bylo. Mě se tohle přihodilo v Ostravě na nejhlídanější křižovatce v centru. Přejel jsem polovinou auta, covnul a čekal na zelenou. Za tři dny jsem měl doma dopis, že jsem byl vyfocen (vjetí do křižovatky na červenou) a že to může být nebo bude za 2,5 litru a 5 bodíků, ale jelikož se jedná o firemní auto, tak můžu jako majitel zaplatit litříček do státní kasičky a je to vyřízeno. Bez bodů, bez zjišťování kdo vozidlo řídil. Takže jsem z toho usoudil, že už vůbec nejde o výchovu řidičů (stejně by mě to nevychovalo), ale o plnění státní kasy v duchu "nemusí pršet, stačí když kape". A kvůli tomu to tam taky je, stejně jako různá úseková měření v jiných městech. Taková automatická plnička bezedné státní či městské pokladničky.

Takže přijít může, ale záleží na tom, kde to bylo a jestli tam vůbec jsou kamery.

Datum: 15.04.16 18:09
To si resi mesto , takze se plni mestska kasa

Datum: 15.04.16 09:25

Zákon č.361/2000 sb. Na příkaz dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí řidič zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má do křižovatky náležitý rozhled." To žádná čára neví, důležitý je, aby jste vozidlo uvedl do klidu - zastavil

Datum: 15.04.16 10:25

Co sem pletete zastavení na stopce *sok*? Tazatel nezastavil před čárou na červenou.

Datum: 15.04.16 10:28

Problém nebude, kamery dělají 2 snímky za sebou právě proto, aby se ukázalo, jestli bylo auto skutečně v pohybu, nebo se mu jen nepovedlo zastavit včas.

Datum: 16.04.16 12:52

Sypu si popel na hlavu, nevím proč jsem fixoval tu stopku. Sorry.

Datum: 16.04.16 13:12

Podobný problém se běžně stává v našem městě, kde na křižovatce svítí na semaforu pravá zelená šipka pro rychlé opuštění křižovatky. Ta však náhle zhasne a po cca 3 - 4 vteřinách na hlavním semaforu blikne oranžová a zelená. Řidič nemá šanci včas zastavit před čárou, pokud mu zničeho nic zmizí zelená šipka těsně před vozem a na hlavním semaforu zůstává s prodlevou svítit červená. Myslím si, že by to mělo proběhnout bez postihu, ale úředník rozhoduje.

Od: krakonosh
Datum: 27.04.16 11:31
to bych neresil, lepsi to nez zastavit kdyz blikne oranzova

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.