Konec platnosti maximální dovolené rychlosti

Od: Datum: 10.04.16 21:59 odpovědí: 2 změna: 10.04.16 23:42

Dobrý den, mám dotaz ohledně ukončení maximální dovolené rychlosti.

Např. jedu obcí, max. rychlost je 50km/h, ale pak je značka která dovolí jet 70km/h, vím, že platnost této značky mi vyruší křižovatka. Ale pokud je tam semafor (přechod pro chodce) není křižovatka, jen semafor s přechodem pro chodce, platí i nadále 70km/h nebo mi ten semafor vyrušil tu sedmdesátku? Díky, snad jsem to vysvětlil srozumitelně. Jinak samozřejmě u přechodu pro chodce 70km/h není reálné, je to jen příklad.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.16 23:24
avatar

Přechod pro chodce se semaforem dopravní značky neruší. Ovšem tato situace podle mne reálně neexistuje, jak říkáš, je to příklad, spíše bych bral že před přechodem najdeme snížení rychlosti, ale muselo by to být mimo obec, nebo v obci na nějakém méně přehledném či rizikovém místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cr
Datum: 10.04.16 23:42

Tak dejme tomu, že před přechodem pro chodce je snížení rychlosti na 30 km/h, můžu za semaforem jet 50 km/h? Nejspíš ne, protože když přechod pro chodce se semaforem nic neruší, tak to asi zůstane na těch 30 km/h a vyruší mi to nejbližší křižovatka. Popisovaná situace je v obci.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.