Dovoz auta z německa

Od: Datum: 09.04.16 17:20 odpovědí: 4 změna: 11.04.16 07:16

Němec u nás při lehké dopravní nehodě mírně poškodil auto, ale bylo nepojízdné. Protože spěchal, odjel s kolegou a své auto tady nechal. Má to dost daleko, proto chce auto u nás prodat. Kdybych se s ním dohodl, stačí k odhlášení v NSR jenom poslat tam značky a sepsat kupní smlouvu, nebo musí auto do NSR? Půjde to zařídit jenom poštou? Jak postupovat? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy
Datum: 10.04.16 19:44

otázka zní - dovoz auta z německa

auto je už dovezeno

co bude dělat němec v NSt je jedno, v ČR je nutné k registraci předložit originální německé doklady

až je pošle poštou, poslal bych mu prachy na účet

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pol
Datum: 10.04.16 20:38

Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď.

Myslím že u nás je nutné předložit potvrzení o vyřazení auta z evidence v SRN. To mu musí vydat na úřadě u nich. Vydají mu to bez auta, když bude mít jen značky? Ty mu pošlu poštou: Já mu pošlu značky a kupní smlouvu, on mi pošle potřebné dolkady ( potvrzení o vyřazení z evidence v SRN, technický průkaz, kupní smlouvu - podepsanou), já mu pošlu peníze. Myslíte že je v tom nějaký problém?

Od: asd1
Datum: 10.04.16 20:23

To ať si zjistí ten němec. Dřív stačily značky - takhle se na německé RZ jezdilo do čech místo na převozkách, dojelo se do ČR, pak se poslaly značky, němec to odhlásil a poslal techničák.. Teď možná u nich byla změna a auto snad při odhlášení v D fyzicky prohlíží úředník - nevím, je třeba ověřit. Zavolat na úřad a zeptat se...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mzxy
Datum: 11.04.16 07:16

Myslíte špatně, stačí se podívat do ustanovení §5 zákona 56/20010 Sb, žádné odhlášení se u nás nevyžaduje, nezabývejte se tím, co udělá němec,. ale tím, aby vám dal OBA německé registrační doklady, německo má jako my 2 díly

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.