Převod auta na jiného majitele

Od: Datum: 08.04.16 22:50 odpovědí: 2 změna: 09.04.16 00:29
avatar

Dobrý večer,

prosím, chtěla bych se zeptat jaká jsou práva a povinnosti kupujícího a prodávajícího ojetého auta. Je zapotřebí kromě ekologické daně platit ještě nějakou jinou daň? Něco jako daň z převodu nemovitosti, když auto je movitý majetek? Děkuju za případnou radu..


doplněno 09.04.16 13:45:

MOC VAM OBEMA (CULIK, HARLEY) DEKUJU ZA RADY, KTERE MI VELMI POMOHLY..DĚKUJU MOC MOC... Silvie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: culik
Datum: 09.04.16 00:29
Zdravim, kupujici dela evidencni kontrolu, prepis pripadne ekodan A povinne ruceni.Nic vic se neplati. 300,800,3000-10000 pr dle poj.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: harley
Datum: 08.04.16 23:03

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů v paragrafu 4, odstavci 1c ukládá povinnost zahrnout do zdanitelných příjmů občana (fyzické osoby) i příjem z prodeje motorového vozidla pokud doba mezi nabytím a prodejem byla kratší než 1 rok.

Uvedené zákonné opatření je namířeno proti překupníkům aut, kteří nakupují a prodávají auta s cílem dosahování osobních (nepodnikatelských, nezdaněných) zisků.

Tato povinnost se vztahuje i na občany, kteří z různých důvodů prodají auto ve lhůtě do 1 roku od jeho nabytí. Jsou tedy povinni při podání daňového přiznání k daním z příjmů za zdaňovací období, ve kterém k prodeji došlo, příjem z prodeje motorového vozidla zahrnout mezi zdanitelné příjmy (fyzická osoba vykáže příjem i náklady s ním spojené v daňovém přiznání a budete tento příjem danit podle § 10 Zákona o daních z příjmů – "Ostatní příjmy". Pořizovací cenu motorového vozidla zahrne do daňově účinných nákladů.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.