Bezpečnostní pás a STK

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den, příští měsíc jdu na technickou kontrolu. V příloze posílám obrázek mého pásu, projdu s ním přes STK nebo už nikoliv? Rád bych se zařídil, než tam pojedu.
Děkuji.


Bezpečnostní pás a STK
9 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar magdon

Tak tenhle pás bych vyměnil, i kdybych na kontrolu nešel. Pásy totiž nejsou pro srandu králíkům a když budete výměnu odkládat, může Vás to stát život.

 


0x

Těžko říct, záleží na konkrténím technikovi. Předpisy stanovují závadu u pásu takto "Některý bezpečnostní pás chybí nebo je opotřeben nebo poškozen natolik, že je zřejmě narušena jeho pevnost, popřípadě omezena jeho funkce".

Je to hodnoceno jako závada vážná, tzn. technickou získáte jen na 30 dnů a následně musíte na stejnou stanici STK znovu s již odstraněnou závadou.

Jinak teda jde o Vaše zdraví, být Vámi takový pás vyměním. Tady není prostor na šetření.

 


0x

Vzhledem k tomu z jakého jsou pásy materiálu,tak tohle by na pevnost mít vliv nemělo,uvědomte si že to musí být šíleně předimenzovaný. Ovšem bude se to trhat dál a dál,takže bych s tím neotálel a vyměnil. Co je to za auto? možná na vrakovišti by to mohli mít za únosnou cenu.

Na legální STK ne,to bije do očí,a vzhledem k tomu jak mi pokaždý rvou za pásy bych s tím nepočítal ani náhodou

 


0x

Prodělal jsem už hoooodně TK, ale nikdy jsem neviděl, že by technik kontroloval stav a funkčnost pasů. Dal bych přes to návleky

Chodim na stk a vzdy mi kontroloval funkcnost pasu. Zda pri prudkem trhnu se bloknou. Byl jsem 4x v jinem miste a vzdy kontroloval.

Zdravím, tak to jsou ty lepší STK, někde se třeba vyzkouší vůle, brzdy a dále se ptají vše funkční? Stačí říci ano.

Mně to zase nikdy nekontrolovali, takže stk od stk to bude jiné.

 


Děkuji za odpovědi. Auto jsem zrovna koupil, proto se ptám, zda ho vyměnit. Problém je, že náhradní nový neseženu, neprodává se, musím tedy někde sehnat z vozu na díly.

Zdravím, vyměnit a neokládat, jinak se to může vymstít.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]