Superb 2.0 TDI nestartuje

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,

Poradil by mi někdo co mohu zkusit sám před servisem ohledně problému se startováním u auta Škoda Superb 2.0 TDI kód motoru BSS?

Mám ho pár měsíců, startovalo vždy na první protočení startéru - naprosto bez problému. Před měsícem mi ale v mrazu auto nastartovalo a hned chcíplo - poté už se startér jen točil a točil nešlo nastartovat. Přijel člověk ze servisu, roztlačil jsem ho z kopce a na čtyřku to chytlo(prý je to takhle OK?). Vyměnil mi pak barerku + žhavičky - prý to bylo tím a měsíc bylo vše zase v naprostém pořádku.

Před pár dny jsem ale opět lehce nastartoval - auto chytlo ihned, ale zase rychlo "chcíplo". Možná moje chyba, startér by měl běžet asi o něco déle než ani ne vteřinu? Problém je, že od té doby zase startér protáčí jako o život, ale auto nemá ani snahu nastartovat. Zkouším žhavit víckrát, přidávat plyn atd... - nic nepomáhá. Palivové čerpadlo jde před startem slyšet...

Nepodělal jsem něco tím krátkým startováním? Nemám se bát to roztlačit zase z kopce a rozjet sám na tu čtyřku? Nebo mám zkusit nějaký ten "startovací sprej"?

Či to nemám řešit a rovnou zavolat odtah? To by jsem nerad, auto jezdí fakt dobře a startuje perfektně ! Přijde mi, jako by jsem tím krátkým startováním a následným chcípnutím něco pomrvil, co by šlo dát snadno do pořádku - třeba tím roztlačením jestli je to fakt OK?

Díky za rady

4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar mara21

Menáš tak náhodou zavzdušněnou palivovou soustávu.Jde do motoru nafta?Tlačí naftu vstřikovací čerpadlo do motoru?Doufám že jste nevyjel palivovou nádrž do sucha.Ještě se mrkny na palivový filtr,jestli není zactaný.


Děkuji všem za rady - do motoru nešla nafta Odchází palivové čerpadlo... Přijel známý a nahodilo se to startovacím sprejem a po nastartování už čerpadlo jelo, ale měl sebou čerpadlo testovací které je OK a tak jsme ho tam dali a už to startuje normálně. Dva týdny budu jezdit na to staronové čerpadlo a pokuď to bude v pořádku, tak se koupí nové - výjde do tří tisíc Jde o čerpadlo v nádrži, mění se snadno přez kufr ale byla to sranda dělat to před panelákem

 


0x

Dať auto na diagnostiku a nešpekulovať nad zbytočnými výmenami súčiastok a roztláčať auto s ozubeným remeňom je riskantné kvôli preskočeniu na zuboch.

 


0x

mám pocit, že pokud odejde cívka na vstřiku tak už to nejde nastartovat ani na tři válce.. chtělo by to nejprve napíchnout, jestli tam neni nějaká chyba.. pak hledat dál

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]