Jaká brzdový váleček je kvalitní?

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, mám bubnové zadní brzdy a potřebuji koupit nove brzdove valecky. Jedni mi doporucuji hlinikovy italsky metelli a jiní německy originál. Cena je dvojnásobná. děkuji za vaše názory

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Kvalitní by měl být original a to je jen a pouze ten co byl namontován při výrobě v automobilce,vše ostatní jsou jen náhradní díly a jako takové MUSÍ být homologovány. Takže pokud byste chtěl to nejlepší tak tam namontujte to co bylo dáno v provovýrobě-mělo by to být kvalitou totéž co originál!

Většinou s vámi souhlasím, ale tady rozhodně ne. V prvovýrobě nejsou vždy originální díly. Někteří výrobci staví auto tak, aby bylo co nejlevnější a používají neorigální díly. Vím to z vlastní zkušenosti s novým Mercedesem (nákladním). Po výměně brzdových válců za které jsem dokonce musel zaplatit v záruce ! 60 tisíc, protože se prý záruka na brzdy nevztahuje jsem se pozastavoval nad jiným tvarem těchto válců. Bylo mi řečeno, že nyní mám již válce Mercedes, ale z prvovýroby jsem tam měl nějaký šunt. Když jsem se zeptal, co jsem si tedy koupil za několik milionů, tak jsem se ve značkovém Mercedesu dočkal odpovědi, že za víc než 2 mega jsem si koupil třícípou hvězdu a od ní dozadu mám sráč. Mercedesa si musím prý postavit z náhradních dílů.

Zdravím, to je zajímavé, ale věřil bych tomu, protože u MB není kolikrát součástí ani měrka oleje-je to servisní nářadí. Jinak k těm brzdovým válečkům tazatele, na jaké je to auto?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]