Nebržděný vozík náprava

Od: Datum: 04.04.16 08:06 odpovědí: 9 změna: 15.04.16 16:15

Dobrý den,

nevíte o někom kdo by opravoval nápravy na nebržděné vozíky za os. auto.

Případně, kde sehnat/objednat jednotlivé díly nápravy.

Náprava je z čtyřhran. profilu, kde ramena jsou na koncích vlisovaná pomocí hranolu a 4 pryžových "lan".

v místě, kde vlisovaný hranol přechází v rameno je náprava naprasklá a ohnutá. Viz foto.

Nemáte někdo podobnou zkušenost se sháněním částí, případně oprav nápravy?

Vozík - Podlešák 1997, nosnost do 600kg

Náprava - Krol, typ E3

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 04.04.16 13:43

běžný garážový servis si s tímto poradí - poradil by si možná i zručný kutil... vše je to jen smontováno z materiálu dostupném v prodejnách hutního železa s pomocí pár dílů sehnatelných v mototechnách či internetových prodejnách

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.04.16 08:24

V jednom autoservisu mi to odmítli, že si to na triko nevezmou.

Právě mi přijde škoda kupovat novou nápravu za 4-5tis kč, pokud by to šlo opravit.

Od: jmlc®
Datum: 15.04.16 10:10

tak bohužel - Olomoucko neznám... chce to spíš takového domácího kutila s garáží... větší servisy to spíš nedělají pro časovou náročnost a málo marže

Datum: 05.04.16 06:49

nechával jsem si repasovat nápravu vozíku přímo v Agadosu(výrobce vozíku) ve Velkém Meziříčí a cena byla kolem 5t Kč.Repasi mi provedli za cca 2 hodiny a nosnost se zvýšila na 1300 kg

Datum: 05.04.16 09:19

Já mám taky Podlešáka, do 750 kg, jednonáprava nebržděná s ojí do V. Poté, co jsem oddělal přetěžováním standardní nápravu, jsem tam po konzultaci s Podlešákem namontoval 2x únosnější nápravu z dvouosého vozejku, pětiděrový disk, vše pasuje, je to trochu vyšší ale absolutně nepřetížitelné. Škoda, že jsem to již nekoupil jako nový vozík (customm) s touto nápravou.

Od: fik
Datum: 07.04.16 11:46

Stejně nechápu proč se dneska na vozíky dělají nápravy odpérovaný jenom těma silentblokama,to už by tam rovnou nemuselo být nic,protože to trošku pruží jenom naložený. Udělat normálně masivní klikovou nápravu a na každou stranu pružící jednotku z nějakýho auta,jízdní vlastnosti i nenaloženého by se dle mého názoru podstatně zlepšily a i oprava by byla jednodušší Repase se dělají ale nevím jestli se to vyplatí,protože koukám že už je ta náprava i pěkně ohnilá a jestli by opravdu nebylo lepší koupit novou,než to nějak svářet,,obrušovat,rovnat a nechat nalisovat nové silentbloky,dle mě se to nevyplatí

Datum: 15.04.16 08:11

Děkuji za reakce.

Byl jsem asi ve čtyřech opravnách/autoservisech a všude mi to odmítli s tím, že si to na triko nikdo nevezme.

jmlc® věděl byste o konkrétním servisu, kde by tohle dokázali opravit(nejlépe JMK, jsem z okolí Boskovic)?

Jinak sháním jinou, ne nutně novou nápravu.

Hezký den.

Od: fik
Datum: 15.04.16 16:15

To kup novou,u starý ti nikdo nezaručí že taky brzo neodejde,u ceny 3500 za nápravu není co řešit,zase několik let to vydrží. Konkrétní servis to je celkem fuk,novou ti tam namontuje i každý garážník

doplněno 15.04.16 16:18:

Opravu to ti nikdo riskovat při dnešních zákonech nebude,to by to muselo být snad jedině že by jsi jim podepsal že za případné škody přebíráš plnou odpovědnost,ale myslím si že tě každý pošle někam,za 3500 koupíš novou nápravu,a když na to nebudeš nakládat tunový náklady tak zase 10 let vydrží minimálně,tady bych to vůbec jinak neřešil,stejně by jsi zjistil že nějaký pokoutný řešení nebo starý nápravy se ti ve výsledku ještě víc prodraží

doplněno 15.04.16 16:27:

Například zde

http://www.privesy.net/65-pro…100x4-kuzelikova-loziska.html

Datum: 15.04.16 16:13

To ti nikdo neopraví.Teda nikdo oficiálně.Jinak jestli nechceš kupovat novou nápravu kup vozík za 2000kč na bazaru bez dokladů je jich hafo.Předělej nápravu a hotovo.Na stk nikdo neví jaká se tam montovala náprava.Je zajímá jen jestli dobře drží atd.Ale podívej se u vás v okolí jestli jsou tám nějaké zámečnické dílny nebo dílny v zemědělských družstvech atd.Jak máš popsané nahoře kus železa dobrej svářeč může bejt schopnej to udělat.Nebo koukni okolo sebe nějaké malé soukromé autodílny ala domácí garáž.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.