Rozjezdy vozidla

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Dobrý den,
řidiči prosím poraďte jsem cca 2 měs. po autoškole. V AŠ jsem jezdila ve fabii na LPG, kde jsem se rozjížděla vždy jen na spojku. S rozjezdy jsem neměla žádný problém za celou dobu výcviku se mi stalo maximálně pětkrát, že mi to chcíplo.
Včera jsem si pořídila citroen saxo benzín a nebyla jsem schopná se vůbec rozjet, auto musel odvézt domů otec.
Dělám to tak, že dám plyn, pomalu pouštím spojku a hledám bod záběru (prej zabírá až skoro nahoře) a v tom mi to chcípne. Nerozjela jsem se ani jednou, poradíte?

7 odpovědí na otázku

 

 


0x
Vic plynu, pripadne pomaleji poustet spojku, ono dostat ji do zaberu a pak rychle pustit neni spravne.

 


0x
avatar libor007
Pouštíš spojku moc rychle. Pouštěj pomalu a až ucítíš záběr, tak přidej trochu plynu a spojku ještě pomaleji pouštěj. Mohlo by pomoct mít opřenou patu a hrát si jense špičkou, je pak lepší cit v noze. Hlavně nespěchat,troubící blbce naprosto ignorovat.

 


0x

Neměla jsi náhodou zataženou ruční brzdu?


Ne, až tak blbá nejsem.*smich* Děkuji všem za odpovědi.

 


0x
avatar h0nz490
Vice plynu. Ja teda poustim spojku a pridavam plyn. Po par km se to naucis.

 


0x

Každý se to naučil, naučíš se to taky. Cit pro řízení auta tě v autoškole nenaučí, nejde to. Musíš si ho vypěstovat. Přesednutí z jednoho auta do jiného je pro začátečníka nepříjemné, musíš se na pedály "aklimatizovat".

 


0x
avatar mara21

Já pouštím spojku,tak že dám pomalu spojku do záběru,potom jemě přidám plyn pomalu pouštím spojku a plýnule se rozjedu.Jde to aji bez plynu se rozjedu na rovině.Jenom to chce cit na spojku.Prostě ze spojkou si musíte trošku pohrát.Je to jen o zvyku.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]