Kolikrát můžu přezut gumu

Od: ® odpovědí: 18 změna:

Dobrý den,

měl bych dotaz. Mám jen jedny disky. Kolikrát se mohou přehodit gumy? letní/zimní zimní/letní.

Škodí to gumě?

18 odpovědí na otázku

 

 


3x

Když si vezmeš, kolik stojí přezutí 2x ročně (+benzín, čas, zjištění dobrého pneuservisu, ...) a kolik stojí zimní plecháč, tak se to snad ani nemůže vyplatit pořád to přehazovat.

Souhlas, loni na zimu jsem z inzerátu koupila jednu zimu použité plecháče za 200,- Kč/kus. A když na to dojde, tak si i kola vyměním, ale zatím mám na to lidi:)

P.S.Dnes první den na letních a ráno vánice. Doufám, že nebudeme přezouvat zpět.


doplněno 02.04.16 10:02:

Tak to jsem s vyvažováním kol barbar. Nikdy jsem to nedělala, auto si necháme max 5 let a na nápravě to poznat nebylo.

Problém je že jej stejně před každou sezónou musíš nechat vyvážit,a to doma rozhodně nezvládneš. Takže ta úspora tam zase tak obrovská není. Někdo to samozřejmě nedělá,ale rychleji si ničí nápravu

Proč by se to muselo vždy to pár měsících převažovat?

 


2x
avatar mikihans

Když se to umí, tak prakticky kolikrát chcete. Dělá to tak plno lidí, že má jen jedny disky a přezouvá pneumatiky. V deseti šetrných přezutích bych neviděl problém. Ovšem taky se dají zničit gumy při prvním zezouvání :)


doplněno 01.04.16 21:42:

Měli jsme ve škole "cvičnou pneumatiku" na učení přezouvání. Než k ní přišel nějakej blb co rozerval při zezouvání patku, tak toho vydržela až až a pořád byla OK ;)


Díky...takže prověžený pneuservis.

 


2x
avatar jmlc

Taktak - když se pravidelně vyměňují, není to takový problém, jako sundat 3-4 roky nazuté... Taky jsem byl v jednom servisu (tenkrát naposled), kde jednu normálně při nazouvání normálně rozpáral.

Taky se snažte pneumatiky dobře skladovat - v suchu a mimo přímý mráz.


Docela koukám, nemilá příhoda. Každopádně děkuji za odpověď.

 


1x

Mám také jen jedny disky, 7 let nechávám gumy přezouvat, takže už čtrnáctkát :) Gumy jsou zatím v pohodě, výhoda je to pravidelné převážení a kontrola, nevýhoda finance - za 4 roky dám za přezutí víc, kolik stojí 4 nové gumy a pak to riziko poškození při přezouvání. Kdybych věděl, že to auto budu mít tak dlouho, určitě bych si pořídil ještě jedny disky a měnil bych si to sám :)

Kolik dáš za jedno přezutí prosimtě? jenom mě to tak informativně zajímá

Za jedno přezutí dám v průměru 1250,- Kč podle závaží, to je ročně 2500,- x 4 roky je 10 000,- Kč (firma BesDrive, dřívější Barum). Nejlevnější barumka stojí 2450,- Kč x 4 roky je 9800,- Kč. Mám osobní Transit.

 

Nepochopil jsem, proč to porovnáváš s cenou nových gum. Mnohem zajímavější by bylo to porovnat s cenou nové sady disků + případně každoroční vyvážení.

Je to ten Transit na obrázku?

Dohledal bych cenu disků, ale našel jsem několik velikostí (5x160/16", 6x180/15", ...)

Kolikrát můžu přezut gumu

 


0x
avatar fastcrash
BestDrive je snad nejdražší pneuservis ve kterém jsem snad kdy byl. Každý menší pneuservis udělá tu samou práci (kolikrát i kvalitnější) pomalu za polovic.

Zkoušel jsem, bohužel mám německý disky s velkým otvorem a ten trn má v okolí jen BestDrive :( Vím že ostatní přezouvají asi za 800,- Kč.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]