Nepřihlásil vozidlo

Od: Datum: 01.04.16 07:58 odpovědí: 26 změna: 23.05.16 00:40

Dobrý den , prosím o radu. Prodali jsme auto s tím že jsme dali plnou moc, všechny doklady a kupující si auto odhlásí a přihlásí . Po pár dnech volal že pošle on plnou moc nám , papir z evidenčky a přehlásíme auto my. OK. Pak vymýšlel pohádky že mu z pošty dopis vrátili zpátky že nám ho nešlo doručit . Později jsme zjistili že na evidenčce ještě ani nebyl, že lže a je někde v Německu i s autem . Prý si ale už udělal svoji pojistku. (Kdo ví..) Můžeme nějak naší pojisktu zrušit jen na základě kupní smlouvy :?(asi ne že .. ) Od třetí osoby jsme zjistili že jak je pracovně v tom Německu , tak se nemůže dostat do ČR dřív než za 14 dní a to prý vše dořeší, pošle doklady na přehlášení . Máme jít rovnou na policii? Nebo jak tuhle situaci řešit? Díky za odpovědi.

PS: případné kázání jsem si už užila, tak teď prosím ty rady co dál dělat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xmartin365x
Datum: 01.04.16 08:13
byl jsem ve stejne situacia jedine reseni bylo vzit z toho auta spztku, pac bez prepisu mu novou nedaj...a pojistka jde zrusit i jen kupni smlouvou
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.04.16 08:33
S kupní smlouvou lze zrušit povinné ručení.
Na policii proč? Nahlasit svoji naivitu,neznalost a blbost? Nebo se jít udat,ze jste nesplnil zákonnou povinnost prehlasit vozidlo v zak.době? V tom případě tam jdete,bude vas to stát max. 50 tisíc!
doplněno 01.04.16 08:55: To jste bohužel myslela špatně.
doplněno 01.04.16 09:33: Presne jak píše ladin. On max.porušil smlouvu,vy zákon. Domluvte se s novým majitelem a dejte to do pořádku.. Když se bude cukat nebo nebude mít zájem,tak to bude problém
Ohodnoceno: 2x

Od: lokin
Datum: 01.04.16 08:38

Aha, ja myslela že když měl plnou moc na to přehlášení- a neučinil tak , tak by těch 50 tis a případné další problémy šly na něj?

doplněno 01.04.16 09:17:

Jak to že jsem myslela špatně? V kupní smlouvě je , že dostává plnou moc a zavazuje se že do 10 dnů auto přehlásí. Když tak neučíní, tak se dopustil přestupku on , ne já?

Datum: 01.04.16 09:22

Ty jsi vlastník, ty máš povinnost ze zákona a plnou mocí tuto povinnost na nikoho nepřehraješ.

Datum: 01.04.16 17:20

Co já vím, tak povinnost je akorát odhláška, tzv. polopřevod, a ten udělají na základě kupní smlouvy i bez kupce. Jestli to dál kupec na sebe napíše nebo ne, to už je dál jeho boj a nezajímá mě to.

Datum: 01.04.16 17:52
Ramon: cca.rok a pul to takhle nefunguje!
:-D Trochu jste zaspal dobu

Datum: 01.04.16 09:24

Dobře. Tak jak můžu postupovat dál aby to pro mě bylo co nejmíň bolestný?

doplněno 01.04.16 09:43:

Právě že už teď mi přijde že nemá zájem . Stále si vymýšlí, teď už musím komunikovat i přes třetí osobu . Domluvit se s ním snažíme celou dobu.. Když tedy ne policie , tak co můžu dělat dál? Děkuju..

Datum: 01.04.16 09:48
Jojo taky jsem to cetl na foru. Ukrast spz a je to.
Jinak nejlepsi je proste zajit s tim borcem ihned po prodeji to prepsat.

Datum: 01.04.16 11:44

lokine, jako mnohý, skočil jste pro svoji lenost na špek kupci.

Na policii není třeba chodit, tam nic nezařídíte. Jediné co musíte udělat dojít za kupcem a dotlačit ho k přepisu. Jak hodně se budete snažit, tak brzo uděláte změnu vlastníka v registru.

Nikdo a nijak to za Vás nevyřeší, nežli vy sám.

A jěště aby to prodal dalšímu, tak pak budou problémy ještě větší..

Datum: 01.04.16 12:19

Váše možnosti jsou asi tak 3!

1-pololegální-nechat to tak jak to je,odhdlásit PR a uschovat KS pro případné dokladování že nejste majitel když přijde žádost o platbu od PČR nebo MP (oni to asi neposílají ale magistrát odbor přestupků...)

2-nelegální- vzít pár kamarádů s bejsboklami a jet za kupujícím s hrozbou vymlácení teletiny nebo jak výše někdo psal ukrást RZ což je taky nelegální,za oboje trestní postih!

3-legální- vypsat dle KS žádost o změnu (problém,že nemáte doklady od auta) a podat ji.Na úřadě bez kupujícího budou cukat ,nebudou to chtít přijat ale Vy budete muset trvat na svém a že přijde za chvíli že je momentálně s vozidlem na STK dělá evidenční kontrolu!

Od: we
Datum: 01.04.16 22:30

3 možnost - úřad by měl žádost odmítnout - nejedná se o společnou žádost jak je uvedeno v § 6 z. č. 56/2001

Datum: 01.04.16 22:49

Stále platí zákon č. 500/2004 Sb., správní řád , kde

§ 44 Zahájení řízení o žádosti

Pokud ze zákona nebo z povahy věci vyplývá, že žádost může podat jen více žadatelů společně, není třeba, aby podání byla učiněna současně. Pro zahájení řízení je rozhodné, kdy tak učinil poslední z nich; správní orgán o zahájení řízení ostatní žadatele vyrozumí.

Datum: 04.04.16 07:02

we, jak prosím zareagujete teď?

Od: mzxy
Datum: 04.04.16 07:36

špatně položená otázka, měly by znít..." nepodal jsem žádost o zápis změny vlstníka silničního vozidla"...

Od: kakamila
Datum: 04.04.16 08:49

Nahlásit na Policii zcizení vozidla(v dobré víře zapůjčeného) i s doklady...s kupní smlouvou si můžeš akorát tak...

Pokuď se dotyčný vyskytuje mimo ČR,tak je to jediná možnost.

Od: asd1
Datum: 04.04.16 10:28

Prodat vozidlo a nahlásit krádež -je opravdu mooooc chytré :D

Zajít na odbor dopravi a podat žádost ze svojí strany. Pak případná sankce za nepřepsání půjde za novým vlastníkem... Povinné ručení ukončíte oznámením změny vlastníka pojišťovně. Pokuty co půjdou za váma odpálkujete kupní smlouvou - doložíte že nejste vlastník.

Datum: 04.04.16 17:00

Kakamilo-nejlepší možnost jak se dostat do ještě většího průšvihu hraničícího s trestným činem!Stejně jako moje rada -nelegální- s bejsbolkami kupce donutit k převodu!Ale na rozdíl od Vás jsem to tam napsal!

Datum: 04.04.16 18:32

kakamilo, to myslíte vážně? Určit to myslíte jako vtip!

Od: lisien
Datum: 19.05.16 23:31

@lokin prosím tě, jak to dopadlo? Jsem bohužel v podobné situaci a sháním radu, jak z toho ven... Dík za odpověď.

Datum: 20.05.16 13:52

Ahoj, nakonec se to vyřešilo tak nějak samo. Všechny informace co jsme předtím měli byly lživé. Pán kterému jsme auto půvopodně prodali ho dal autobazaru, z toho bazaru si ho koupil dalších pán a od pána jiná paní která se nám pak sama ozvala , poslala techničáky , plnou moc, evidenčku a přehlásili jsme to . Takže nakonec jsme měli fakt kliku, nevím co jinak by jsme mohli dělat. Ponaučení do konce života! Přeji hodně štěstí,.

Datum: 20.05.16 12:22

napište všichni svému poslanci, ať konečně někdo změní ten tupý zákon

každý by měl míz možnost dojít na svůj úřad a oznámit že se zmenil vlastník a tím by to vše m,ělo SKONČÍT

pokud je provedenmí evidenčního úkonu podmiňováíno tím aby podal žádost i nový majitel, je to pro původního majitele, který si splní co mu ukládá zákon problém a zákon je proto špatný

Začněte se konečně chovat jako suverénní občané a ne jako tupé stádo

Datum: 20.05.16 13:20

Co píšeš je hloupost, protože když někdo od někoho opravdu kupuje, a v dobré víře tak konají oba, není problém aby tam zašli společně. A navíc, kdyby to bylo tak jednoduché, mohly by kdokoliv na kohokoliv cokoliv přepsat, a to by byl pototm ve všem šílený zmatek, protože by o tom kolikrát nemusel dotyčný vědět že něco vlastní (exekuce, kradené věci, etc...) .
Zákon je více než dobrý, a především tím že u aut zrušili tzn. polopřevod se docílilo toho, že tisíce lidí se nemusejí již dostávat do problému, když si někdo převod nedokončí, ale páchá všude přestupky, etc...

Od: jentak
Datum: 20.05.16 13:44

Hodně čtete noviny a díváte se na TV, že? A asi jste ještě neprodával nebo nekupoval auto do/z nějakého vzdálenějšího kraje že? Jinak by jste tak nehovořil. To je totiž akce na celý den, pokud máte štěstí, že to stihnete.

Datum: 20.05.16 13:50

Je takový problém si udělat den volna přijet pro vozidlo ráno, v úřední den, udělat EK a poté přepsat?!

Je to na pytel, ale snad nekupujete auto 30x do roka.

Pokud jste vozidlo v zákonné lhůtě 10 pracovních dní, hrozí vám sankce až do výše 50k.

Datum: 23.05.16 00:40

Předpokládám, že to byla narážka na mne, a ne nemáte pravdu, noviny nečtu prakticky vůbec, maximálně, když jedu metrem a mám možnost si vzít deník metro, ale tam spíše čtu zajímavosti ze světa, a věnuji se jim pouze cestou metrem tzn. cca 5 minut. pak odkládám, na TV používám pouze herní konzole, a nevlastním ani settopbox (nebo jak se to píše) a ani jiné zařízení díky kterému bych mohl sledovat naše média, a vozidlo jsem posledně kupoval minulý rok, a ano převod vozidla trval bez mála celý den, ale s tím člověk musí počítat, když ne, tak to je jeho hloupost nikoliv prodávajícího, nebo lidí na úřadě.

Datum: 20.05.16 13:47

Vážený pane Stanjuro, tvůj zákon je špatný !

tvé heslo jeden úřad, jedna žádost, jeden úkon je dnes ubohé, směšné a hloupé, proto se ztratzilo z webových satránek MDCR, vysvětlujte lidem z ostravy kteří si kupují auto přihlášení v Aši, že výlet Ostrava - Aš - ostrava je jim prospěšný...

Polopřevody v jiné modifikaci se používají na celém světě, při polopřevodu stačilo zákonem omezit platnost malého TP na 10 dnů a po 10 dnech začít automaticky řešit přestupek nového vlastníka a nestalo by se to, co se stalo v ČR, že každý druhý uživatel poraden radil že polopřevod je "trik" jak obejít ekodaň atd...

Dnes se také přepisují auta na občany bez jejich vedomí, kolik českých hlupáků už dalo cizím lidem - zpravidla prodejcům - bianko plné moci s vlastním úředně ověřeným podpisem a dnes se diví že se tato generální plná moc používá k první evidenci problematických vozidel ( odcizenýcnj, s padělanými doklady atd) . Zkuste číst černou kroniku.

Zkus číst i tuto poradnu nebo autoweb, a zkus trochu přemýšlet hlavou, a to vlastní, ne hlavou ministerského úředníka...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.