Jak přihlásit odhlášenou motorku?

Od: odpovědí: 12 změna:

koupil jsem si motorku jawa pionýr bez značky a bez papíru a rád bych na ní jezdil do školy.Chtěl bych se tedy zeptat jestli půjde znovu přihlásit.

12 odpovědí na otázku

 

 


0x

Zalezi na tom, kdy byl pionyr vyrazen z evidence a zda k nemu mate ty neplatne (zrusene) papiry. Pokud papiry nemate, tak nejjednodussi bude sehnat vrak s papiry a zlegelizovat ho tak.

 


0x

Obavam se,ze prihlasit cokoliv zruseneho je nemozne.

To se obavate zbytecne, v nekterych pripadech to mozne je.

Leda na veteránské papíry, nebo pokud by se zjistilo, že zrušení bylo nězákonné.

 


0x

Konkretni pripady?Je to ten jeho?

Konkretne nekdy kolem roku 2004 (presne datum nevim a nechce se mi hledat) byl zakon formulovany tak, ze vozidlo vyrazenim z registru neztratilo technickou zpusobilost k provozu na PK. Takove vozidlo pak lze znovu zaevidovat. Nutna podminka je predlozit original zrusenych papiru a vozidlo, na kterem musi sedet vsechny cisla a udaje (neni mozna vymena motoru atd.). Tedy pokud si nekdo motorku ponechal na trakturek ci pole a papiry prohnal kotlem, tak ma smulu. Duplikat mu nikdo nevystavi a bez papiru to neprihlasi.

"...nekdy kolem roku 2004 (presne datum nevim a nechce se mi hledat) byl zakon formulovany tak, ze vozidlo vyrazenim z registru neztratilo technickou zpusobilost..."

No jo, zřejmě Vám ušlo, že teď máme rok 2016 a za těch 12 let se leccos změnilo :-D.


doplněno 31.03.16 21:39:

k2 - že si něco myslíte ještě neznamená, že je to pravda ;)

Ano, treba se zmenilo to, ze vozidlo vyrazenim ztraci technickou zbusobilost. Nicmene pokud bylo vyrazeno v dobe, kdy ji timto ukonem neztratilo, tak lze do registru vratit. Analogicky bylo-li vozidlo schvaleno s emisni normou Euro 1, bez bezpecnostnich pasu, ABS, airbagu atd., tak zakon nemuze v roce 2016 tuto normu/"vybavu" pozadovat.
P.S.: Ze o necem nevite jeste neznamena, ze to neni mozne...

 


0x

od 1.1.2015 platí novelizovaný zákon, kde je uvedeno, že vozidla trvale vyřazené před nabytím účinností této novely ( do 31.12.2014 včetně) se dnem 1.1.2015 považují za zaniklá

čo bolo to bolo, i když do konce roku 2014 šlo přihlásil vozidla, která byla trvale vyřazena v dobe, kdy zákon nevyžadoval ekolikvidaci ( od 1.7.2001 do 30.04.2004), po 1.5.2015 došlo ke ztrátě technické způsobilsoti VŠECH trvale vyřazených vozidel.

Takže znovuzaevidovat nebo znovu-přihlásit legálně NELZE.

Kdo nevěří může si nastudovat přechodná ustanovení novely zákona, tam je to jasně napsáno.

zaniklá vozidla jspu považována za technicky nezpůsobilá a dokady k nim pokud někde jsou - za neplatné.

 


0x
Zaridte si veteranske doklady! Postup je jednoduchý, pohledejte a najdete spoustu informaci.

jednoduché?Nevím jak dnes ale cca před 5 lety 4000kč přihlášení na veteránském klubu +každý rok atestace cca400kč a díly musí být originál,to už radši koupit nějakého vraka s papírama a sesmolit ze 2 jeden

Ovšem koupit vrak s papírama znamená další 3000.

Podívejte se na web jawamania, tam vám někdo poradí, ale podle mě máte prostě jen sto kilo pojízdného šrotu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]