Jak poznám dělané rozvody

Od: Datum: 30.03.16 12:25 odpovědí: 3 změna: 30.03.16 12:53

při prodeji hodně čtu že auto má nově dělané rozvody asi je to tah který funguje,ale najdou se vyjímky kdy má auto opravdu nově dělané rozvody a proto mě zajímá,dá se to poznat?prosím vás náký cáry ze servisu mě nezajímají,každý se dá podplatit


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.16 12:31
avatar

To nikdy přesně nepoznáte. Můžete zkontrolovat vizuélní stav řemene a kladek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 30.03.16 12:46

Zdrvím, asi tak, stačí vzít do ruky klíč a jít saundat kryt rozvodů. Bude-li se už při tom prodejce dívat divně, něco není ok. Skuteční srdcaři a znalci daného vozu zkontrolují úplně vše, takže testovací jízda jako u 99 % zákazníků opravdu nestačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.03.16 12:53
avatar

Že rozvodová sada nebyla měněna poznáte po prdnutí rozvodů. Pokud ale bylo nastartováno a pár km ujelo, pak ani servis mnohdy nepozná aktuální stav (1-10-30-50tiskm..) - pokud tedy nemáte jistotu a motor je dražší, než výměna rozvodové sady, pak vyměňte.

Ty cáry ze servisu mají nějakou dobu záruku. Pokud tedy máte fakturu za výměnu rozvodové sady (ne jen řemene), pak máte určitou záruku, že to vydrží. Reklamaci můžete provést i vy na základě daného cáru papíru.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.