Pavouček přední sklo

Od: odpovědí: 11 změna:

na přední sklo mi vletěl kamínek a udělal pavoučka - 3 čárky asi cca 1cm na straně spolujezdce, vadí to na STK? bude se šířit?

11 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar libor007
Jak píšou ostatní, nechat odborně opravit. Může se to tozjet někde na delší cestě a pak je problém...

 


0x

Bude, ale není problém zacelit, ale chce to rychle pokud to zoxiduje tak to jde hůř.

 


0x
avatar minda

na STK to nevadí - na pavoučka bych kápla vteřinové lepidlo, mně to drží už několik let bez problému...

S tím ledidle bych byl opatrný. Lepší je kde to lepí,pak dají certifikát a je záruka že to vydrží!


doplněno 30.03.16 16:57:

Jo to už je hejno roků takže cenu nwn a navíc to auto již nemám! Na současném jsem chytil kamínek a z asi 5mm pavoučka byl do dvou měsíců pavouk po celé délce skla ,těsně pod stěrači -výměna skla 0,-kč a ještě mi to dělali před panelákem-připojištění skel v autě.To první lepené ,tak s tím jsem jezdil cca rok a nic až to viděl policista tak jsem to jel zacelit,tehdy to bylo přímo v zorném poli ale pokuta nebyla,jen Ty,ty!


kolik stojí to zalepení, zacelení? a vydrží to?

 


0x

Záleží na konkrétním ťukanci, ale pokud tam vznikla nezakončená prasklina, tak se to velmi pravděpodobně šířit bude. Doporučuji co nejdříve zajít do autosklo servisu a nechat to opravit. Nicméně klidně se může stát, že už ráno tam budete mít prasklinu větší. Pak už jen výměna skla.

Pokud bude poškození čelního skla větší jak 20mm pak již STK neprojdete a auto bude nezpůsobilé k provozu.

 


0x
avatar magdon

Měl jsem centimetrového pavoučka na skle skoro rok a nic se nedělo. Pak se mi zdálo, že je trochu větší, tak jsem si označil fixem konce trhlinek, abych poznal, jestli se opravdu zvětšuje. Druhý den ráno byl pavouk přes celé okno... :(

 


0x

Mám pavoučka cca 2cm přímo v zorném poli řidiče - už to prošlo třemi STK (na různých místech). Někde jsem četl jakou plochu smí ta prasklina mít (už nevím), ale bohatě jsem se do toho vešel. Také jsem si ji chtěl nechat zacelit, ale nešlo to. Ono jim vždycky to lepidlo dovnitř nezateče, tak jsem ušetřil. Na dotaz, co se může dál stát, mi řekli - může se vám to začít šířit, ale může to vydržet taky 20 let.

Sada na scelování se dá objednat i v Číně. Jestli se nepletu tak stála asi 7 doláčů. Bohužel trvá 14 dní než to dorazí. Já to zkoušel na staršího pavouka a výsledek nebyl stoprocentní. Sklo už bylo asi zoxidované takže se to úplně nezalilo a zevnitř je praskliny vidět ale zalilo se to natolik, že už to dál nepraská. Přes přísavku se z praskliny vycucnul vzduch a po uvolnění pístu se do toho zatlačila kapalina. Ta mimochodem smrdí jak bolavá noha vytvrzuje se sluncem nebo uv lampou.

 


0x

Toto je v zákoně č. 341/2002 , § 36, odstavec 3, bod a.), včetně dalších závad ohrožujících bezpečnost provozu na pozemních komunikacích

a) prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikostí větší než 20 mm.

Hezký den -miro

 


0x

Na stk si toho nikdo nevšimne. Já měl taky pavoučk a šel vidět jen zevnitř,

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]