Vytečený elektrolyt z baterie

Od: Datum: 23.03.16 19:35 odpovědí: 14 změna: 27.03.16 17:42

Dobrý den,

dnes mi PPL dovezlo baterii a obal byl celý mokrý a baterie vytečená. Nehodlám to reklamovat ani u přepravce ani u prodejce, chtěl bych to nějak napravit sám? Bude stačit, když do ní naleju destilovanou vodu a dobiju nebo jde někde koupit jen ten elektrolyt?
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.16 19:40

Já ho kupoval v drogeriji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 20:17

Ano dá se koupit přímo na ředěný,určitě někde v okolí máte prodejnu.Jestli je to olověná a je na suchu tak možná bude už po ní.Jestli máte doma destilku tak dolít aspoň po články a zítra do prodejny nechat změřit nebo koupit hustoměr a v drogérce koupit čistou sírovou a naředit doma

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 20:47
avatar

Od kud jste baterie odjednával?Já když jsem si odjednával baterie,tak byla prázdná a elektrolyt byl zvláštˇ ve flašce.Elektrolyt koupíte v drogerie nebo v kvalitný čerpací stanice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 20:58
avatar

Maro ale dnes se již suché snad ani neprodávají.Ale 100% nwn.Vždy jsem kupoval vždy nalitou a nabitou!U první jsem se na toto ptal a bylo mi to řečeno že jsou nalité nabité!.

Tazatel : pokud opravdu vytekl elektrolyt,tak REKLAMUJTE! i když lze opravit a dolít a nabít atd,ale spíše nevydrží moc dlouho,ledaže by byla suchá a poškodila se láhev s elektrolytem!Ale pokud nevíte co s penězi,tak si ji opravte a za velmi krátkou dobu kupte další !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elektrolyt
Datum: 23.03.16 20:27

Ano je to klasická olovněná baterie. Dnes už se k ní nedostanu nechal jsem ji v garáži a doliju ji až zítra bohužel večer. Myslíte, že je to opravdu tak náchylné? Nebo to vydrží 2 dny na suchu?

Od: trtr
Datum: 23.03.16 21:42

Zdravím, zbytečně řešíte co nemusíte! Měl jste ihned informovat prodejce a s přepravcem sepsat protokol o závadě či poškození. Teď už to budete těžko reklamovat (možná to ale ještě lze). Baterie bez elektrolytu, jak tady padlo, celkem rychle jde do kopru, takže i když ji doplníte, už nebude patrně OK. Další problém je, že pokud nemáte měřák, tak nedodržíte hustotu, resp. koncetraci v jednotlivých komorách baterie.

P.S.: Autobaterie jsem na sucho prodávat neviděl, ale může být suchá dodána prodejci, který ji při prodeji zalije. Takto to běžně chodí například u malých mokrých moto baterií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pts
Datum: 24.03.16 18:47

Reklamujte a do baterie rozhodně nezasahujte v rozporu s návodem. A nelejte tam nic, co není v návodu uvedeno!

Prostě byla dodána vadná baterie, stalo se to do 6 měsíců od koupě a je na prodejci, aby vám to věrohodně vyvrátil. Musel by mít znalecký posudek, který by jasně ukázal, že jste s baterií neodborně manipuloval a tím jste jí poškodil. Rozhodně na to nestačí nějaké tvrzení, že jí dali k přepravě v pořádku.

A pokud má prodejce v obchodních podmínkách uvedeno, že při převzetí zboží jej musíte ihned zkontrolovat a případně sepsat s dopravcem nějaké slinty, tak to neřešte. To nemá v právním řádu žádnou oporu. Vaším partnerem je prodejce, nikoli dopravce, vše řešte s ním. S dopravcem si to případně už prodejce vyřeší sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 24.03.16 20:23

Zdravím, s tou dopravou nemáte pravdu. Když například ČP či PPL něco poškodí, musíte sepsat záznam o škodě, jinak Vás prodejce může klidně poslat do Prčic a je to v pořádku. On prodal, zabalil, ale oni poškodili. Musí být záznam, ideálně i fotografie obalu, ocharných vycpávek atd. Bez tohoto třeba ČP škodu neproplatí.

P.S.: Proto je lepší objednávat na dobírku, když je něco špatně, prostě nezaplatíte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.16 20:24

Ahoj.

Nejrozumnější je, udělat to tak, jak to píše PTS. Je v záruce a od toho se musí odvíjet vše ostatní. Je pravda, že do sběrny barevných kovů si ji taky můžeš odvézt sám. I pár desetikorun za ní dostaneš. A to se vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.03.16 09:09

Zásadně a ne jinak:Změřit hustotu zbytku elektrolytu v akumulátoru, připravit (naředit) nový elekrtoly o stejné hustotě a pak dolít. Poté akumulátor dobít do známek úplného nabití.Při jiném postupu negativně ovlivníte životnost akumulátoru.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 09:09
avatar

Miro-tím že elektrolyt vytekl již je baterie negativně poškozena! tam se již nic nevyřeší měla se IHNED raklamovat dle rady Trtr !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 26.03.16 12:19

V podstatě záleží na tom, jak dlouho byla baterie bez elektrolytu. Několik málo dnů, nemůže zásadně ovlivnit jeji funkčnost.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.16 17:33

Když vytekl elektrolyt (co taky jiného, že) , tak bych koupil naředěnej elektrolyt, dolil, baterku utřel a poslal zpátky, třeba jakože že jsem koupil blbě a nepasuje do auta, na to mám 14 dní od koupě, a ušetřil bych si nějaké nejisté reklamace a handrkování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foo
Datum: 27.03.16 17:42
Mel jsem stejny problem a jako vy mavnul rukou a jezdil na ni. Po mesici kontroly naplni cumim na baterku a ona podel sve sire cela praskla a ulozny prostor total znicen.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.