Italský technický průkaz

Od: Datum: 21.03.16 18:50 odpovědí: 6 změna: 22.03.16 11:14

Dobrý den, prosím o radu. Koupili jsme si v bazaru ojetý vůz z Itálie, když jsme ho šli přihlásit tak nám oznámyli že nemáme formulář o " potvrzení o odhlášení auta" jenže Italové ho lepí štítkem na velký technický průkaz , tak nám po zavolání do bazaru oznámily. A opravdu nechali jsme si certifikovanou tlumočnicí dokument přeložit a přeložený text oficiálně i s razítkem přiložila k techničáku, ale na úřadě nám to nechtě jí uznat..nevíme co ještě více máme proto aby nám tento dokument uznali udělat? Prosím o radu jak dále postupovat. děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karel1234
Datum: 21.03.16 19:30

Nejsem si jisty,zda jde uz prihlasit auto mimo sve bydliste.Pokud ano,jdi na jiny mestsky urad a prihlas auta tam.Kazdy urednik ma v toto bananove republice jine pozadavky a postupy,i kdyz maji byt pro vsechny stejne*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: harley
Datum: 21.03.16 19:39

karel - nejde mimo bydliště -

domluvte se z bazarem at toto zařídí - pokud ne tak jim ho vratte .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 21.03.16 20:42

v zákoně 56 je napsáno že k zápisu vozidla do RSV se předkládá doklad o technické způsobilosti - tomto konkrétním příéúpadě je to ORIGINÁL osvědčení o registraci vozidla z Itálie, protokol o evidenční kontrole, protokol z technické prohlídky ( § 40 zákona), přitom se uznává jen tzv. 1. perioda, tedy u osobáku mladšího než 4 roky se automaticky vylepí kontrolní známka s posledním dnem platnosti 4 roky od data 1.registrace v Itálii - pak se TO nevyžaduje, pouze evidenčka), dále s e předkládá zelená karta a dokládají technické údaje, potřebné pro vystavení CZ technického průkazu.

O žádná odhlášce v zákonu není ani slovo, pokud máte to co jsem vyjmenoval podejte si žádost. Divil bych se kdyby jí úřad zamítnul z důvodu nepředložení nějaké "odhlášky."

Zákon jí nevyžaduje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 22.03.16 01:41
avatar
Zdravim,
stačí Vám technický průkaz + dovozová technická. Odhlášení vozidla musí být dle mě také většinou je to zapsané právě ve VTP. Oni ty páni a dámy na úřadech jsou nejchytřejší a hlavně neskutečně namyšlený ale většinou nejsou řádně proškoleny. Setkávám se pravidelně s tím že na dopravce například ani netuší že existuje nějaký COC list a nechtějí takovou věc přihlásit většinou pomůže vyžádání si nadřízeného.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 22.03.16 08:41

žádná odhláška pro potřeby zápisu vozidla do RSV v ČR být nemusí, protože to zákon nevyžaduje...napište mi odkaz na právní úpravu, která vyžaduje odhlášku...znáte takovou?

COC je problém sám o sobě, neexistuje databáze vzorů a vzhledem k absenci ochranných prvků (s výjimkou barevného loga výrobce) u motorek nebo přípojných vozidel atd vyrobm COC k čínské 4-kolce doma na inkoustové tiskárně malé dítě...Kdxyž jsem si chtěl v Praze - OBI Černý Most koupit přívěsný vozík, nebyl k němu český TP, ale COC...přitom podle zákona je povinností výrobce k vozidlu, dodávanému na český trh vystavit český TP...

Pokud jde o registraci vozidel na COC, měl jsem možnost "dočasně" registrovat vozidlo na německém úřadu po předložení COC...podstatou dočasné registrace byl výdej exportní značky, po sjednání pocinného ručení, abych mohl s novým autem domů...Úředník zulassungstelle zadal do jeho systému VIN z COC listu a systém automaticky načetl data potřebná pro vystavení TP, který obratem vytisknul...U nás podle infomací které mám od úřednic, po zadání VIN z COC český systém spadne, v lepším příapadě nenajde NIC...auto se zadává do systému ručně, jako na psacím stroji...Je to prý proto že MDCR nezajistilo od výroců vozidel příslušná technická data, varianty a verze vozidel určených pro jiný než český trh systém prostě neobsahuje...pak logicky není co tisknout a musí se to "vepsat"...Proto chápu, když mi na COC nebude vozidlo zaregistrováno na počkání, ale v pořdadí v jakém byla žádost podána...

Nechápu však, jak může nějaký úřad odmítnout přijetí žádosti z důvodu absence "italské odhlášky", nebo z důvodu že jed k žádosti přoiložen COC list...je to doklad o schválení technické způsobilosti a vozidlo se na něj eviduje jako NOVÉ...bez evidenčky a bez techniocké prohlídky, jen s pojistkou, resp. dokladem o DPH, pokuid se na vozidlo tato povinnost vztahuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 22.03.16 11:14
avatar
Zdravim Vás,
ohledně té odhlášky jsem psal jak to je dle mne ale samozřejmě nejsem vševedoucí. S COC listy máte pravdu co se týká vzorů každý výrobce má svůj ale myslím že nemáte pravdu s tvrzením že výrobce má vystavit TP když je zboží pro český trh, ano fungovalo to tak že byl například k přívěsům z ciziny vystaven velký TP ale od 1.1. 2015 se čistopis TP nevydává a dovozová vozidla se přihlašují výhradně na COC tedy certifikát o shodě. Čistopis TP smí mít a mají pouze CZ výrobci! Přičemž ale nechápu proč jste v obi nedostal čistopis TP, předpokládám že tam prodávají jen Agados který je CZ výroba.
.
Ze strany úředníků nejde o to že by nechtěli přihlásit s COC listem, problém je horší jelikož oni neví co to je COC a že něco takového existuje.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.