Má smysl dělat si C řidičák?

Od: Datum: 15.03.16 11:21 odpovědí: 6 změna: 15.03.16 22:33

Ahoj rádci, mám trochu peněz bokem a současné práci to nevypadá moc dobře. Myslíte že má smysl vrazit je do řidičáku C popřípadě i E? Je šance chytit se někde kupříkladu ve stavebninách i s minimální řidičskou praxí? 10 let jsem makal zavřený ve fabrice tak by i tento styl práce byl vítanou změnou. Dá se na tom vydělat na slušné živobytí? Je tu někdo kdo se v tom pohybuje?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jentak
Datum: 15.03.16 11:30

Jestli se dá sehnat rozumně placená práce, nevím. Ale C(E) se může hodit vždycky. Je to kus vzdělání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 11:37
avatar

Udělejte si určitě "C", za 3 roky přijďte, budu hledat řidiče na náklaďák do stavebnin.


doplněno 15.03.16 12:36:

Není pravda, že s "C" musí být profesák, tak to určitě není! záleží jakou pracovní smlouvu máte, co vykonáváte za činnost, jak a s čím budete jezdit.


doplněno 15.03.16 16:51:

prosím, ještě o doplnění zdroje, abych zjistil, jak je stará Vaše informace. Doporučil bych přečíst platnější verzi zákona, což ale není jádrem neshody. V předpise 247/2000 se dočtete, že ne každý kdo řídí vozidlo "C" musí mít profesní průkaz. Třeba skladník, zedník, svářeč a další některé profese a činnosti, (nemají řízení jako hlavní pracovní náplň), klidně můžou řídit nad 3,5 tuny a nemusí mít záznam v řidičáku, že mají profesní školení, platné 5 let.

§46 předmětného zákona, odstavec 2, písmen:

g) vozidel používaných při přepravě věcí, které řidič využije při výkonu své závislé práce nebo podnikání, pokud řízení není hlavním předmětem výkonu závislé práce nebo podnikání řidiče,
h) vozidel používaných pro vlastní potřeby a ...

OK?


doplněno 15.03.16 16:58:

Ještě náhodný odkaz, že o tom něco vím:

http://www.autoskola-crkva.cz/profesni-prukaz-ridice

Prosím, to není reklama na žádnou autoškolu, jen vyvrácení mýtů o ceně a dostupnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: harley
Datum: 15.03.16 11:31

S Céčkem bez profesáku můžeš jezdit jen soukromě pro sebe ,

za profesák dáš dalších 30 000 - 60 000 jak kde .


doplněno 15.03.16 16:22: Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe profesní průkaz - Řidič motorového vozidla, k jehož řízení opravňuje řidičské oprávnění skupinyC,C+E,D D+Enebo podskupiny C1, C1+E, D1 nebo D1+E nebo řidičské oprávnění uznávané jako rovnocenné, je dále povinen mít při řízení u sebeprůkaz profesní způsobilosti řidiče pro příslušnou skupinu nebo podskupinu nebo obdobný doklad vydaný jiným členským státem Evropské unie,s výjimkou vozidel stanovených zvláštním právním předpisem 9a). Držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče, který se podrobil vstupnímu školení v základním rozsahu podle zvláštního právního předpisu 9b) , je oprávněn řídit motorové vozidlo skupiny C a C+E až od 21 let a motorové vozidlo skupiny D a D+E až od 23 let, s výjimkou motorového vozidla linkové osobní dopravy, pokud trasa linky nepřesahuje 50 km. Držitel průkazu profesní způsobilosti řidiče, který se podrobil vstupnímu školení v rozšířeném rozsahu podle zvláštního právního předpisu 9b) , je oprávněn řídit motorové vozidlo skupiny C a C+E od 18 let a motorové vozidlo skupiny D a D+E od 21 let.Nemusí mít - Povinnost dle § 46 odst. 2 zákona č. 247/2000 Sb. v platném znění se nevztahuje na řidiče: a) vozidel, jejichž nejvyšší povolená rychlost nepřesahuje 45 km.h, b) vozidel používaných ozbrojenými silami České republiky, Policií České republiky, Celní správou České republiky a zpravodajskými službami České republiky, c) vozidel Hasičského záchranného sboru České republiky a jednotek dobrovolných hasičů, zdravotnické záchranné služby a Správy státních hmotných rezerv, d) vozidel používaných při zabezpečování civilní ochrany a báňské záchranné služby, e) vozidel ve zkušebním provozu ( § 36 zákona č. 56/2001 Sb., v platném znění) f) vozidel používaných při výcviku podle části třetí a páté tohoto zákona a při zkouškách podle části třetí a čtvrté tohoto zákona, g) vozidel používaných při přepravě věcí, které řidič využije při výkonu své závislé práce nebo podnikání, pokud řízení není hlavním předmětem výkonu závislé práce nebo podnikání řidiče, h) vozidel používaných pro vlastní potřeby a i) zemědělských a lesnických traktorů.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: fex
Datum: 15.03.16 12:19

Pokud se podíváš na nabídky práce, tak řidiče hledají všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 15:37
avatar
Řidičů je nedostatek a bude to jen horší, takže to má smysl. Ale chtělo by to zaměstnavatele, který zacvaká aspoň profesák, protože je to pálka. Navíc fůra hodin.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 22:33

Za mě poradím ano. Vyplatí, nikdy nevíš, na co se Ti to kdy může hodit (no třeba taky nikdy). Před devíti lety jsem si dodělal všechny skupiny, roky jsem to nepotřeboval, před třemi lety jsem byl rád, že nemusím honem do autoškoly a mohu zrovna sednout do čehokoliv od A do T a jezdit. Ono se to hodí i například kdybys dělal na stroji, způsobilém pohybovat se po veřejných komunikacích, a o hmotnosti převyšující 3,5t a semtam by ses tam s tím objevil (přemísťování stroje), ani řidič bys nemusel být. Řidičák nemá s profesákem nic společného, jezdím s náklaďákem a nikdy jsem jej nepotřeboval. S tím je to tak, jak píše Milan. Profesák potřebuješ jen pokud bys byl zaměstnán jako řidič vozidla o hmotnosti převyšující 3,5t nebo autobusu (jako hlavní pracovní činnost) nebo pokud bys měl něco takového svého a provozoval silniční dopravu (zjednodušeně řečeno).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.