K čemu je silentblok

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Zdravím motoristy.

Prosím objasní mně někdo funkci a výzmat silentbloku u vozidla Golf II ,viz. obrázek , upevněného pevně na pravé přední poloose poblíž převodovky a volně se otáčejícího s poloosou. Silentblok se uvolnil , přerušilo se pevné spojení s poloosou , a za jízdy se ozývalo klepání. Jaké potíže nastanou při provozu bez tohoto silenbloku.


K čemu je silentblok
4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar axus

To je tlumic torznich vibraci.

Nekdy je uz montovan z vyroby - hlavne u aut s nestejnou delkou poloos, nekdy se montuje po bourackach, kdy osa klepe :)

Je to takova vychytavkova zbytecnost.


Pane axus , přikláním se k Vašemu názoru včetně dovětku "zbytečnost",Jak uvádíte nejpravděpodobněji jde o torzní tlumič hnací poloosy. Já bych rovněž jako Vy , pochyboval o jeho účinnosti . Cely tento tluníč má hmotnost 800 gr. a průměr 80 mm . Při rychlosti vozidla 100 km/hod se otáčí jen cca 900 - 1000 ot/min , což podle mně nejsou dostatečné momenty sil k utlumení torzních kmitů , které zřejmě vznikají příčinou vůle v ozubených převodech.

s pozdravem a děkuji za radu.

miro..

 


0x

To jě najaké divné... toto auto jsem do nedávna měl, (1,3 ) ale tohle tam nebylo... viz.: davidhavel.pise.cz/...

 


0x

mám to na astře taky,je to závaží,aby se nějak nerozkmitala poloosa.Asi by to tam mělo bejt

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]