Jak zjistim majitele vozu

Od: Datum: 14.03.16 15:01 odpovědí: 27 změna: 02.05.16 14:18

pred tydnem jsem prodal auto nasledujici den jsem udelal , na noveho majitele plnou mok k prepisu auto . a ted nevim jsetli si auto prepsal na sebe nebo ne , nereaguje na me vyzvy aby mi odpovedel , jak zjistim ze auto ma uz prepsane, nebo jak ho mam donutit k prepisu , popr nahlasit na prislusne ograny .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 14.03.16 15:05

Zajdete si na Vami prislusny urad evidence vozidel nechat udelat vypis na Vas registrovanych vozidel-pokud uz auto ve vypisu nebude, tak je prepsane...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.16 19:12

Určitě jste si udělal opii techničáku, nebo si pamatujete SPZ (EZ) vozidla. Dojdete na registr vozidel, tam Vám sdělí, že vozidlo je stále registrováno na Vás. (na 99%). Páč kupce nic netlačí, aby vozidlo nepřepsal.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.16 19:59

Jak zjistit psali rádci nade mnou.Na které příslušné orgány byste to chtěl hlásit?

doplněno 14.03.16 21:11:

To Danys -jjj asi tak !

Datum: 14.03.16 20:34
Chce to nahlasit na městský úřad,jelikož zřejmě nesplnili povinnost vozidlo přehlasit v zákonné lhůtě.
A jelikož ma tazatel peněz dost,tak mu ani případná sankce do výše az 50k nevadí.
Ohodnoceno: 2x

Od: harley
Datum: 14.03.16 23:19

Jak zjistim majitele vozu?

To snad víte kdo to koupil , kdo to koupil ten je majitel vozu .

Že jste neudělal převod je jiná věc , kupní smlouva snad mluví jasně kdo je majitel .

Registr vozidel neřeší majetkoprávní vztahy ,(pokud nedožáte udělat převod - nebo jej aspon nezačnete ) , případné pokuty z kamer a pod. budete vyvracet kupní smlouvou .

Od: mzxy
Datum: 15.03.16 09:23

pokud jste pořád "majitelem", hrozí Vám sankce 0 - 50 tis Kč

Datum: 15.03.16 18:09

A co když se kupec svým podpisem zavázal v kupní smlouvě, že vozidlo převede ve lhůtě 8 dnů od zakoupení a pro tento účel přijal plnou moc s úředně ověřeným podpisem prodávajícího? Nebyl by to pak od něho podvod, kdyby auto nepřevedl, jak se písemně zavázal?

Datum: 15.03.16 19:02

Tondo, určitě to není podvod.

Od: asd1
Datum: 02.05.16 14:18

Pokud je k přepisu zavázaný smlouvou, tak po něm případnou sankci za nepřevedení můžete vymáhat. Ovšem pokud to nepřevede a vy dostanete sankci, tak tu nejdřív zaplatíte vy, pak se s ním budete soudit a pokud to z něj nakonec nevymůže ani exekutor tak máte smůlu.

= smluvně zavázat a nechat být není dobré řešení, lepší je přepis si pohlídat (minimálně podat žádost za sebe)

Od: ambre
Datum: 28.04.16 11:18

Ted mi přišla výzva k zaplacení pokuty na auto, které jsem prodala již před třemi měsíci. Nový majitel si na sebe auto nepřevedl. Podle nových zákonů se auto přihlašuje i odhlašuje v jednom kroku, takže stačí, aby starý majitel napsal novému plnou moc. Toto je nově, protože nikdo nechtěl řešit polopřevody, kdy starý majitel auto odhlásí a nový už nepřihlásí a jezdí sním dál. Tak to tedy zlepšili tak, že ho majitel prodá a myslí si, že si ho nový majitel převedl na sebe, ale ejhle pak zjistí, že je stále majitel on. Obvolala sem magistráty i pojištovny a zjistila sem jen to, že auto je napsáno stále na mě, povinné ručení nemusím řešit, když sem ho na to auto zrušila, ale nový majitel si může i bez převedení auta na sebe udělat na auto povinné ručení a vesele si jezdit a pokuty budou chodit mě. Auto nemůžu odhlásit, protože ho prakticky nemám i když je psáno na mě. Nový majitel nekomunikuje a nevím jak ho mám donutit, aby si na sebe auto přepsal. Na žádném úřadě mi nedokázali poradit. Pokutu prý pošlou jemu, ale až dostane další, tak to bude zase od začátku.

Od: as1
Datum: 28.04.16 12:01

Plná moc ho k ničemu nezavazuje. Ohásit změnu vlastníka je vaše i jeho povinnost.

Zajděte na úřad a podejte žádost o přepis za sebe. Úřad jí musí přijmout. Sice jí vrátí jako nekompletní ale to vás už nezajímá, to je problém nového vlastníka... Tím splníte svojí povinnost a případná sankce za nepřevedení pak nepůjde na vás oba ale na nového vlastníka... Sankce je až 50 tisíc.

Datum: 28.04.16 13:15

ambra, cítím z Vaše příspěvku zlobu. Ale Vy jste porušil zákon, vy jste zodpovědný za převod vozidla na kupce. Jinak máte problémy, o kterých píšete. Klidně se může stát, že vozidlo bude prodáno dalším, nebo někde odstaveno a vždy se půjde nejdříve za Vámi.

Jak nekomunikuje vlastník? Byl jste za ním osobně?

Datum: 28.04.16 14:35
Za to,ze jste neprehlasila vozidlo v zákonné lhůtě můžete dostat sankci az 50tis. To se vám ta vaše lenost opravdu vyplatí

Datum: 28.04.16 12:07

zákon je špatný a když jsem tady vyzýval občany k oslovení svého poslance, aby zákon změnil, nikdo nereagoval

spěte dál a řešte životní komplikace způsoberné zákonem pana Stanjury další desítky let v poradnách...a mezitím plaťte pokuty

Datum: 28.04.16 13:13

mzxy, já jsem na Vás reagoval, tuším sdělením, že lid je líný, ale pokud uděláte text, tak se určitě najdou lidi, aby ho přeposlali poslancům.

Od: pt®
Datum: 28.04.16 13:20

Neodpovídám na otázku.

Je zde někdo, jak tedy postupovat podle zákona při prodeji auta soukromé osobě, pokud se neprodává přes autobazar? Ještě jsem nikdy, než přes autobazar auto neprodávala, ale kdyby náhodu... Děkuji za informace

Datum: 28.04.16 14:15

najít kupce, ověřit podle občanky

předat auto a převzít peníze, PENÍZE

sepsat a podepsat prodejní - kupní smlouvu

do 10 dnů podat společnou žádost o zápis změny vlastníka s přílohami podle zákona

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

s provozováním auta občan vstupuje do různých právních vztahů a plynou pro něj určité povinnosti...proto je blbostz prodávat auto lidem o kterých nic nevím, které si neproěvřím podle dpokaldů, cizím, nedůvertyhodným atd...

Nechápu jak někdo může cizímu člověku o kterém nic neví jen tak svěřit vlastní zákonné povinnosti bez jakékoliv záruky jejich dodržení nebo splnění

Datum: 28.04.16 15:00

PT., nevím zda je to přesně podle zákona ale při prodeji auta a traktoru si manžel vzal od kupujícího plnou moc a vše vyřídil sám, měl jistotu, že je vozidlo přepsané.

Datum: 28.04.16 16:13

liduš, ze zákona je možné i tento postup, ale kde má prodejce jistotu, že kupec vše zařídí, jak mu ukládá zákon...

Nemá, proto je mnoho podobných případů.

Datum: 28.04.16 17:55

"Milane", tak jak to udělat správně a podle zákona bez těch plných mocí? Díky. - pt

A "Liduš", děkuju za odpověď.

Datum: 28.04.16 18:35

Pt-jednoduše oba dva společně dojdou s vozidlem na STK kde se provede evidenční kontrola (na jméno kupujícího!) pak oba společně dojedou na evidenci MV kde společně předloží žádost o zapsání změny, současně s předložením dalších dokladů (TP,ORV,ZK,protokol o EvK, osobní doklady) Po zaspání změn dostane kupec doklad na své auto a prodejce klidně může jít domů s tím,že mu nebudou chodit žádosti o příspěvky (pokuty),navíc ,pak se nemůže stát že prodejce "vydupe" s kupujícím nebo kupující s prodejcem!

doplněno 28.04.16 19:04:

Ne změna se vykoná v místě evidence místně příslušné prodejci!Kupující již nikam poté nemusí!

doplněno 28.04.16 19:05:

Jo a evidenční kontrola je jedno kde se udělá ,samozřejmě že se nepojede třeba do Brna když prodejce je v PV!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.04.16 18:44

"diesel", moc děkuju za vysvětlení a za ochotu. Ještě se zeptám, to dojdou oba spolu v místě bydliště prodávajícího na STK i na evidenci vozidel? Už pak nemusí jít oba v bydlišti kupujícího? To už jde kupující sám? Děkuju předem za dovysvětlení.

doplněno 28.04.16 19:14:

"diesel", ještě jednou děkuju za dovysvětlení...*placni*

Datum: 29.04.16 06:42

Tak jak píše Diesel.

Aby nikdo nebyl ohrožen při koupě, doporučuji provést technickou na jméno kupce, tím se kupec (laik) ochrání, že nekupuje složený vrak, spolu ne evidenci vozidel, kde společně udělají změnu vlastníka.

Nic složitého, když se kupuje auta za desetiisíce. Pak nikdo nemůže mít problém. Když někdo dává někomu plnou moc, měl by ve smlouvě uvést i sankce, když někdo nedodrží to, co slíbil.

V tomto případě pak nemůžou být stovky problémů a podvodů s převody vozidel

Od: harley
Datum: 29.04.16 07:24

Kde píše diesel o technické?píše o evidenčce , být kupec a platit technickou (která nemusí projít ) je trochu postaveno na hlavu .

doplněno 29.04.16 11:24:

p.Milane - platit cizímu vozu STK - nemusí projít a kupec to nekoupí ale zaplatí STK - jinak 99 % prodávajících to ani nepřipustí(dost vozů se prodává aby se nemuselo investovat do závad) - jinak jak na STK např napíchnou diagnostiku? nijak ,,, že by se dívali např že je olej ve vodě - to nebudou zjištovat a laik kupec to nepozná , když už prodávající povolí (bazarista nepovolí )tak do servisu - tam ale většinou neberou hned , stačí zkušený mechanik s diagnostikou a najde hned vše .

Datum: 29.04.16 09:22

Harley,

Necitoval jsem diesla, ten píše jenom o evidenčce.

být kupec a platit technickou (která nemusí projít ) je trochu postaveno na hlavu

Takže souhlasíte, aby kupec si koupil vozidlo, které neprojde pak technickou? To já takové auto nechci..pokud Vy ano, neposlouchte moje rady.

Moje rada je pro kupce velmi dobrá, páč kdo lépe mu prohlídne vozidlo, nežli na STK? O proplacení technické se klidně domluví oba.

Přeji krásný víken, hlavně aby nebyl postaven na hlavu.

doplněno 02.05.16 07:02:

Harley,

do servisu či na STK prodejce nedovolí, ale podle Vás dovolí "stačí zkušený mechanik s diagnostikou a najde hned vše"

ne každý má mechanika, ne každý mechanik může jít na jámu. kdo lépe prohlédne pro kupce auto, technik naSTK, nebo mechanik s diagnostikou, který nepozná na diagnostice, zdali má správně svítící světla, volné čepy, atd...

Každý si může zvolit svůj způsob kontoly vozu, dokonce i vabrat prodejce, od koho koupí auto..

Když mne nedovolí jet s autem na STK, tak proč asi?

Datum: 29.04.16 14:21

Harley jak jednoduché-nepsal jsem o celé technické aby důležitější info nazapadli. Jinak jednoduché-zajedou oba na STK a projde-li,klidně připlatím o ten +-litr více za auto,neprojde-li hodil bych to na krk prodejci!Nepřistopupí -li prodjce na celou technickou-otočím se jdu pryč pže prodejce nemá čisté svědomí a něco zatajil!

Datum: 29.04.16 10:04

Milane, dík za doplnění...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.