Výměna válce na babettě

Od: Datum: 12.03.16 14:56 odpovědí: 5 změna: 12.03.16 20:22

Zdarvím, mám babettu 207, nedávno jsem na ni jel a po cestě jakoby přestávala postupně jet, jako když je ucpaný karburátor. Přijel jsem domů a sundal válec, píst byl po stranách černý. Karburátor byl ok. Po složení zpět jsem babettu už vůbec nenastartoval. Dle mého názoru je přidřený motor, a tak se ptám, jestli stačí vyměnit píst za nový, nebo musím koupit i celý válec? Děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.16 15:16

Kdyby jsi měl přidřený motor tak ti nepůjde ani válec sundat. Co jiskru hází,benzín jde,je svíčka suchá nebo mokrá? To že nejde nastartovat nemusí být přeci hned přidřeným motorem.

Ohodnoceno: 0x

Od: e98
Datum: 12.03.16 19:29

Svíčka hází jiskru, benzin tam jde. ještě jsem pak sundal ten válec a píst, očistil jsem ho od černoty, dal spátky a chvíli to jelo, ale nemělo to do kopce žádnou sílu. Potom to zas chcíplo a od tý doby to nejede. Kompresi to má o dost menší než to mělo když jezdila. Válec vypadá že je ok. Fakt nevím co s tím je.

Datum: 12.03.16 15:47

Přidřený asi ne,jak vypadá válec?Ty kroužky nejsou připečeny k pístu?To očouzené za kroužkama nesmí být,prostě to pouští tlak do kliky

Od: x1x
Datum: 12.03.16 16:33

A co výfuk? Neni ucpaný karbonem?

Datum: 12.03.16 20:22

Jestli chceš opravdu slušný výkon,je potřeba vyměnit válec i s pístem a kroužky.Vše musí pochopittelně do sebe pasovat.A hlavně,jak zde bylo vzpomenuto,vytáhnout vložku z výfuku a řádně celý výfuk odkarbonizovat.To je velká bolest Babet,že se strašně zanáší komplet celý vyfuk.Motor je potom udušený.Na zkoušku můžeš zkusit nastartovat bez výfuku.POZOR NA SOUSEDY!

doplněno 12.03.16 20:35:

A věnuj pozornost nádrži,hlavně ventil vyšroubovat a vyčistit sítko.Bývá zarostlé vodním kamenem a smetím.Potom karburátor žízní a Babetta ne a ne jet.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.