Jak funguje měření průjezdu na červenou?

Od: Datum: 09.03.16 20:24 odpovědí: 11 změna: 22.03.16 13:48

Ahoj povedlo se mi 2x za sebou projet na oranžovou semafor s měřením průjezdu na červenou,klasická situace,zelená tak jedu a najednou před semáčem blik oranžová tak jsem to projel,stopro né na červenou a hned sjem odbočoval vpravo chtěl bych vědět jak tohle měření funguje?Zapínají se kamery až když blikne červená?Je tam nějaká prodleva?Přišla vám někdy pokuta za jízdu na oranžovou?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 20:27
avatar

Proč by měla chodit pokuta za jízdu na oranžovou? Pokud byste už nestihl bezpečně zastavit, samozřejmě můžete oranžovou projet. Průjezd na červenou se údajně zaznamenává po vteřině od rozsvícení červené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 20:38
avatar

Na červenou nejezdím, takže nevím, za jak dlouho po rozsvícení červené se spouští kamera, ale na tu oranžovou (správně žlutou) občas jedu. Často za mnou projede ještě někdo další a kdybych to zašláp, tutově bych ho měl v kufru. Ještě nikdy mi za to pokuta nepřišla.


doplněno 10.03.16 10:34:

Ondra - Kdysi jsem viděl americký film, kde jistý mimozemšťan, který se z nouze ujal řízení, říká: "Učím se rychle - červená = stůj, zelená = jeď, žlutá = jeď co nejrychlejc" *smich*. Někdy mám dojem, že tenhle film viděla snad polovina řidičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 23:11

Kamera, pokud kontroluje červenou, registruje takový průjezd okamžitě, pakliže se červená rozsvítí. Žádná tolerance tam není, protože tu zajišťuje právě oranžová.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 23:46

Na světelném signalizačním zařízení oranžová není. Je žlutá "pozor" - předchází červené, a červenožlutá "připrav se k jízdě" - předchází zelené. Žlutá svítí 3s, znamená "pozor" ve smyslu, že bude následovat červená, tedy je možné jet, i programy řízení provozu na křižovatkách SSZ s tím počítají, Ovšem řidič by se měl podle žluté zachovat s ohledem na to, jakou rychlostí zrovna jede, co řídí, a na ty, kteří jedou za ním. Proto postih za vjezd na žlutou je nesmysl. Červená znamená "stůj", tam je to jasné, ale jak to funguje s kamerami, nevím. V řadě případů nelze jinak než vjet na žlutou. Nechci ale, aby ta odpověď vyzněla stylem "na žlutou na to šlápni, to ještě stihneš", takto jsem to pochopitelně nemyslel. Ostatně jedu-li, a vidím, že zelená už chvíli svítí nebo alespoň to, že projelo už mnoho vozidel (pokud SSZ nevidím), pak už je dobré zapřemýšlet, co bude asi každým okamžikem následovat, a podle toho se zařídit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 09.03.16 23:56

Párkrát se mě zdálo, že ta oranžová je už hodně přezrálá, ale pokutu jsem za to ještě neplatil (zejména Barrandov, Kbelská, Bohdalec). To zase Velký bratr na Strakonické mě už dvakrát dostal 1 x 500, 1 x 1000. Ještě čekám jedno zatčení při průjezdu Salzbugem, to jsem nějak zaspal (to bude asi v Euro). No každý je zodpovědný za své činy. Hlavně si dejte pozor na Dobříši. Nová kamera před hřbitovem.


doplněno 10.03.16 00:00:

Ještě doplním na Strakonické to bylo za rychlost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 11:24
avatar
Trošku mimo téma křižovatka... Jel jsem k přejezdu a těsně před autem se mi rozblikal. Kdybych na to dupnul asi bych to do brzdil ale ten za mnou by se mu nejspíš podíval do kufru protože se mi za křižovatkou nalepil na zadek. Tak jsem to teda drze projel a najednou jsem si všiml že protisměru míjím dvě auta pomáhačů. No už jsem cítil jak se mi peněženka v kapse zcvrkla hrůzou. Akorát že mistři v bílém pokračovali dál přes přejezd červená nečervená.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 12:19
avatar

totaku, zde byste se "vyvinil" 2 vteřiny po bliknutí světel.

Páč existuje předpis, kde se pojednává o minimálních reakcích osob, proto žádný semafor neblikne ze zelené na červenou dříve, jak za 2 vteřiny.

Taky mimo téma, stačí se na hodinku postavit k semaforu a z pohledu řidiče jasne poznáte, že tento šofér by to stihl zastavit, ale klidně jel, páč spěchal.

...Kdybych na to dupnul asi bych to do brzdil ale ten za mnou by se mu nejspíš podíval do kufru... ale to je jen výmluva, které se nelíbí řidičům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 13:36
avatar

"...ale to je jen výmluva, které se nelíbí řidičům".

To není výmluva, to je praxe. Vám se to ještě nestalo? Závidím.


doplněno 10.03.16 14:42:

Milane - pokud jsem při rozsvícení žluté dostatečně daleko před křižovatkou a dokážu zastavit plynule, tak tam samozřejmě nevjedu. Tady je ale řeč o případu, kdy se rozsvítí žlutá ve chvíli, kdy jsem jen pár metrů od křižovatky, jedu dovolených 50 a v těsném závěsu mám auto, jehož řidič ještě hodlá projet. Když v tu chvíli dupnu na brzdu, řidič zamnou vůbec nepředpokládá, že budu brzdit, nestačí proto včas zareagovat a vzhledem k odstupu několika málo metrů je výsledek jasný. Je to sice jeho vina (nedodržení bezpečné vzdálenosti) a myslím, že by to jeho auto pocítilo mnohem víc, než moje (skoro 2 tuny a železný nárazník), ale co si na něm pak vezmu? Tak radši nebrzdím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.16 14:19
avatar

Magdone, nestalo. A že zastavuji již na žlutou. Bydlím v centru, blízko křižovatky, nepamatuji nehodu z podobného důvodu na křižovatce. Kousek od ní je přechod, kde je často bum bác zezadu do auta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.03.16 23:02

Tak takto mě přesně dostali v Dobřichovicích za mostem. Jel jsem za dodávkou, ani jsem si ničeho nevšimnul. Před Lucernou stop! Městský z Černošic. Otcovsky mě přesvědčovali, že jsem jel na červenou. Víte, já mám docela dobře nastudovanou asertivitu. A že mi to klidně pustí. Já mám zásadu, že se s policajtem nikdy nehádám. neříkám, že někdo nemůže mít s nimi úspěch. Ale mě to nebaví. Zaplatím a jedu dál. Někoho to baví, bojovat, správní řízení, ale s chobotnicí stejně nemůžete vyhrát, jedině jí otrávit vodu, ale to je na delší diskusi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.16 13:48
avatar
Nová kamera před hřibitovem? O té nevim ale už vlastně vim ale větší levárna jsou ty kamery u bobcatu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.