Vydání řidičáku a odevzdání starého

Od: Datum: 09.03.16 17:16 odpovědí: 5 změna: 10.03.16 12:46

Dělám si řidičák na auto, zítra mám testy a jízdy. Po jejich úspěšném absolvování, tedy podle toho co jsem tak nějak zjistil trvá až 4 týdny než skutečně řidičák fyzicky dostanete do ruky. No, to je teda celkem dlouho, potřebuji řidičák na ježdění do školy a na brigádu, nyní mi vypršela jízdenka a nová mě stojí na měsíc 1100Kč, nehledě na čas. Našel jsem i informaci, že za 500Kč vás ten úřad nějak upřednostní a ten řidičák udělá do týdne, jak to je? kde a kdy to mám takto zaplatit?

Když mám už existující řidičák na skůtr tak ho asi musím někam odevzdat, při vydání nového odevzdat starý?

Ještě jeden dotaz, u nás má úřad otevřeno do 5hodin v pondělí a čtvrtek, no to nejsem doma, dá se na úřad zajít i mimo "úřední hodiny" nebo může řidičák vyzvednout někdo jiný, např. rodiče?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 19:26
avatar

500,.Kč je správní poplatek, který vybere úřad při žádosti o vydání ŘP, stařý ŘP se při vydání nového pochopitelně vrací je matetkem státu a nikolov držitele. Mimo úřední hodiny úřady nefungují stejně jako obchod nemá otevřeno po zavírací době. Je to asi tak pokud něco chci a potřebuji tak si to musím zařídit. žádostí a vyzvednutím nelze pověřit jinou osobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 19:34
avatar

Ve vašem případě bych postupoval stejně jako při ztrátě řidičáku - zajít na evidenci, odevzdat starý, požádat o náhradní doklad (už si nepamatuju, jestli se něco paltí nebo ne, ale myslím, že ne) - vystavuje se na počkání, dát si žádosta o nový ŘP a ten si pak v příslušném termínu vyzvednout.
Ani jeden z těchto úkonů vám nemůže zajistit nikdo jiný - musíte se tam osobně podepsat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 21:02
avatar

Ronyxi-proč by měl postupovat jako při ztrátě? U něj jde jen o rozšíření a starý mu zůstává do doby než dostane nový se záznamem o další skupině oprávnění!Ale Máš pravdu v tom ,že nejlepší je zajít tam a zeptat se-"líná huba=holé neštěstí!"

Tazatel- úředníci jsou v určitých případech povinni obsloužit i mimo oficiální styk s věřejností (běžně bývá Po a Stř od 08:00 do 18:00 a Pá 08:00-12:00 či 14:00) pokud jsou přítomni na pracovišti(nejsou-li třeba mimo na školení atd ,ale kdo ví jak kde na toto reflektují!Takže je výhodnější v úřední hodiny!


doplněno 10.03.16 16:46:

Ronyxi -ale o tom to právě je dokud nemá NOVÝ nemůže jezdit jedině se starým na staré skupiny .U začátečníků je tuším lhůta až 6 týdnů a u rozšíření jak píše Mzxy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 21:26
avatar

Jako při ztrátě proto, že při vydání dočasného dokladu, pokud prokáže nabytí nové (další) skupny oprávnění, už tam tu novou skupinu může mít a tím pádem ji může využívat prakticky okamžitě. Když si nechá ten starý, tak tam ti novou skupinu mít nebude (nelze to do ŘP dopsat jako kdysi do růžové knížky) a třeba v jeho případě tak do vydání nového ŘP bude moct pořád jezdit jen na tom skůtru a ne už třeba tím autem, i když už na něj zkoušky složil ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 10.03.16 12:46

u nás trvá vylisování řidičáku týden, proto bych to řešil na úřadu, ne tady, kartička se vyrábí centrálně v tiskárně cenin, pokud jsou každý den odeslány podklady k jejich výrobe, jsou vyrobeny v podstatě obratem

slyšel jsem - to je oblíbený začátek každé spekulativní otázky

Myslím si, že týden není dlouhá doba a pokud jste to vydržel celá život ( nemít zrovna tutpo sklupinu ŘP), vydržíte ještě týden

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.