Renault Clio, kde jsou odtokové díry?

Od: Datum: 27.02.16 18:35 odpovědí: 4 změna: 02.03.16 13:32

Zdravím a mám dotaz. Renault clio - zatéká kolem střešního okénka, ví někdo kde je odtokový kanálek? Sloupek je plný vody a ta neodtéká. A také asi budou nějaké odtokové díry pod dveřmi, pod prahem, ale kde. Loni jsem nechala udělat pořádně spodek auta, ale asi zalepili i ty díry, takže to bude krásně hnít zevnitř.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 21:54

A těsnění je OK?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.02.16 22:58

Tezko rict, taky nemusi byt O.K., ale kdyz otevru stresni okenko a kolem liju vodu, tak neodteka a ten sloupek je plny.

Datum: 01.03.16 01:10

Zdravím,
nenapsala jste o jaké clio se jedná, ale ono to je jedno, stejně sem se při hledání s řešením či radou na žádné clio na českém internetu nepotkal (zahraničí sem nestudoval, tak dobře zas cizí jazyky neumím).
Takže spíš všeobecně. Každí střešní okno má odpadové kanálky - některá auta (konkrétně laguna co jsem našel) by měla mít kanálku 6, většina auta má ale 4. Takže hledat dírky v rohách mezi těsněním a plechy (na střeše). Až najdete dírky, vezměte buď silnou plastovou strunu (např. do křovinořezu) nebo slabě ocelové lanko (potřeba zavázat nebo zaletovat konec, aby se netřepilo) a do dírek ho postupně zasouvejte - od dírek (u všech aut, jak jsem se dočetl) vedou hadičky někam na podvozek (konkrétně u té laguny by měly vést do předních podběhů, zadek jsem nenašel). Pročištěním hadiček se dostanete na druhý konec hadiček - buď tu "zátku" prorazíte nebo aspoň uvidíte, kde se objeví vlhko (úplně těsný ten "špunt" určitě nebude).
Hledal jsem po netu proto, že jsem si nebyl jistý, jak odtok vody mají řešený moderní auta. Ale je to stejné jako to mají moji "dědečci" - dírka, hadička. Mmch - kdyby vám ta voda tekla do sloupků, tak je něco špatně a hlavně by vám to určitě teklo do interieru - to jsem na renault forech (tady a tady) našel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.03.16 13:32

Dekuji za cas, ktery jste si dal s vyhledanim informaci, o tech forech jsem vubec nevedela, ze jsou. Asi to budu muset dat nekomu, proste to nejde. Jinak ja mam take dedecka - rok zrozeni naseho "rendlika" je 1993. Ale jezdi to dobre, dokud projde technickou, tak bude stale clen rodiny :), nerada se zbavuji veci, ktere jsou funkcni.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.